Książę William tak zdenerwował królową Camillę, że musiała sięgnąć po kieliszek! To spotkanie żona Karola III zapamięta na zawsze

Camilla, William

Camilla, William

Królowa Camilla po spotkaniu i rozmowie z księciem Williamem była tak wzburzona, że musiała się napić alkoholu. Co ja tak zdenerwowało?

Król Karol III i Camilla przez lata ukrywali swój związek, a po jego ujawnieniu spotkali się z ogromną falą niechęci, a nawet nienawiści. Ich związek wywoływał ogromne emocje na długo przed ślubem. Początki żony syna Elżbiety II na dworze nie należały do łatwych. Musiała nie tylko przekonać do siebie poddanych, a także synów wybranka. Ostatecznie jej się to udało.

Will zaakceptował fakt, że Camilla jest tą, którą wybrał jego ojciec i osobą, w której zawsze był zakochany. Zawsze trzymał ją na dystans, a ona nigdy nie próbowała go zmuszać do serdeczności. William był przynajmniej bardziej ciepły niż Harry, który patrzył na nią w milczeniu, chyba że został zmuszony do rozmowy – donosi pałacowy informator serwisu Woman’s Day.

Jednak zanim relacje się unormowały, Camilla przeżywała niemały stres. O tym właśnie napisała w swojej książce Angela Levin, dziennikarka i znawczyni brytyjskiej rodziny królewskiej.

Królowa Camilla po rozmowie z księciem Williamem musiała się napić alkoholu

Gazeta The Times opublikowała fragment książki Levin. Autorka opisała, jak miało wyglądać pierwsze spotkanie Camilli z Williamem i Harrym. Miało to miejsce w listopadzie 1998 roku.

Nastoletni wówczas William i Harry postanowili urządzić ojcu przyjęcie niespodziankę z okazji jego 50. urodzin. Według relacji Levin, synowie przyszłego króla dobrze wiedzieli, jak ważna jest dla niego Camilla, dlatego postanowili ją zaprosić. To właśnie wtedy miała okazję po raz pierwszy porozmawiać z Williamem. Podobno po wszystkim mocno się zdenerwowała i musiała chwycić za kieliszek.

Camilla wprost przyznała, że potrzebuje napić się ginu z tonikiem – relacjonuje w książce Levin.

Obecnie pozycja Camilli jest niezachwiana. Po latach trwania u boku Karola, pomimo wielu ataków, nie odpuściła, czym zyskała sobie szacunek nie tylko Elżbiety II, ale i Brytyjczyków.


Kate i William, Camilla i Karol – No time to die premiera

Kate i William, Camilla i Karol – No time to die premiera

Książę Harry i książę William z księciem Karolem i Camillą 2005 r.

Książę Harry i książę William z księciem Karolem i Camillą 2005 r.

Księżna Camilla, księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę Harry, książę George, książę William (fot. ONS)

Księżna Camilla, księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę Harry, książę George, książę William (fot. ONS)

Komentarze