Szukaj

Wszyscy to przeoczyli. Kora przed śmiercią przewidziała Nobla dla Olgi Tokarczuk

Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. To prestiżowe wyróżnienie dla polskiej pisarki przewidziała Kora. Wszystko miało miejsce na krótko przez śmiercią gwiazdy.
Olga Tokarczuk i Kora

Olga Tokarczuk i Kora

Olga Tokarczuk to jedna z wybitniejszych polskich pisarek. Przez lata na swoim koncie zgromadziła wiele nagród. W czwartek, 10 października, otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. Tym samym dołączyła do elitarnego grona, w którym znajdują się najwybitniejsi Polacy, m.in. Wisława Szymborska, Lech Wałęsa i Henryk Sienkiewicz.

Zobacz: Olga Tokarczuk zabrała głos po tym jak uhonorowano ją literackim Noblem. To wystąpienie przejdzie do historii [WIDEO]

Kora przewidziała Nobla dla Olgi Tokarczuk

Gratulacjom dla Olgi Tokarczuk nie ma końca. Składają je politycy, internauci i najwybitniejsze osobistości ze świata mediów, wśród których nie brakuje gwiazd. Jako jedna z pierwszych Nobla dla pisarki przewidziała Olga Sipowicz.

Zobacz: Piękne słowa Agnieszki Woźniak-Starak. Tak Oldze Tokarczuk pogratulowała Nobla

Kora w Must Be The Music – 2014 rok

Kora w Must Be The Music – 2014 rok

Kora dwa lata temu promowała tomik poezji Stoję, czuję się świetnie. W wystąpieniu, które trwało pod godzinę, zwróciła się bezpośrednio do Tokarczuk. Przyznała, że przeczuwa, że nadejdzie taki moment, w którym polska pisarka otrzyma najbardziej prestiżową nagrodę:

Olga, tobie się należy Nobel. My wszyscy o tym wiemy. Cały ten dobry, jasny, fajny kraj. Z dobrą energią, ludzi dobrych, o dobrym sercu, ludzi, którzy zdają sobie sprawę z tego, jakie życie jest krótkie – wyznała Kora podczas festiwalu Stacja Literatura.

W tamtym czasie pisarka była wdzięczna piosenkarce za te słowa, jednak nie spodziewała się, że dwa lata później spełnią się niczym magiczne zaklęcie. Niestety Kora nie doczekała momentu, w którym mogła osobiście pogratulować Oldze wyróżnienia.

Sipowicz zmarła 28 lipca 2018 roku. Pokonał ją nowotwór, z którym walczyła przez pięć lat. Miała 67 lat.

Zobacz: Olga Tokarczuk za Nobla dostanie astronomiczną kwotę. Ile wpłynie na jej konto? Dwa lata temu podniesiono stawkę


Olga Tokarczuk - Targi Książki

Olga Tokarczuk - Targi Książki

Olga Tokarczuk - laureatka nagrody Nobla

Olga Tokarczuk - laureatka nagrody Nobla

Olga Tokarczuk - Literacka Nagroda Nobla za 2018 rok

Olga Tokarczuk - Literacka Nagroda Nobla za 2018 rok

×