Szukaj

Us Weekly: „Królowa lada dzień odda koronę. Wybrała następcę”. Powody rezygnacji są bardzo smutne

Królowa Elżbieta II – kiedy odda koronę?

Królowa Elżbieta II – kiedy odda koronę?

Królowa Elżbieta II podjęła ostateczną decyzję. Nie była ona łatwa, ale już wiadomo, kto ma po niej przejąć tron i co popchnęło ją do takiego kroku.

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Służy państwu i jego obywatelom już od ponad 68 lat. Tabloidy często dyskutują, czy i kiedy przejdzie na emeryturę i kto zostanie królem. Podobno właśnie teraz podjęła ostateczny krok i zamierza ustąpić z powodu skandali w rodzinie królewskiej. Jakie informacje podaje Us Weekly?

Królowa Elżbieta II abdykuje. Kto przejmie tron?

Królowa Elżbieta II zasiada na brytyjskim tronie od 1952 roku i jest najdłużej panującym monarchą w historii królestwa. Skończyła 94 lata i od dawna w kuluarach mówi się, że powinna abdykować. Zresztą takie informacje co jakiś czas pojawiają się w bulwarówkach. Tym razem jednak amerykański magazyn podaje, że ma pewne informacje, władczyni podjęła ostateczną decyzję.

Na swojej okładce tabloid donosi, że panowanie królowej Elżbiety II dobiegnie końca tuż przed upływem 70-lecia na tronie. Informatorzy podają, że w końcu przygotowuje się do oficjalnego zejścia z tronu. Korona przejdzie na księcia Karola, ale ona będzie nadal mocno zaangażowany zza kulis, bo nie wyobraża sobie tego, żeby po tylu latach odsunąć się zupełnie w cień.

Artykuł odnosi się także do plotek, że tron obejmie książę William:

Jej Królewskiej Mości byłoby niezwykle trudno pozbawić syna tego, co uważa on za swoje dziedzictwo.

Dlaczego królowa miałaby ustąpić właśnie teraz? Według donosicieli bliskich pałacowi jest niesamowicie zasmucona i rozczarowana burzliwymi wydarzeniami i skandalami, które miały miejsce w minionym roku, a konkretnie chodzi związek księcia Andrzeja z Jeffreyem Epsteinem i decyzję księcia Harry’ego o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych.

Doniesienia Us Weekly zaskakują, bo Elżbieta wielokrotnie powtarzała, że ​​nigdy nie przejdzie na emeryturę. Dodatkowo rząd brytyjski właśnie ogłosił plany obchodów jej platynowego jubileuszu latem 2022 r. Czyżby wydarzenia z ostatnich kilkunastu miesięcy tak bardzo wstrząsnęły królową, że jednak zdecydowała się powierzyć koronę Karolowi? Najbliższe miesiące pokażą, jak dalece doniesienia tabloidu są zgodne z prawdą. O ile w ogóle.


Królowa Elżbieta II odda koronę?

Królowa Elżbieta II odda koronę?

Książę Karol i królowa Elżbieta II, październik 2019

Książę Karol i królowa Elżbieta II, październik 2019

Królowa Elżbieta II w futrze

Królowa Elżbieta II w futrze

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×