Sprawy zaszły za daleko. Rodzina królewska wydała oświadczenie ws. konfliktu Harry’ego i Williama

książę Harry i książę William

książę Harry i książę William

BBC wyemitowało kontrowersyjny materiał dotyczący konfliktu księcia Harry'ego i Williama. Do sprawy oficjalnie odniosła się rodzina królewska.

Głośny wywiad księcia Harry’ego i Meghan Markle podzielił członków rodziny królewskiej, a także opinię publiczną. Stacja BBC przygotowała obszerny film, z którego wynika, że konflikt Williama i jego młodszego brata zrodził się już bardzo dawno. Synowie księżnej Diany nie dogadywali się ze względu na inne spojrzenie na życie.

William nie mógł pogodzić się z decyzją młodszego brata, który porzucił swoje obowiązki i wyprowadził się z Londynu:

Jest urażony decyzją brata – twierdzi Robert Lacey, autor książki Bitwa braci.

Okazuje się, że Harry był zmęczony tym, że to on za wszystko był obwiniany. Nawet gdy robili coś wspólnie, tylko na niego spadała fala krytyki:

Jeszcze, kiedy byli młodzi przerobili schron na dyskotekę i urządzali tam dzikie imprezy. Choć bawili się obaj to tylko Harry’ego prasa nazwała „królem uciech”. Harry’emu dostało się także za to, że na bal przebierańców przyszedł w mundurze nazisty. Mimo że to William pomógł mu wybrać przebranie, to gromy znowu spadły tylko na młodszego z braci. Myślę, że Harry już zmęczył się graniem roli łajdaka.

Rodzina królewska rozsiewała plotki o Meghan?

W pierwszej części nowego dokumentu BBC wystąpili prawniczka Jenny Afia oraz Omid Scoobie, którzy na podstawie zebranych informacji stanęli w obranie Meghan Markle. Kobieta dementowała wszelkie plotki mówiące o tym, że księżna Sussexu zadzierała nosa i niechętnie wykonywała powierzone obowiązki. Dziennikarz Omid przeprowadził natomiast śledztwo, w którym udało mu się ustalić, że to rodzina królewska rozsiewała wszelkie plotki o niej po to, by ją ukarać:

Sądzę, że chcieli jej w ten sposób coś udowodnić. (…) Bardzo długo mówiło się, że najbardziej krzywdzące doniesienia na temat Meghan pochodziły od samej rodziny królewskiej i osób pracujących dla korony. Zrobiłem pod tym kątem dokładny research. Jestem przekonany, że to była prawda – twierdzi Omid.

Oświadczenie rodziny królewskiej ws. Williama i Harry’ego

Prawnicy rodziny królewskiej odparli zarzuty. Twierdzą, że informacje o konflikcie braci oraz te dotyczące Meghan nie są prawdziwe. Po raz pierwszy w historii Pałac Buckingham, Clarence House oraz Pałac Kensington wydali wspólne oświadczenie:

Wolna, odpowiedzialna i otwarta prasa jest niezbędna do tworzenia zdrowej demokracji. Jednak często wydumane i potwierdzone doniesienia nieznanych źródeł prezentowane są jako fakty. To rozczarowujące, gdy ktokolwiek, włącznie z BBC, daje im jakąkolwiek wiarygodność.

Co ciekawe, w planach jest wyemitowanie kolejnych materiałów, które zdradzą szczegóły konfliktu Windsorów.


książę Harry i książę William

książę Harry i książę William

książę Harry i książę William

książę Harry i książę William

książę Harry i książę William

książę Harry i książę William

Komentarze

 • Gość pisze:

  Czy jeszcze ktokolwiek kto wierzy w jakiejkolwiek słowo klamczuchy meghan?

 • Gość pisze:

  Teraz już wiemy dlaczego są wściekli, że nie dostali materiału przed emisją. Chcieli zapewne ukryć, że to oni spiskowali i szczuli na Meghan. Zawsze mnie to dziwiło, że nigdy nie wydali oświadczenia w obronie Harrego i Meghan. Ze spokojem patrzyli jak ona się pogrąża, nawet uniemożliwili jej kontakt z lekarzem kiedy była w bardzo złym stanie psychicznym i miała myśli samobójcze.

  • Buba pisze:

   Ty zapomniałeś, że to stara d*pa była wychodząc za ksieciunia, „taka mala malutka byla” co wy pierdielicie.

  • Gość pisze:

   @buba
   A Kaśka, to niby taka mlódka byla? Trzy dychy na karku, jak ślub brala, a w sieci dziesiątki zdjęć nawalonej, upoconej Kate, jak zwykle z siostrą i jak zwykle z tylkiem na wierzchu co i rusz uwieszona na jakimś rownie nawalonym gosciu, miłośniczka ekskluxywnego znanego sexklubu w Londynie, gdzie zalapaly się z siostrą tylko dlatego, ze prowadziła go kolezanka ze szkoly, a mozna bylo poznac zamoznyvh Anglikow i arystokeatow.
   W tym czasie Meghan pracowala i dzialala spolecznie.

  • Gość pisze:

   Dokladnie, ze spokojem i sukcedywnie niszczyli człowieka i sue temu przyglądali z boku.
   Mysle ze glownym powodem bylo zainteredowanie mediow Meghan i Harrym. Harry i tak byl zawsze bardziej popularny od Williama, nawet w tym dokumencie dziennikarz o tym mowi, a pojawienie sie Meghan, jeszcze to spotegowalo.
   Nie schodzili z pierwsxych stron gazet a nowoczesna, swietnie ubrana amerykanka, ktora sama zarobila kilka mln, udzielala się spolecznie, jeszcze prxed Harrym została ambasadorką World Vision Canada, należy do organizacji ONZ Kobiety. Wraz z Emmą Watson zaangażowała się w kampanię „HeForShe”, która ma zachęcać ludzi do walki o równość płci, itp, itd.
   Przez ten krotki jak byli w BRK czas zrobila wiecel akcji społecznych i zebrala wiecej kasy dla roznych organizacji niz Kate przez 7 lat.
   Nijaka, nigdy nie peacujaca Kate, ktora 4 godzinny dziennie spedza z fryzjerkami na ukladaniu wlodow i podpinania doczepow wypadala wyjatkowo slabo prxy Meghan i zeszla na drugi plan. I co die wtedy dzieje. Zaczyna sie regularna nagonka na Meghan, nawet jak byla w ciazy, cud ze ja donosiła, i pojawiaja sue lukrowane materialy o Kate z wyretusxowanymi zdjeciami i gotowym tekstem, ktore BRK pr, ekaxywalo mediom. I poszlo….

 • Gość pisze:

  „Wolna, odpowiedzialna i otwarta prasa jest niezbędna do tworzenia zdrowej demokracji.”
  Hahahaha,
  I mówią to ludzie, ktorzy kontroluja wiekszosc tabloidow, ktorw pokazuja na temat BRK tylkobprzekaxane przez dwor zdhecua i informacje. Podobnie byli z BBC, ktore relacjonowaly wszelkie oficjalne wypowiedzi royalsow, w zamian mieli mówić tylko pozytywnie.
  Demokeacja po zboju.

  • Gość pisze:

   Dokladnie. Słabe to królestwo, ktore musi sie posuwać sie tak obrxydliwyvh manipulacji, zeby dobrze wypaść. A ta powyzsza uch oficjalna wypowiedź, to zenujaca farsa. Przeciez BRK steruje większością mediów, co jest powszechnie znane, a mimo tego bez zmrużenia okiem pocuskaja taki kit. Majac ludzi za idiotow, sami na takich wychodzą. Wtedy kiedy im wygodnie bez skrupułów niszcza bliskich ludzi bez mrugniecia okiem, ake jak Harry w sposob bardzi oględny o tym powiedział, to go prawue ponownie zaszczuli.
   Oni sa jak sekra. Coś obrzydliwego.
   W Europie jest 12 książęcych i królewskich rodow, ale nigdzie nie szczuje sie publicznie na swoich, zeby cis ugrać dla wizerunku.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×