Szykuje się rewolucja na królewskim dworze! 92-letnia Królowa Elżbieta II wreszcie podjęła decyzję o swojej abdykacji i wybrała swojego następcę!

Królowa Elżbieta II abdykacja

Królowa Elżbieta II abdykacja

Królowa Elżbieta II podjęła decyzję o abdykacji

Zasiadająca na brytyjskim tronie 92-letnia królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, że tytuł królewski piastuje od 1952 roku. Zatem z uwagi na wiek królowej, brytyjskie media bacznie śledzą każdy jej ruch, spodziewając się jej abdykacji. Temat abdykacji Elżbiety II pojawił się już wielokrotnie. Pierwszy raz na poważnie zaistniał w dniu jej 90 urodzin. Jednak królowa wówczas zrobiła wszystkim psikusa i swojej abdykacji nie ogłosiła, zatem media czekają dalej.

Książę Karol zostanie królem Wielkiej Brytanii

Elżbieta II zdecydowała się wreszcie abdykować! Jak poinformował ostatnio magazyn Mirror, królowa Elżbieta II zamierza abdykować i uczynić swojego syna, księcia Karola – Królem Anglii. Jednak stanie się to dopiero za trzy lata! Wówczas książę Karol będzie królem, a królowa Elżbieta II skończy 95 lat. Warto wspomnieć, że Karol będzie najstarszym koronowanym królem Wielkiej Brytanii.

Brytyjskie serwisy donoszą, iż królowa rozpoczęła już proces swojej abdykacji. Znawcy tematu sugerują, że z tego właśnie powodu wiele jej obowiązków przejął książę Karol. Zatem analogicznie, książę William, który czeka w kolejce jako drugi do tronu, wyraźnie uaktywnił swoje wsparcie wobec ojca i wszechmocnej babci. To William zalicza za nich wszystkie oficjalne wizyty, a nawet publicznie występuje w imieniu królowej.

Ciekawe informacje podał ostatnio jeden z serwisów brytyjskich, sugerując, że księcia Karola i Camillę popiera jedynie 20% społeczeństwa, natomiast kandydaturę księcia Williama i księżnej Kate popiera aż 80% Brytyjczyków! Zatem wszystko może się zmienić jak w kalejdoskopie podczas abdykacji królowej Elżbiety. Eksperci brytyjscy twierdzą, że niecieszący się popularnością podstarzały Karol, w momencie abdykacji Elżbiety II, również podda się abdykacji. Tym sposobem tron brytyjski zostanie przekazany księciu Williamowi.

Czy ten scenariusz się potwierdzi?

Coś niebywałego! Do sieci trafiło intymne zdjęcie księżnej Kate i księcia Williama! Królowa Elżbieta nie będzie zadowolona!

Książę Karol zapragnął po swojemu zorganizować ślub Harry’ego i Meghan Markle! Jest mała wojna na dworze, ale młodzi się nie dają!

Jak naprawdę nazywa się brytyjska rodzina królewska? To dopiero skomplikowana sprawa!


Królowa Elżbieta II podróżuje pociągiem

Królowa Elżbieta II podróżuje pociągiem

Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 70-lecie swojego związku

Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 70-lecie swojego związku

Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 70-lecie swojego związku

Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 70-lecie swojego związku

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×