„Nie było mowy o żadnej chorobie”. Współzałożyciel Maanamu wspomina ostatnie rozmowy z Korą

Milo Kurtis, Kora nie żyje

Współzałożyciel Maanamu wspomina Korę

Śmierć Kory pogrążyła w żałobie cały kraj. Odeszła legenda polskiej muzyki, autorka niezliczonej ilości hitów i ikona polskiego rocka. Gwiazda przegrała pięcioletnią walkę z chorobą – nowotworem. W tym smutnym dniu najbliżsi przyjaciele i współpracownicy wspominają Olgę Jackowską w poruszających wpisach czy rozmowach. Jedną z nich mogliśmy zobaczyć na antenie TVN24.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kora nie żyje. Legendarna wokalistka przegrała walkę z okrutną chorobą

Milo Kurtis, współzałożyciel zespołu Maanam, który był przy Korze do samego końca, przyznał, że gwiazda nie lubiła i nie chciała rozmawiać o swojej chorobie:

Podczas spotkań nie było rozmowy o żadnej chorobie. Ona mówiła o tym, co chce zrobić. Jak znam Korę, to ona byłaby bardzo niezadowolona z tego, że wszędzie są czarno-białe zdjęcia, bo to była kolorowa osoba. Ona w tej chwili jest szczęśliwa. Rozpoczęła następną podróż, a tu czarno-białe zdjęcia wszędzie. To by jej się na pewno nie podobało – wyznał.

 

Kurtin zaznaczył, że Kora był „cudowną kobietą” i „wspaniałym filozofem”:

To była cudowna kobieta. Rzeczywiście, bez Kory nie byłoby Maanamu, który znamy. Kiedy ja tam grałem, kiedy zakładaliśmy Maanam [w 1975 roku – przyp. red.], to jeszcze nie nagrywało się płyt, byliśmy takim zespołem raczej podziemnym. Jeździliśmy w trójkę [z Markiem Jackowskim i Korą – red.] po różnych miastach i od samego początku mieliśmy dużo publiczności.

Kora była nie tylko świetną wokalistką, ale też pomocną przyjaciółką:

Lubiła się uczyć i uczyła się od wielu ludzi, wybitnych artystów. Czasami zdarzało mi się spadać dosyć nisko i wiedziałem zawsze, że na Korę mogę liczyć. Zawsze pomagała – przyznał.

W dniu swojej śmierci Kora miała 67 lat.

„Ból mnie zginał do ziemi”. Kora zmagała się z potworną chorobą. O swojej walce opowiedziała w jednym z ostatnich wywiadów

Dwa małżeństwa i dwóch synów. Jak wyglądało prywatne życie Kory?

Kora nie żyje. Gwiazdy żegnają legendarną wokalistkę. „Kończy się pewien etap historii polskiej muzyki”


Milo Kurtis wspomina Korę

Milo Kurtis wspomina Korę

Kora – stare zdjęcia

Kora – stare zdjęcia

Kora i Kamil Sipowicz w 2005 roku

Kora i Kamil Sipowicz w 2005 roku

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×