Ceny rękawiczek ochronnych wystrzeliły w kosmos! Producenci mają raj, sklepy oburzone

Koronawirus w Polsce. Ceny rękawiczek poszły do góry

Koronawirus w Polsce. Ceny rękawiczek poszły do góry

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadził obostrzenia, zalecając robienie zakupy w rękawiczkach. Te szybko stały się chodliwym towarem, a ich ceny poszły w górę.

Koronawirus w Polsce oficjalnie pojawił się na początku marca. Zdiagnozowano go u tzw. pacjenta zero i od tego momentu fala zachorowań ruszyła. By ją zmniejszyć, rząd wprowadził szereg obostrzeń, odwołując m.in. imprezy masowe, zamykając kina, restauracje i puby, a także wprowadzając ograniczenia w handlu.

Chociaż produkty spożywcze nadal można kupować, jak ujawniono podczas wtorkowej konferencji prasowej, trzeba zachować jeszcze większe niż wcześniej środki bezpieczeństwa. Wewnątrz sklepu może znajdować się jedynie określona liczba klientów, a kupujący przed rozpoczęciem zakupów, muszą zabezpieczyć ręce.

Koronawirus w Polsce. Rękawiczki towarem luksusowym

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zakupy powinno się robić w jednorazowych rękawiczkach. Te powinien zapewnić właściciel sklepu, chociaż prosi się klientów, by w miarę możliwości mieli je ze sobą. Jak czytamy na stronie gov.pl/koronawirus właściciele, zamiast jednorazowych rękawiczek mogą też zapewnić środki do dezynfekcji rąk.

Koronawirus - ceny rękawiczek ostro poszły do góry

Koronawirus – ceny rękawiczek ostro poszły do góry

Okazuje się, że od momentu, w którym rząd wprowadził nowe obostrzenia, ceny rękawiczek gwałtownie poszły w górę, a sam produkt jest trudno dostępny. Chociaż producenci zacierają ręce, sklepikarze nie ukrywają wzburzenia:

Szkoda, że nie podali od razu adresu Agencji Rezerw Materiałowych, gdzie przedsiębiorcy mogliby się zaopatrzyć w rękawiczki za godziwą, a nie paskarską cenę. Duże sieci handlowe sobie poradzą. Kupią TIR-a zza granicy, ale małe firmy skąd mają zdobyć rękawiczki? To graniczy z cudem – skarży się Wirtualnej Polsce Anna Grad-Mizgała sprzedawczyni ze sklepu z wyrobami medycznymi w Przemyślu.

Do niedawna foliowe rękawiczki kosztowały 1.5 zł za 100 sztuk, dziś ich cena waha się nawet do 30 zł. Podobnie sprawa ma się z rękawiczkami nitrylowymi. To koszt od 50 do 100 zł za 100 sztuk.

Zobacz także: Naukowcy odkryli nowe objawy koronawirusa. Po czym można rozpoznać chorobę?


Koronawirus rozprzestrzenia się z każdym dniem

Koronawirus rozprzestrzenia się z każdym dniem

Koronawirus - ceny rękawiczek ostro poszły do góry

Koronawirus - ceny rękawiczek ostro poszły do góry

Koronawirus

Koronawirus

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×