Szukaj

Wakacje nad morzem według nowych zasad. Lada dzień rząd wprowadzi nowe ograniczenia

Koronawirus a plaże

Koronawirus a plaże

Koronawirus w Polsce. Na plażach mogą obowiązywać nowe zasady. Jakie? Czy zostaną wprowadzone limity osób?

Koronawirus w Polsce wykryto na początku marca. Wówczas zdiagnozowano go u tzw. pacjenta zero. Od tego momentu liczba osób, u których wykryto wirusa, rośnie z każdym dniem. Wprowadzono szereg obostrzeń, które ograniczały kontakty międzyludzkie, tym samym hamowały rozprzestrzenianie się wirusa.

Większość z nich przestaje obowiązywać. Rząd jest w trakcie odmrażania gospodarki, który składa się z kilku etapów. Od 6 czerwca wejdzie w życie ostatni. Swoją działalność będą mogły wznowić m.in. siłownie, kluby fitness, a także kina i teatry.

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady na plażach

Koronawirus w Polsce wciąż jest. Chociaż gospodarka wkrótce zostanie odmrożona, władze zalecają kolejne ograniczenia. Jak podaje RMF FM, Narodowy Instytut Zdrowia PublicznegoPaństwowy Zakład Higieny przesłał do Głównego Inspektoratu Sanitarnego pismo w sprawie zaleceń dla samorządowców, organizatorów kąpielisk oraz ich użytkowników.

Z dokumentów, do których dotarł Kuba Kaługa wynika, że liczba osób na plaży powinna zostać ograniczona. W myśl nowej zasady na jedną osobę powinno przypadać 6 metrów kwadratowych miejsca. Plażowicze, zarówno w wodzie, jak i poza nią powinni utrzymać bezpieczną odległość wynoszącą dwa metry:

Optymalnie byłoby, aby na plaży przebywało około 1/3 przeciętnej dziennej liczby odwiedzających z typowego sezonu letniego – podaje RMF FM.

Warto wspomnieć, że zachowanie dystansu może być trudne, jeśli wiele osób zdecyduje się na wakacje w kraju. Do takiej decyzji może przekonać ich bon turystyczny, którego wprowadzenie zapowiada minister Jadwiga Emilewicz. Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę mają otrzymać 1000 zł na wakacje. Jedynym warunkiem jest spędzenie ich w Polsce.


Nowe zasady działania plaż

Nowe zasady działania plaż

Nowe zasady działania plaż. Co się zmieni?

Nowe zasady działania plaż. Co się zmieni?

Nowe zasady działania plaż. Co się zmieni?

Nowe zasady działania plaż. Co się zmieni?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×