Wszyscy to przeoczyli. Kora przed śmiercią przewidziała Nobla dla Olgi Tokarczuk

Olga Tokarczuk i Kora

Olga Tokarczuk i Kora

Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. To prestiżowe wyróżnienie dla polskiej pisarki przewidziała Kora. Wszystko miało miejsce na krótko przez śmiercią gwiazdy.

Olga Tokarczuk to jedna z wybitniejszych polskich pisarek. Przez lata na swoim koncie zgromadziła wiele nagród. W czwartek, 10 października, otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. Tym samym dołączyła do elitarnego grona, w którym znajdują się najwybitniejsi Polacy, m.in. Wisława Szymborska, Lech Wałęsa i Henryk Sienkiewicz.

Zobacz: Olga Tokarczuk zabrała głos po tym jak uhonorowano ją literackim Noblem. To wystąpienie przejdzie do historii [WIDEO]

Kora przewidziała Nobla dla Olgi Tokarczuk

Gratulacjom dla Olgi Tokarczuk nie ma końca. Składają je politycy, internauci i najwybitniejsze osobistości ze świata mediów, wśród których nie brakuje gwiazd. Jako jedna z pierwszych Nobla dla pisarki przewidziała Olga Sipowicz.

Zobacz: Piękne słowa Agnieszki Woźniak-Starak. Tak Oldze Tokarczuk pogratulowała Nobla

Kora w Must Be The Music – 2014 rok

Kora w Must Be The Music – 2014 rok

Kora dwa lata temu promowała tomik poezji Stoję, czuję się świetnie. W wystąpieniu, które trwało pod godzinę, zwróciła się bezpośrednio do Tokarczuk. Przyznała, że przeczuwa, że nadejdzie taki moment, w którym polska pisarka otrzyma najbardziej prestiżową nagrodę:

Olga, tobie się należy Nobel. My wszyscy o tym wiemy. Cały ten dobry, jasny, fajny kraj. Z dobrą energią, ludzi dobrych, o dobrym sercu, ludzi, którzy zdają sobie sprawę z tego, jakie życie jest krótkie – wyznała Kora podczas festiwalu Stacja Literatura.

W tamtym czasie pisarka była wdzięczna piosenkarce za te słowa, jednak nie spodziewała się, że dwa lata później spełnią się niczym magiczne zaklęcie. Niestety Kora nie doczekała momentu, w którym mogła osobiście pogratulować Oldze wyróżnienia.

Sipowicz zmarła 28 lipca 2018 roku. Pokonał ją nowotwór, z którym walczyła przez pięć lat. Miała 67 lat.

Zobacz: Olga Tokarczuk za Nobla dostanie astronomiczną kwotę. Ile wpłynie na jej konto? Dwa lata temu podniesiono stawkę


Olga Tokarczuk - Targi Książki

Olga Tokarczuk - Targi Książki

Olga Tokarczuk - laureatka nagrody Nobla

Olga Tokarczuk - laureatka nagrody Nobla

Olga Tokarczuk - Literacka Nagroda Nobla za 2018 rok

Olga Tokarczuk - Literacka Nagroda Nobla za 2018 rok

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×