„Ból mnie zginał do ziemi”. Kora zmagała się z potworną chorobą. O swojej walce opowiedziała w jednym z ostatnich wywiadów

Kora choroba, na co chorowała, jaki rak?

Kora choroba, na co chorowała, jaki rak?

Kora zmarła na raka

Olga Jackowska, czyli uwielbiana przez tysiące fanów Kora, nie żyje. Gwiazda zmarła 28 lipca o 5.30 po wielu latach ciężkiej, wyniszczającej walki z okrutnym nowotworem. Wokalistka próbowała pokonać chorobę na przeróżne sposoby, niestety, rak okazał się od niej sprytniejszy. O śmierci gwiazdy poinformował Kamil Sipowicz:

Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5:30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. (…) Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kora nie żyje. Legendarna wokalistka przegrała walkę z okrutną chorobą

Na co chorowała Kora?

Nowotwór, który pokonał jedną z najbardziej utalentowanych muzycznie gwiazd w Polsce, był niezwykle złośliwy. Raka jajników zdiagnozowano u wokalistki w 2014 roku. Być może jej los byłby inny, gdyby choroba została wykryta wcześniej – niestety, jak relacjonowała artystka w rozmowie z magazynem Pani, jej lekarz przez długi czas ignorował problem:

To się ciągnęło całymi latami. Zjadałam tony proszków przeciwbólowych. Mój lekarz, którego znam od lat, nie przeoczył tego, on to zlekceważył. Nie zlecił przede wszystkim badań, które zleciła inna lekarka. Po tygodniu byłam na stole operacyjnym. Dlatego nieprawdopodobnie słabłam przez te wszystkie lata. Ból mnie zginał do ziemi – wspominała

Później niestety nie było lepiej. Choć podjęto leczenie, Kora nie zrezygnowała z pracy w trakcie chemioterapii i nadal udzielała się medialnie. Odkryła również, że jest lek, który może jej pomóc – niestety, nasze państwo nie chciało wyciągnąć pomocnej dłoni do chorych na raka obywateli. Kosmiczne kwoty, jakie należało zapłacić za cudowny medykament, były zbyt wysokie nawet dla świetnie zarabiającej Jackowskiej:

Szpital nie jest w stanie tego dla nas zrobić. A mnie nie stać na ten lek. Mogłabym go brać do końca życia, ale moje uposażenie majątkowe na to nie pozwala. Nawet jakbym wszystko sprzedała, to nie wiem, czy byłoby mnie stać przy dłuższym zażywaniu. Lek poszedł jednak do refundacji, czekamy na decyzję. Chciałabym po prostu jeszcze żyć. Człowiek, który wraca do zdrowia, chce żyć. A chemia mnie zabija. – mówiła w rozmowie z Faktem

Gwiazda nie miała łatwego życia. W biografii swojej i zespołu Maanam opowiedziała o próbach samobójczych, o depresji, o tym, że w dzieciństwie napastował ją ksiądz, któremu bardzo ufała. I gdy stanęła na nogi, a świat zaczął wreszcie nabierać barw… Rak.

Pamiętajcie o profilaktycznych badaniach. Mogą uratować wam życie.

Umęczona okrutną chorobą Kora od dawna nie była tak szczera! „Żyłam za mało luksusowo”

Wzruszające słowa Kory: „Dokonałam pewnego wyboru”. Nowe informacje na temat jej stanu zdrowia

Dramatyczne wyznanie Kory na okładce Newsweeka: „PiS niszczy moje szczęście NA FINISZU ŻYCIA”

Kora we wzruszającym wywiadzie o swojej chorobie. Lekarz trzy razy stwierdził agonię!


Maciej Musiał i ciemnoskóra dziewczyna

Maciej Musiał i ciemnoskóra dziewczyna

Kora – stare zdjęcia

Kora – stare zdjęcia

Kora i Kamil Sipowicz w 2005 roku

Kora i Kamil Sipowicz w 2005 roku

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×