Dwa małżeństwa i dwóch synów. Jak wyglądało prywatne życie Kory?

Kora rodzina

Kora rodzina

Dzieci i partnerzy Kory

28 lipca o 5:30 rano odeszła od nas jedna z najwybitniejszych artystek na polskiej scenie muzycznej. Kora, znana też jako Olga Jackowska, od lat zmagała się z rakiem jajników, którego leczenie było trudne, mozolne i wyniszczało jej organizm niemal tak samo jak nowotwór. Wokalistka nie poddawała się do ostatniej chwili, ale w ciągu ostatniego miesiąca stan jej zdrowia znacznie się pogorszył. Miała 67 lat.

O śmierci poinformował jej mąż, Kamil Sipowicz, z którym wzięła ślub w 2013 roku. Przed Sipowiczem, Kora związana była z gitarzystą i współzałożycielem zespołu Maaanam, Markiem Jackowskim. To nie była łatwa relacja.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kora nie żyje. Legendarna wokalistka przegrała walkę z okrutną chorobą

Małżeństwo Kory z Markiem Jackowskim

Kora i Marek Jackowski pobrali się w 1971 roku, małżeństwem byli do 1984. W 1972 roku na świat przyszedł syn pary, Mateusz, a rodzina przeprowadziła się do Krakowa. To właśnie tam Kora poznała Kamila, swojego późniejszego partnera. Po latach okazało się, że Szymon – drugi syn Kory – nie jest dzieckiem Jackowskiego, tylko właśnie Sipowicza, z którym wokalistka wdała się w romans:

Kamil miał ogromny wkład w wychowanie dzieci, bo on się z nimi bawił. On z nimi jeździł na nartach, pływał, on się z nimi wygłupiał, kupił im pierwszy komputer Atari, on przewoził im niezwykle skomplikowane i rozwijające gry z Niemiec, wprowadzał koleżeńską atmosferę. Dzieci uwielbiały, kiedy Kamil się pojawiał w naszym świecie. Myślę, że Szymon czuł, że to jest jego ojciec, było zresztą między nimi duże podobieństwo – mówiła Kora.

W 1984 roku związek Kory i Marka ostatecznie się rozpadł, ale para działała zawodowo ze względu na ogromną popularność, jaką cieszył się wtedy Maanam. W późniejszych latach Jackowski ożenił się po raz kolejny i wraz z żoną, Ewą, zamieszkał we Włoszech pod Neapolem. Para doczekała się trzech córek. Gitarzysta zmarł w 2013 roku na włoskiej ziemi.

Małżeństwo Kory z Kamilem Sipowiczem

W 2014 roku, Kora i jej wieloletni partner Kamil Sipowicz zaskoczyli wszystkich informacją, że zalegalizowali swój związek.

Miło nam powiadomić, iż 12 XII 2013 o godz. 12 przed urzędniczką Urzędu Stanu Cywilnego Warszawa-Bielany zawarliśmy związek małżeński. Świadkami byli Małgorzata Kittel i Mateusz Jackowski. W ceremonii wzięli udział również: Nika Bochniarz, Magdalena Środa, Kasia Litwin, Katarzyna Zielonka, Szymon Sipowicz, Leo Sipowicz, Krzysztof Środa, Ramona i Bobo. Towarzyszył nam utwór muzyczny Billy’ego Idola „White Wedding”

W rozmowie przeprowadzonej w Dzień Dobry TVN Sipowicz tłumaczył, że są narzeczeństwem z czterdziestoletnim stażem i czas uregulować formalności. Powody były bardzo praktyczne:

Polski Sejm nie zgodził się, żeby związki otwarte miały prawną kwalifikacje. Jesteśmy starsi, mamy dzieci, jest wnuk, musieliśmy uregulować różne sprawy. Nie jesteśmy najmłodsi. Jest jakiś majątek… a my nie jesteśmy wieczni. To była formalność. Trudno, żebyśmy małżeństwo świętowali, jak jesteśmy razem kilkadziesiąt lat – wyjaśnił.

Para była ze sobą do samego końca, a Kamil wspierał artystkę w jej walce z chorobą. To również on poinformował o jej śmierci.

„Ból mnie zginał do ziemi”. Kora zmagała się z potworną chorobą. O swojej walce opowiedziała w jednym z wywiadów

Zobacz: Umęczona okrutną chorobą Kora od dawna nie była tak szczera! „Żyłam za mało luksusowo”

Zobacz: Wzruszające słowa Kory: „Dokonałam pewnego wyboru”. Nowe informacje na temat jej stanu zdrowia

Dramatyczne wyznanie Kory na okładce Newsweeka: „PiS niszczy moje szczęście NA FINISZU ŻYCIA”

Kora we wzruszającym wywiadzie o swojej chorobie. Lekarz trzy razy stwierdził agonię!


scena z: Kamil Sipowicz, Ramonka, Kora Jackowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Kamil Sipowicz, Ramonka, Kora Jackowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Kora i Kamil Sipowicz

Kora i Kamil Sipowicz

Kora i Kamil Sipowicz

Kora i Kamil Sipowicz

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×