Lekarze odkryli nowe objawy koronawirusa. Pojawiają się niemal od razu

Koronawirus

Koronawirus

Lekarze cały czas badają nowe objawy koronawirusa. Francuscy dermatolodzy zauważyli, że powoduje on zmiany na skórze. Jakie i jak je dostrzec?

Koronawirus zbiera coraz tragiczniejsze żniwo – liczba zachorowań ciągle rośnie, a w Stanach Zjednoczonych tylko dzisiaj zmarło ponad 200 tys. ludzi.

Żeby zapobiec kolejnym zarażeniom, w wielu krajach wprowadza się liczne obostrzenia. Odwołano imprezy masowe, zamknięto szkoły, przedszkola, restauracje. Wprowadzono znaczące zmiany w handlu.

W Polsce pojawiły się także nowe wytyczne. W ubiegły czwartek Mateusz Morawiecki ogłosił, że nakazy zostają przedłużone i w życie wchodzą nowe. Między innymi ten, że od 16 kwietnia, będzie obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Jakie nowe objawy koronawirusa odkryli lekarze?

Naukowcy z wszystkich krajów od prześcigają się w prowadzeniu badań na temat skuteczności poszczególnych leków w walce z koronawirusem. Badają także objawy, jakie daje SARS-CoV-2.

Do tej pory opisane zostały te, które nazwano grypopodobnymi. Pacjent ma duszności, ból gardła, wysoką temperaturę, trudności z oddychaniem i utratą powonienia. Jednak niedawno zespół ekspertów z Francji rozpoznał nowe symptomy, które również mogą oznaczać zarażenie wirusem.

Francuski Krajowy Związek Dermatologów wydał komunikat, w którym informuje, że nowe objawy mogą dotyczyć także naszej skóry. Na co zwrócić uwagę?

U części zarażonych pacjentów mogą wystąpić rzadkie objawy koronawirusa. Nie mają one charakteru grypopodobnego. Symptomy mogą przyjąć formę zmian skórnych. Pojawiają się już nawet po kilku godzinach.

Są to pseudo-odmrożenia, uporczywe, czasem bolesne zaczerwienienia, a także pokrzywka – opisuje Francuski Krajowy Związek Dermatologów.

Proszą oni do lekarzy, aby zwrócili szczególną uwagę na osoby, u których nie występują jedynie grypopodobne objawy SARS-CoV-2. Jerome Salomon – francuski dyrektor generalny ds. zdrowia – przyznał, że naukowcy nadal uczą się koronawirusa, a on wciąż stanowi zagadkę dla badaczy, którzy nie mają jeszcze odpowiedzi na wszystkie pytania. Dlatego jeszcze uważniej powinniśmy obserwować teraz nasze ciała i wszystkie niepokojące nas zmiany.

Zobacz także: Koronawirus – rząd zapowiada kolejne zmiany. Minister zdrowia: „Boję się”


Koronawirus - mandaty za łamanie kwarantanny

Koronawirus - mandaty za łamanie kwarantanny

Maseczki ochronne - czy ich noszenie jest zalecane?

Maseczki ochronne - czy ich noszenie jest zalecane?

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×