Odważne posunięcie królowej Camilli. Ta rewolucyjna decyzja na zawsze odmieni oblicze dworu

Książę Karol, Camilla Parker-Bowles

Książę Karol, Camilla Parker-Bowles

Królowa Camilla zdecydowała się na odejście od wielowiekowej tradycji. To prawdziwa rewolucja na dworze. Jaką podjęła decyzję?

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września i chociaż wszyscy spodziewali się, że już niedługo może odejść, bo miała już 96 lat, to i tak jej śmierć mocno zasmuciła fanów rodziny królewskiej z całego świata. Tron po matce przejął jej najstarszy syn, Karol. U jego boku od kilkunastu jest Camilla, która z woli monarchini również otrzymała tytuł „królowej małżonki”.

Kiedy nadejdzie czas i mój syn Karol zostanie królem, wiem, że okażecie jemu oraz jego małżonce Camilli to samo wsparcie, które okazaliście mnie. Jest to moje szczere życzenie, aby Camilla otrzymała tytuł Królowej Małżonki w czasie jej służby – powiedziała Jej Królewska Mość w dniu 70 lecia panowania.

Camilla nie należy do najbardziej lubianych członków monarchii, ale już od jakiegoś czasu próbuje zjednać sobie sympatię Brytyjczyków i chociaż nie porwała tłumów jak księżna Diana, to ma swoje grono sympatyków. Zyskała sobie przychylność ze względu na to, że angażuje się w powierzone jej obowiązki, które wykonuje z wielką sumiennością. Wielu tez ceni to, że od wielu lat wiernie stoi u boku Karola, a także tradycji.

Tym bardziej zdziwiła jej decyzja o tym, żeby z jednego, wielowiekowego zwyczaj zrezygnować.

Królowa Camilla zrezygnowała z wielowiekowej tradycji. Jaką podjęła decyzję?

Kiedy Karol III przejął tron, wiadomo było, że zacznie się modernizacja monarchii. Już zaczęły się zmiany. Pałac Buckingham właśnie potwierdził, że królowa małżonka Camilla postanowiła zrezygnować z dam dworu, które pomagały Elżbiecie II i jej siostrze księżniczce Małgorzacie w codziennych obowiązkach oraz podczas zagranicznych wyjazdów. Nie oznacza to jednak, że nie będzie miała nikogo do pomocy. Wyznaczono osoby, które zostaną towarzyszkami królowej.

Królowa małżonka nie chce i nie potrzebuje dam dworu, a towarzyszki królowej będą miały inną rolę. Są tam, aby zapewnić Jej Królewskiej Mości wsparcie i towarzystwo. Pod koniec bardzo pracowitego dnia miło jest mieć obok siebie wieloletniego przyjaciela – ujawnia źródło The Sunday Times.

Daily Mail podaje, że na liście opublikowanej przez Pałac Buckingham znajdują się przyjaciółki Camilli. To Sarah Troughton, pierwsza kobieta na stanowisku lorda porucznika Wiltshire od XVI wieku, Jane von Westenholz – jej córka, Fiona, markiza Lansdowne – projektantka wnętrz, Lady Katharine Brooke – była dama dworu zmarłej królowej, baronowa Carlyn Chisholm – była pielęgniarka i reprezentantka konserwatystów w Izbie Lordów oraz Lady Sarah Keswick – bliska przyjaciółka Camilli, której mąż, Sir Chips Keswick, był prezesem klubu piłkarskiego Arsenal.

Ujawniono także, że panie otrzymają symboliczną opłatę na pokrycie swoich wydatków. Tak też było w przypadku dam dworu. Do tego wiadomo, że wszystkie są z bliskiego kręgu pary królewskiej, więc wydaje się, że Karol i Camilla już nie muszą martwić się o to, że jakieś sekrety trafia do mediów.


Królowa Camilla i Annabel

Królowa Camilla i Annabel

Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

Księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę George, księżna Camilla - pogrzeb królowej Elżbiety II

Księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę George, księżna Camilla - pogrzeb królowej Elżbiety II

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×