Szukaj

Królowa Elżbieta II i książę Karol cierpią na dziedziczną chorobę. Wszystko wydało się przez przypadek

Królowa Elżbieta II i książę Karol mogą chorować na nieprzyjemną chorobę dziedziczną, jaką jest Objaw Raynauda. Zobaczcie, jakie objawy zaobserwowali brytyjscy poddani i co ich niepokoi.
Królowa Elżbieta i książę Karol

Królowa Elżbieta i książę Karol

Królowa Elżbieta II  i jej syn Karol mogą cierpieć na dziedziczną chorobę. Fani rodziny królewskiej zaczęli obserwować niepokojące objawy, które nasiliły się w ostatnim czasie. Stan zdrowia następcy tronu i jego matki coraz bardziej niepokoi Brytyjczyków. Wszystko przez spuchnięte i sine dłonie.

Zobacz: Księżniczka Charlotte i książę George na oficjalnym portrecie są znacznie grzeczniejsi niż na zdjęciach paparazzi. Urocze zdjęcie podbija sieć

Co dolega księciu Karolowi i Elżbiecie II?

Brytyjskie media obiegła niepokojąca informacja o chorobie monarchini. Wszystko z powodu zdjęć ze spotkania z królową Ranią z Jordanii, które pojawiły się na oficjalnych profilach Windsorów.

Elżbieta II zwykle zasłania ręce, zakładając stylowe rękawiczki. Mimo że królowa była w dobrym humorze, a jej forma wydawała się świetna, szczególną uwagę zwróciły jej posiniaczone dłonie, które próbowała zakrywać, gdyż tego dnia zrezygnowała z rękawiczek.

Fani natychmiast zaczęli pytać o stan zdrowia Elżbiety II, jednak rzecznik prasowy Pałacu Buckingham odmówił komentarza. Brak też komentarza na temat zdrowia jej syna, który okazuje się, zmaga się z podobnym problemem.

Od jakiegoś czasu, na zdjęciach z jego oficjalnych spotkań i podróży można zaobserwować, że ma bardzo spuchnięte dłonie, często przybierające niepokojący, czerwono – siny kolor.

Przerażenie internautów o zdrowie następcy tronu sięgnęło zenitu, kiedy został sfotografowany podczas ceremonii otwarcia na nowo odrestaurowanym Kanale Cotswold. To właśnie wtedy, machając do przybyłych tam Brytyjczyków, odsłonił spuchniętą, czerwoną dłoń z mocno spierzchniętą skórą.

Zobacz: Królowa Elżbieta II w Pałacu Buckingham zainstalowała niezłe udogodnienia. Nigdy nie zgadniecie, co ma do własnej dyspozycji

Na jakie schorzenie mogą cierpieć królowa i jej syn?

Pytani przez brytyjską prasę lekarze twierdzą, że zarówno królowa, jak i jej syn mogą cierpieć na Objaw Raynauda, czyli napadowy skurcz tętnic w obrębie rąk i stóp. Nie należy lekceważyć tych objawów, gdyż nieleczone, mogą prowadzić do owrzodzeń i martwicy tkanek.

Dokładna przyczyna powstawania choroby nie jest znana. Wiadomo jednak, że u podłoża choroby leży nadmierna reakcja skurczowa drobnych naczyń krwionośnych organizmu w odpowiedzi na bodźce takie jak: niska temperatura lub stres. Z czasem może dochodzić do trwałego pogrubienia ściany naczyń krwionośnych i stałego upośledzenia przepływu krwi. Choroba Raynauda może mieć podłoże dziedziczne, chociaż nie zostało to do końca udowodnione.

Zobacz: Królowa Elżbieta II ma sztuczną rękę! Wstydliwy sekret ujawniła jej własna córka!


królowa Elżbieta II i Donald Trump - Londyn 2019

królowa Elżbieta II i Donald Trump - Londyn 2019

Królowa Elżbieta II na spotkaniu z Archie Harrisonem, synem Harry'ego i Meghan

Królowa Elżbieta II na spotkaniu z Archie Harrisonem, synem Harry'ego i Meghan

Królowa Rania na spotkaniu z królową Elżbietą II

Królowa Rania na spotkaniu z królową Elżbietą II

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×