Nieporozumienie w czasie werdyktu Konkursu Chopinowskiego. Uczestnicy nie wiedzieli co się dzieje. Co za wpadka organizatorów

Konkurs Chopinowski

Konkurs Chopinowski dobiegł końca. Podczas ogłoszenia wyników nie obyło się bez sporej wpadki, która wzburzyła internautów.

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, zwany też Konkursem Chopinowskim, jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. Odbywa się co 5 lat w Warszawie. Do stolicy Polski zjeżdżają utalentowani pianiści z całego świata, którzy próbują jak najlepiej odtworzyć utwory Fryderyka Chopinia.

Konkurs Chopinowski: spora wpadka organizatorów. Co się stało?

18. edycja konkursu miała się odbyć w 2020 roku. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, zmagania przełożono na październik 2021 roku. Muzyczne zmagania uczestników oceniało siedemnastoosobowe jury, które zdecydowało, że do finału przeszło 12 młodych pianistów, w tym dwóch reprezentantów Polski.

Gdy rywalizacja dobiegła końca, po długich naradach jury, nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Te zaprezentował dyrektor Artur Szklener, któremu towarzyszył tłumacz. Niestety drugi z panów nie do końca wywiązał się ze swoich obowiązków. Przez to nie wszyscy uczestnicy dobrze zrozumieli podane wyniki.

Wśród nich był m.in. Kyohei Sorita z Japonii, który zdobył drugie miejsce. By rozwiać wątpliwości, poprosił Jakuba Kuszlika o to, by wytłumaczył, jak mu poszło.

Takie zachowanie nie spodobało się internautom, którzy śledzili transmisję na YouTube. Nie szczędzą pod adresem organizatorów nieprzyjemnych uwag:

  • Od lat obserwuję ogłoszenie wyników i nie wiem dlaczego nikt nie potrafi nadać temu wydarzeniu odpowiedniej rangi. Może wystarczy zatrudnić tłumacza, ogłaszać wyniki pomału z tłumaczem? Zwycięzcy konkursu dowiadują się od stojącego obok kolegi, które zajęli miejsce. Dla tak wybitnego i międzynarodowego konkursu jest to żenujące. Dobrze że nie odbywa się w szatni na tle wieszaków. Szkoda że organizatorzy nie potrafią zadbać o tę część konkursu, gdy inne przygotowane wzorcowo.
  • Dla mnie to skandal, ze wyniki zostaly wydukane po polsku…… Pianisci nie wiedzieli ktore maja miejsce, czy wskoczyli juz na podium czy nie, mogli zgadywac nagrody specjalne, Sorita zaczal skakac bo myslal , ze wygral a nie, ze dzieli drugie miejsce….
  • Jestem totalnie zażenowana tym, w jaki sposób zostały ogłoszone wyniki, to po prostu skandal i ktoś powinien za to odpowiedzieć! Brak szacunku dla uczestników!
  • Okropne tłumaczenie na język angielski. Jak tak można potraktować uczestników?
  • Nie wierzę w to, co widzę. Naprawdę tak ogłoszono wyniki? Masakra. Nieprofesjonalne zachowanie.

Oglądaliście Konkurs Chopinowski?

 


Konkurs Chopinowski

Konkurs Chopinowski

Konkurs Chopinowski

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×