Szukaj

To już oficjalne. Królowa Elżbieta II jest chora. Pałac Buckingham wystosował oświadczenie

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II mocno odczuła zawirowania na brytyjskim dworze. To nie był łatwy rok, a teraz jeszcze Harry zafundował jej kolejne przeżycie. Brytyjskie tabloidy donoszą, że monarchini się przez to wszystko rozchorowała.

Królowa Elżbieta II to najdłużej panująca monarchini w historii Wielkiej Brytanii. Przez cały czas swojego panowania, stała się jedną z bardziej lubianych postaci w rodzinie królewskiej, a jej losy z zainteresowaniem śledzą królewscy fani na całym świecie. Teraz są zaniepokojeni jej stanem zdrowia. Ostatnie wydarzenia na dworze mocno ją zestresowały.

Królowa Elżbieta II choruje. Na co?

Ubiegły rok nie należał do łatwych, a 2020 też nie rozpoczął się najlepiej. Odejście Meghan i Harry’ego, problemy zdrowotne księcia Filipa, skandal pedofilski… Wszystko to odbiło się mocno na zdrowi królowej Elżbiety II.

Niemłoda już monarchini, jak podają brytyjskie tabloidy, najbardziej odchorowała ruch swojego wnuka i jego żony.

Choć starano się zachować pozory, że wszystko jest pod kontrolą i decyzje monarchini są zamierzone i podjęte z rozwagą, to trudno nie zauważyć chaosu, jaki obecnie panuje za murami pałacu. Mimo pozorów opanowania, Elżbieta miała nie spać po nocach, rozmyślając, o palących wydarzeniach.

Królowa Elżbieta II na pogrzebie

Królowa Elżbieta II

W końcu cała sytuacja odbiła się na zdrowiu wiekowej królowej, która zmuszona była odwołać jedno z corocznych spotkań, w którym uczestniczy od 77 lat, a mianowicie od 1943 roku, monarchini spotyka się z członkiniami Instytutu Kobiet Sandringham, gdzie wysłuchuje ich przemówień i pije z nimi popołudniową herbatkę.

Pałac Buckingham komentuje chorobę królowej Elżbiety II

W tym roku, pierwszy raz od tylu lat, przerwała tę tradycję. Decyzja monarchini wzbudziła ogromne poruszenie wśród brytyjskich dziennikarzy i fanów „royalsów”. Od początku spekulowano o gorszej formie fizycznej Elżbiety II. Ostatecznie plotki potwierdził pałac. Oficjalny komunikat głosi, że powodem jej absencji jest przeziębienie.

Przeziębienie jest lekkie i nie ma powodów do niepokoju – oświadczył rzecznik Pałacu Buckingham w rozmowie z MailOnline.

Królowa Elżbieta II bardzo rzadko odwołuje swoje spotkania i publiczne wystąpienia. Trzeba przyznać, że zbieżność z ostatnimi wydarzeniami nie pozostawia wielkiego pola do domysłów. Monarchini odchorowała ostatnie wydarzenia. Miejmy jednak nadzieję, że szybko wróci do formy. Zwłaszcza, że najważniejsza osoba na Wyspach rzadko choruje. Po raz ostatni z powodu przeziębienia nie pojawiła się na nabożeństwie w kościele w Boże Narodzenie 2016 roku.

Zobacz: Królowa Elżbieta II zrugała supergwiazdę. Poważnie naruszył etykietę zachowania się przy stole


Królowa Elżbieta II na obchodach Dnia Pamięci

Królowa Elżbieta II na obchodach Dnia Pamięci

Królowa Elżbieta II na pogrzebie hrabiny Carnarvon

Królowa Elżbieta II na pogrzebie hrabiny Carnarvon

Książę Karol i królowa Elżbieta II, październik 2019

Książę Karol i królowa Elżbieta II, październik 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×