Szukaj

Fani Kory i Maanamu w żałobie. Bardzo smutna wiadomość sprzed kilku godzin

Krzysztof Kownacki nie żyje

Krzysztof Kownacki nie żyje

Kora nie żyje już ponad dwa lata. Do fanów piosenkarki i zespołu Maanam dotarła kolejna bardzo smutna wiadomość. Zmarł Krzysztof Kownacki, menadżer zespołu i przyjaciel artystki.

Kora, a właściwie Olga Sipowicz, już za życia była legendą. Cieszyła się sporą sympatią wśród fanów, którzy obserwowali jej zawodowe poczynania. Chociaż zdawali sobie sprawę z tego, że piosenkarka walczy z chorobą nowotworową, nikt nie zakładał, że ta pokona ją tak szybko. Zmarła pod koniec lipca 2018 roku, przegrywając walkę z rakiem.

Sipowicz kochali nie tylko sympatycy jej muzyki, ale przede wszystkim jej mąż, Kamil. Mężczyzna dba, by pamięć o jego żonie nigdy nie zgasła. To właśnie on troszczy się m.in. o grób Kory. Przed drugą rocznicą śmierci zdecydował, by wprowadzić zmiany, o których opowiedział w Fakcie:

Tam był metal, to już rdzewiało, psuło się. Niewygodne było też do sprzątania, a także niebezpieczne, bo ludzie tam chodzili, a to się mogło zapaść. Zdecydowałem się na zmiany również ze względów bezpieczeństwa – wyjaśnił w rozmowie z Faktem.

Od tego momentu miejsce spoczynku gwiazdy zdobi rzeźba Moniki Osieckiej. Przedstawia kobietę, która zachwycająco się prezentuje.

Smutna wiadomość dla fanów Maanamu i Kory. Krzysztof Kownacki nie żyje

Kamil Sipowicz ma także wpływ na treści publikowane w social mediach artystki. Chociaż z reguły dzieli się dobrymi informacjami, kilka godzin temu na fanpage’u Kory pojawiła się smutna wiadomość. Krzysztof Kownacki, przyjaciel Kory, a także menadżer zespołu Maanam, nie żyje. To on zainicjował nagranie jednej z kultowych płyt grupy:

Dziś dotarła do nas smutna wiadomość — zmarł Krzysztof Kownacki. Przyjaciel Kory jeszcze z czasów początku ruchu hipisowskiego w Polsce; od 1980 do 1982 menadżer zespołu Maanam, pomysłodawca płyty Kora i Püdelsi „Bela Pupa”. Inteligentny, wrażliwy, kochał muzykę. R.I.P.

Dziś dotarła do nas smutna wiadomość – zmarł Krzysztof Kownacki. Przyjaciel Kory jeszcze z czasów początku ruchu…

Opublikowany przez KORA Czwartek, 17 września 2020

Wiadomość poruszyła sympatyków Olgi Sipowicz. W komentarzach pod postem piszą:

  • Będą tworzyć w przestrzeni kosmicznej znowu razem.
  • Pop Magic? Jeśli dobrze pamiętam. Nawet tam kiedyś kupiłem jedną płytę.
  • Spoczywaj w pokoju.

Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.


Krzysztof Kownacki był menadżerem zespołu Maanam

Krzysztof Kownacki był menadżerem zespołu Maanam

Kamil Sipowicz pokazał archiwalne zdjęcia Kory

Kamil Sipowicz pokazał archiwalne zdjęcia Kory

Kamil Sipowicz pokazał archiwalne zdjęcia Kory

Kamil Sipowicz pokazał archiwalne zdjęcia Kory

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×