Jak długo jeszcze będą zamknięte galerie handlowe? Widzowie Polsatu jako pierwsi usłyszeli nowe wieści

Koronawirus a otwarcie galerii handlowych

Koronawirus a otwarcie galerii handlowych

Koronawirus w Polsce. Galerie handlowe zostaną otwarte? Od kiedy? Jaka działalność będzie dozwolona? Jacek Sasin wypowiedział się na ten temat na antenie Polsat News. Co zdradził?

Koronawirus w Polsce oficjalnie potwierdzono na początku marca, gdy wykryto go u tzw. pacjenta zero. Od tego momentu liczba zachorowań rośnie z każdym dniem. W środowy poranek liczba zakażonych przekroczyła 7 tysięcy, wśród których 268 to ofiary śmiertelne, a 668 osób pokonało koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Od kiedy galerie handlowe zostaną otwarte?

Rząd Mateusza Morawieckiego wprowadził liczne obostrzenia, które ograniczały kontakty międzyludzkie, tym samym zmniejszając ryzyko kolejnych zarażeń. Na razie nie ma skutecznego lekarstwa na koronawirusa, zalecana jest więc izolacja. Ta jednak nie będzie trwać wiecznie.

Jak zapowiedział premier podczas ostatniej konferencji prasowej, po Wielkanocy zostanie wprowadzone rozwiązanie, które ma umożliwić powrót do nowej rzeczywistości. Część ograniczeń ma zniknąć już 19 kwietnia, co na antenie RMF FM oznajmił Łukasz Szumowski: 

Będziemy powoli odmrażać gospodarkę. Myślę, że to jest dobra wiadomość, jeśli patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji – mówił Szumowski w rozmowie z RMF FM.

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski

Jacek Sasin na antenie Polsat News potwierdził, że rząd planuje znieść część restrykcji. Jakich? Jeszcze nie wiadomo. Decyzja zapadnie w tym tygodniu, uznawany jest on za kluczowy. Wicepremier zdradził jednak, że będzie miała wpływ na działalność galerii handlowych — część sklepów może zostać otwarta:

To może dotyczyć handlu, otwarcia części sklepów w galeriach handlowych, chociażby sklepów odzieżowych, z zachowaniem bezpieczeństwa. Również punktów usługowych. Wszystkim nam doskwiera chociażby zamknięcie salonów fryzjerskich czy innych miejsc, które Polacy normalnie odwiedzają – powiedział Jacek Sasin na antenie Polsat News.

Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami podawanymi przez rząd, ograniczenia w handlu mają obowiązywać do niedzieli, 19 kwietnia. Czy w poniedziałek doczekamy się otwarcia galerii handlowych? Na oficjalne informacje trzeba jeszcze trochę poczekać.

Zobacz także: Lekarze odkryli nowe objawy koronawirusa. Pojawiają się wcześniej niż gorączka i kaszel


Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Italy, Milan, february 24, 2020 : Far eastern tourist in Duomo square taking pics at the Cathedral while covering their mouth and nose as prevention from corona virus desease Photo © Marco Vacca/Sintesi

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×