Królowa Camilla już odebrała koronę! Do koronacji jeszcze kilka miesięcy, a tu takie zaskakujące zdarzenie

Camilla już po koronacji

Camilla już po koronacji

Królowa Camilla już po koronacji. Żona króla Karola III odebrała koronę, a wideo z tego wydarzenia krąży po sieci.

Król Karol III objął tron po zmarłej 8 września królowej Elżbiecie II. Jego matka była najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii – została koronowana w czerwcu 1953 roku i od tamtej pory nieprzerwanie sprawowała władzę w Wielkiej Brytanii aż do swojej śmierci.

Obecnie Wielka Brytania żyje przygotowaniami do oficjalnej koronacji Karola III, która ma się odbyć 6 maja w Westminster Abbey. Tymczasem miało miejsce zaskakujące wydarzenie i można uznać, że Camilla już jest po koronacji…

Korona dla Camilli. Żona Karola III odebrała zaskakujący prezent

Królowa Camilla cały czas wypełnia obowiązki względem monarchii. Na południowym wschodzie Anglii spotkała się z poddanymi, a przyjęło się, że w trakcie krótkich powitań zebrani mogą wręczać niewielkie podarki. Najczęściej są to kwiaty, ale tym razem żona Karola III odebrała też coś znacznie bardziej oryginalnego. Wideo z wydarzenia zostało wrzucone do sieci.

Na TikToku pojawiło się nagranie, jak królowa odbiera wymiętą, papierową koronę z sieci Burger King.

To taki prezent na ostatnią chwilę – tłumaczyła dziewczyna, która jej wręczyła upominek.

Camilla nieco zmieszana odpowiedziała i zaskoczyła wszystkich:

Och, urocze, to bardzo miło z twojej strony. Burger King – przyjęła podarek, uśmiechając się ciepło.

@_tomsteel

just met the royals charles was on the other side. We were all wearing burger king hats and she loved it 🫶🏻 #fyp #royals #camillaparkerbowles #kingcharles #foryou

♬ original sound – Tom

Później nastolatka zarzekała się w rozmowie z mediami, że widziała na własne oczy, jak Camilla zabierała koronę do auta. Stwierdziła, że ten dzień zapamięta na zawsze.

Jaką koronę otrzyma królowa Camilla?

Po raz pierwszy od prawie 300 lat brytyjska królowa-małżonka będzie koronowana już istniejącą koroną, a nie specjalnie wykonaną z tej okazji. Pałac Buckingham ogłosił już, że podczas koronacji Karola III jego żona Camilla założy pochodzącą z 1911 roku koronę Marii Teck.

Poinformowano, że korona została zabrana z ekspozycji w twierdzy Tower of London, w celu wykonania niewielkich modyfikacji. Będą one polegały m.in. na zmianie diamentów, którymi jest ona wysadzana, gdyż zgodnie z tradycją powinny mieć one unikatowy układ dla danej okazji i odzwierciedlać indywidualny styl osoby, która będzie nosiła insygnia.

Korona zostanie przyozdobiona diamentami Cullinan III, IV i V, co będzie hołdem oddanym zmarłej w zeszłym roku królowej Elżbiecie II, gdyż były one często noszone przez nią jako broszki.


Królowa Camilla dostała papierową koronę

Królowa Camilla dostała papierową koronę

Królowa Camilla dostała papierową koronę

Królowa Camilla dostała papierową koronę

Królowa Camilla dostała papierową koronę

Królowa Camilla dostała papierową koronę

Komentarze

  • Gość pisze:

    Pewna epoka odeszla zelzbieta , ktora byla zywa relikwia kolonialnego imperium.trzymanie sie ptotokolu mialo sens ale pewne zmiany dwor wprowadzal za pozno lub wcale i to byl blad.maskotka brytyjska byla zbyt wiktorianska .to bylo nawet momentami urocze ale w innych kwestiach zniszczylo zycie wielu ludziom

  • Gość pisze:

    I to hest diwod na to ze monarchia w dzisiejszych czasach jest atrakcja glownie dla plebsu.chore uwielbienie.kamila wziela do samochodu i to jest osiagniecie dla tej dziewczyny, zapamieta to na cale zycie.gdyby juro zaistniala zmiana i calkuem nowa osoba zostala krolowa szok. I uwielbienie zwiazane ze spotkania bylby taki sam

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×