Koronawirus w Polsce: Ile osób ozdrowiało? Co pomogło im tak szybko wrócić do formy? GIS komentuje

Koronawirus w Polsce - ile osób wyzdrowiało?

Koronawirus w Polsce: 13 osób ozdrowiało — informuje Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas. Co jest ważne, by wrócić do zdrowia?

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się błyskawicznie. Chociaż jeszcze na początku miesiąca ani jedna osoba nie była zarażona, obecnie mówi się aż o 111 przypadkach, których przybywa z dnia na dzień. Tak jak w niedzielę, gdy doszło siedem nowych osób. Skąd pochodzą?

Potwierdzone przypadki dotyczą osoby z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. mazowieckiego, 1 osoby z woj. świętokrzyskiego, 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. dolnośląskiego,1 osoby z woj. lubelskiego — podaje Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Ile osób ozdrowiało?

Władze robią co w ich mocy, by zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Nie tylko odwołano imprezy, ale także zamknięto szkoły, baseny, restauracje. Zakazano organizowania zgromadzeń powyżej 50 osób, a także zamknięto granice. Gdy nie ma konieczności wychodzenia, zachęca się do pozostania w domu.

Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Lekarze robią co w ich mocy, by wyleczyć pacjentów cierpiących na koronawirusa. Okazuje się, że udało się to już u 13 osób, o czym poinformował Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny:

Mamy 13 ozdrowieńców. To jest dobra informacja. Będziemy mieli coraz lepsze, bo nasze służby są coraz bardziej sprawne, coraz bardziej doświadczone – komentował podczas konferencji prasowej.

Co decyduje o tym, że osoba chora może wyzdrowieć? Okazuje się, że ważna jest reakcja. Jeśli zauważa się objawy koronawirusa, powinno się jak najszybciej zgłosić do stacji sanitarno-epidemiologicznej lub do szpitala z oddziałem zakaźnym. Wówczas zostanie określony dalszy tryb postępowania medycznego. Im szybciej zostanie podjęte leczenie, tym jest większa szansa na wyzdrowienie.

Zobacz także: Koronawirus. Hotele Ronaldo zamieniane w szpitale. Piłkarz zdobył się też na gest, o którym będą mówić latami


Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Italy, Milan, february 24, 2020 : Far eastern tourist in Duomo square taking pics at the Cathedral while covering their mouth and nose as prevention from corona virus desease Photo © Marco Vacca/Sintesi

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×