W „The Simpsons” przewidzieli, że Tom Hanks zachoruje na koronawirusa. Przypominamy odcinek sprzed 27 lat

Koronawirus w The Simpsons

Koronawirus w The Simpsons

Fani serialu sugerują, że jego twórcy The Simpsons przewidzieli zarówno epidemię koronawirusa, jak i to, że choroba dotknie Toma Hanksa. Jak bardzo sceny z serialu pokrywają się z rzeczywistością?

Tom Hanks i jego żona, Rita Wilson są zarażeni koronawirusem. Amerykański aktor poinformował w środę na Instagarmie, że poddał się testom na obecność COVID-19, których wynik był dodatni. Małżeństwo przebywa obecnie w Australii, gdzie są odizolowani i badani.

Informacja wstrząsnęła mediami, a fani z całego świata wyrazili swoje wsparcie w komentarzach w sieci. Część dociekliwych internautów zauważyła powiązanie między obecną sytuacją, w której znalazł się znany aktor, a serialem The Simpsons, w którym Hanks wiele lat temu pojawił się  gościnnie jako jedna z postaci.

The Simpsons: koronawirus u Toma Hanksa

Słynny animowany program telewizyjny od niedawna znany jest z przewidywania najważniejszych wydarzeń na świecie – od prezydentury Donalda Trumpa, przez odkrycie trójzębnej zmutowanej ryby, wypadek helikoptera z Kobem Bryantem na pokładzie, aż po budowę londyńskiego drapacza chmur The Shard.

Przed odcinkiem z Hanksem producenci Simpsonów „przewidzieli” samego koronawirusa – odcinek Marge In Chains z 1993 roku opowiada o daleko wschodnim wirusie zamiatającym planetę i infekującym mieszkańców Springfield. Fani uważają teraz, że scenarzyści poniekąd przepowiedzieli, że 63-letni Hanks będzie musiał kiedyś izolować się od reszty świata. Dziś pojawiły się wieści, że gwiazda Hollywood i jego żona Rita Wilson złapali COVID-19 podczas kręcenia filmu biograficznego o Elvisie Presleyu w reżyserii Baza Luhrmanna w Australii.

W filmie The Simpsons Movie z 2007 roku (wersja kinowa) Hanks pojawia się w scenie, w której reklamuje „nowy Wielki Kanion”, ponieważ główny „już się znudził”. Po występie w spocie kanionu, w której twierdzi, że „rząd USA stracił swoją wiarygodność, więc pożyczył część jego”, aktor Apollo 13 mówi:

Tu mówi Tom Hanks, że jeśli zobaczysz mnie osobiście – proszę, zostaw mnie.

Chociaż teoria jest nieco naciągana, zapaleni fani serialu z radością dodają ją do stale rosnącej listy prognoz Simpsonów. Tym bardziej, że w innym odcinku serialu wirus o nazwie Grypa Osaka rozprzestrzenia się przez Springfield po tym, jak mieszkańcy zamówili sokowirówki z Japonii. Sceny ukazują moment pakowania sprzętu AGD do pudełek, do których chorzy pracownicy kaszlą, wysyłając wirusa z Azji do Ameryki Północnej. Dodajmy, że koronawirus najprawdopodobniej pochodzi w Wuhan w Chinach.


The Simpsons – koronawirus

The Simpsons – koronawirus

The Simpsons – koronawirus

The Simpsons – koronawirus

The Simpsons – koronawirus

The Simpsons – koronawirus

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×