Agata Duda ze skręconą nogą na oficjalnym spotkaniu. Mina kontuzjowanej Pierwszej Damy mówi wszystko o jej stanie

Agata Duda

Agata Duda

Agata Duda jest kontuzjowana. Kilka dni temu o jej urazie poinformował prezydent Andrzej Duda, gdy jego żona nie towarzyszyła mu podczas spotkania. Teraz małżonka głowy państwa wróciła do swoich aktywności. Jak się czuje?

Agata Duda, podczas gdy jej mąż został wybrany na kolejną kadencję prezydencką, stała się bardziej aktywna. Pierwsza Dama zawsze wspierała różne organizacje charytatywne, ale podczas pandemii jeszcze bardziej zaangażowała się w działalność społeczną. Pierwszym zaskoczeniem dla Polaków był moment wiecu wyborczego, podczas którego nieoczekiwanie zabrała głos, zwracając się do całego narodu. W swoim wystąpieniu wyjaśniła, dlaczego woli trzymać się nieco z boku:

To jest ten moment, w którym powiem, dlaczego przez pięć lat się „nie wypowiadałam”. Uchylę rąbka tajemnicy. Ja nie wypowiadałam się dla mediów. Rozmawiałam za to z Polakami.

Żona Andrzeja Dudy podczas pandemii stała się bardzo aktywna w sieci. Założyła konto na Instagramie i to właśnie tam zaczęły pojawiać się zdjęcia i nagrania z jej połączeń on-line. Pierwsza Dama chętnie spotykała się z przedstawicielami różnych środowisk, a teraz, gdy obostrzenia są powoli luzowane, towarzyszy swojemu mężowi podczas oficjalnych wizyt. Jej nieobecność na jednym z ostatnich spotkań prezydenta wywołała spory niepokój.

Kontuzjowana Agata Duda na spotkaniu

Prezydent Andrzej Duda kilka dni temu spotkał się ze strażakami w Makowie Podhalańskim. Podczas wyjazdu miała mu towarzyszyć także jego żona. Okazało się jednak, że Agata Duda jest kontuzjowana:

Przede wszystkim chce bardzo serdecznie podziękować w imieniu oczywiście moim własnym, ale także i w imieniu mojej małżonki Agaty i bardzo przeprosić, że Agata nie może być dzisiaj z nami obecna. Prosiła, żeby państwa bardzo bardzo serdecznie i gorąco pozdrowić, żeby przekazać z okazji Dnia Strażaka jej najserdeczniejsze, najcieplejsze życzenia. (…) Niestety nie dała rady dzisiaj być z nami, z uwagi na kontuzję, której doznała z początkiem tego tygodnia, i która niestety, póki co bardzo przeszkadza jej w normalnym wykonywaniu obowiązków, zwłaszcza w dłuższym staniu i dlatego nie może być dzisiaj z nami – powiedział Andrzej Duda.

Dziennikarzom Super Expressu udało się dotrzeć do osób z otoczenia głowy państwa, które potwierdziły, że Agata Duda doznała stłuczenia kostki i musi się oszczędzać:

To nie jest groźna kontuzja, ale w szpilkach na razie dłużej prezydentowa chodzić czy stać nie może. Jest już jednak lepiej – zdradził informator tabloidu.

Nie przeszkodziło jej to jednak w tym, by wypełniała swoje obowiązki wprost z Pałacu Prezydenckiego. Pierwsza Dama już wróciła do swoich aktywności i połączyła się z pracownikami krakowskiego hospicjum. Z okazji Dnia Pielęgniarki postanowiła ona podziękować pracownikom placówki za ich poświęcenie i ciężką pracę podczas pandemii.

Fotograf, który zrobił zdjęcia, nie ujął nóg Agaty Dudy, dlatego nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy nadal musi nosić opatrunek, lub usztywnienie kostki. Żona głowy państwa siedziała wygodnie przy stole, by nie nadwyrężać swojej obolałej nogi. Wyglądała jednak niezwykle promiennie, a na jej twarzy próżno było szukać bólu czy grymasu, co pozwala przypuszczać, że Duda wróciła już do formy.

Zdaje się, że żona Andrzeja Dudy czuje się już znacznie lepiej.


Agata Duda - Kancelaria Prezydenta RP fot. Grzegorz Jakubowski

Agata Duda - Kancelaria Prezydenta RP fot. Grzegorz Jakubowski

Agata Duda - Kancelaria Prezydenta RP fot. Grzegorz Jakubowski

Agata Duda - Kancelaria Prezydenta RP fot. Grzegorz Jakubowski

Agata Duda - Kancelaria Prezydenta RP fot. Grzegorz Jakubowski

Agata Duda - Kancelaria Prezydenta RP fot. Grzegorz Jakubowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×