Bracia Królikowscy w „DDTVN” wspominają zmarłego ojca. To wzruszające, jak dbają o pamięć Pawła, a do tego tacy podobni!

Bracia Królikowscy

Bracia Królikowscy

Antek, Jan i Ksawery Królikowscy byli gośćmi sobotniego wydania Dzień Dobry TVN. Opowiedzieli, jak wygląda ich relacja, ale przede wszystkim zaprosili na festiwal im. Pawła Królikowskiego w Kudowie-Zdroju.

Paweł Królikowski przegrał walkę z chorobą neurologiczną. Pozostawił nieutuloną w bólu rodzinę. Razem z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską wychowywali pięcioro dzieci.

6 lat temu Paweł Królikowski powołał do życia Festival CZPL i był dyrektorem artystycznym wydarzenia. Mimo śmierci aktora wydarzenie jest kontynuowane. Pieczę nad nim przyjęła rodzina artysty. Właśnie żeby na nie zaprosić widzów, bracia Królikowscy pojawili się w studiu Dzień Doby TVN.

Bracia Królikowscy o 6. edycji Festivalu CZPL im. Pawła Królikowskiego w Kudowie-Zdroju

Bracia Królikowscy, Antek, Janek i Ksawery do studia Dzień Dobry TVN przyszli w jednakowych koszulkach z logiem Festivalu CZPL im. Pawła Królikowskiego, który w tym roku odbędzie się w dniach 23-25 lipca.

To wydarzenie, które organizujemy już po raz szósty jako rodzina, odbędzie się w Kudowie-Zdroju, wspaniałym miejscu na Dolnym Śląsku, najlepszym kurorcie na świecie. Jest to festiwal polsko-czeski, ponieważ to miasto na granicy tych dwóch państw. (…) Będzie naszpikowany fajnymi wydarzeniami. Wystąpią tacy artyści, jak: Stanisław Sojka, Agnieszka Holland ze swoim filmem, koncert galowy… – mówił Jan Królikowski.

Dorota Wellman zauważyła, że Janek usiadł dokładnie tak samo, jak kilka lat temu, jego ojciec.

Tak mnie posadziliście – zażartował.

Bracia Królikowscy o relacji, która ich łączy

Starsi bracia tak się rozgadali, że Ksawery nie miał szans przebicia się. Żartom nie było końca. Jan śmiał się, że bracia na zawsze pozostaną razem.

Mieszkamy razem. W jednym pokoju do dzisiaj. Mamy takie trzypiętrowe łóżko. Wystąpił problem, kiedy kobiety pojawiły się w naszych życiach, ale umówiliśmy się, że wtedy reszta śpi na kanapie. Ja zdominowałem trochę pokój, bo mam dziecko.

Widać, że bracia zbudowali piękną i trwałą więź. Każdy z nich zajmuje się czym innym: Antek – aktorstwem, Janek – muzyką, a Ksawery – gra w piłkę nożną. Co ich łączy?

Koszulki, piłka nożna – śmiał się Antek Królikowski – Tak naprawdę mnóstwo rzeczy nas łączy. Uważam, że jako bracia mamy wspaniałą relację. Mimo że czasem się kłócimy, kto śpi na górze, to kiedy trzeba, stajemy na wysokości zadania. Wiemy, co się u nas dzieje. Ksawery jest o tyle lat od nas młodszy, że mógłby być naszym synem. Jest trochę naszym takim beniaminkiem, oczkiem w głowie.

Jan dodał:

Myślę, że wyrośnie na kawał fajnego faceta. Jest najfajniejszy z naszej trójki. To, kto nas łączy tak naprawdę w największej mierze, to jest nasza mama wspaniała. Jest najfajniejszą osobą, jaką znamy obok Ksawerego i naszych sióstr.

Na koniec Marcin Prokop zapytał ich, czy Antek jest największym rozrabiaką w rodzinie.

Nie poznał pan jeszcze naszej siostry Marceliny – odparował Janek.

Dawno w studiu Dzień Dobry TVN nie było tak sentymentalnie i jednocześnie zabawnie. Paweł Królikowski byłby dumny ze swoich najbliższych.

Na Instagramie Antka pojawiło się dodatkowe zaproszenie na festiwal:

Bracia Królikowscy zapraszają do Kudowy Zdroju na @festival_czpl im. Pawła Królikowskiego 23-25.07.2021 #bracia #królikowscy #antek #ksawery #janek #ddtvn #kudowazdroj #pawełkrólikowski #festiwalczpl

Jesteście fanami? A może się wybieracie?


Królikowscy w DDTVN

Królikowscy w DDTVN

Królikowscy w DDTVN

Królikowscy w DDTVN

Królikowscy w DDTVN

Królikowscy w DDTVN

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×