Szukaj

Tajemnica zdjęcia Kory z nagim synem wyszła na jaw. O kontrowersyjnej sesji mówią wszyscy

Kora ostatnie chwile życia

Kora ostatnie chwile życia

Kora z synem na okładce Przekroju

Śmierć Olgi Sipowicz opłakuje cała Polska. Artystka pozostawiła po sobie wielką pustkę na polskiej arenie muzycznej, której od wielu lat była niekwestionowaną królową. Kora była jedyna i niepowtarzalna. Wielu artystów wielokrotnie próbowało ją kopiować, jednak okazało się, że jej oryginalność była i zawsze będzie po prostu nie do podrobienia. Artystka pozostanie w sercach swoich wiernych fanów jako ikona wolności i niezależności.

Po śmierci tej wielowymiarowej artystki, pozostała luka, której już nikt nie jest w stanie wypełnić. Kora oprócz działalności artystycznej była również wspaniałą mamą. Kilka dni po jej śmierci do sieci trafiła jej niezwykła fotka z synem.

Zdjęcie zostało zrobione w 1974 roku, kiedy Kora nie była jeszcze gwiazdą, jednak znany ówczesny fotograf, Wojciech Plewiński, dostrzegł w niej ukryty diament. W związku z tym zaproponował Oldze Jackowskiej niezwykłą sesję zdjęciową z dzieckiem! Przypomnijmy, że piękna Olga w wieku 23 lat wyszła za mąż za Marka Jackowskiego. Z tego związku urodził się pierwszy syn artystki Mateusz.

Wojciech Plewiński, który fotografował wcześniej same ikony polskiego kina, zdecydował się na sesję z młodą piosenkarką. Na słynnym zdjęciu utrwalił zatem przepiękną młodą kobietę ubraną w modną białą koszule w ludowe wzory oraz szeroką spódnicę. Kora na kolanach trzyma nagiego synka Mateusza.

To słynne zdjęcie ukazało się na okładce magazynu Przekrój, 26 maja 1974 roku, czyli w Dzień Matki. Piękną matkę z synem zobaczyła wówczas na okładce cała Polska, jednak nikt nie wiedział kim jest owa kobieta z dzieckiem, nie przypuszczano nawet, że jest nią przyszła polska gwiazda, bowiem zdjęcie nie zostało podpisane. Ta niesamowita okładka została dopiero przypomniana po śmierci Olgi Sipowicz.

 Niesamowita pamiątka po Artystce!

Siostra pożegnała Korę na pogrzebie słowami, które wzruszają do łez. Nikt nie znał jej lepiej

Jaka była Kora w ostatnich dniach swojego życia? Jej opiekunka zdradziła zabawną anegdotkę

Edyta Górniak odmówiła wykonywania piosenek Kory! Dlaczego nie chce zaśpiewać jej wielkiego przeboju?


Kora z synem Mateuszem na okładce Przekroju – 26 maja 1974 roku

Kora z synem Mateuszem na okładce Przekroju – 26 maja 1974 roku

Kora i Marek Jackowski

Kora i Marek Jackowski

Kora i Kamil Sipowicz w 2005 roku

Kora i Kamil Sipowicz w 2005 roku

×