Szukaj

WhatsApp, Skype, Zoom? Polska wyróżnia się na tle Europy. Tak komunikujemy się ze światem

Komunikatory internetowe w czasie panującej pandemii stały się kluczem w kontaktach międzyludzkich. Ze względu na panujące ograniczenia, to one w dużej mierze pozwalają nadal w prosty sposób kontaktować się z otoczeniem. Jaki komunikator wideo jest najpopularniejszy wśród Polaków?
Komunikaty vs koronawirus

Komunikaty vs koronawirus

Rządy wszystkich krajów nałożyły na obywateli przymusową kwarantannę i znaczne ograniczenia w przemieszczaniu się. W tym czasie z pomocą przyszła oczywiście technologia. Pomaga ona nie tylko w podtrzymywaniu relacji towarzyskich, ale stała się kluczem do pracy zdalnej i e-learningu. Komunikatory internetowe stały się aktualnie narzędziem niezbędnym do funkcjonowania w społeczeństwie.

Jakie komunikatory internetowe są najpopularniejsze w Europie?

Firma Picodi postanowiła sprawdzić, które z dostępnych w sieci komunikatorów wideo cieszą się wśród użytkowników z Europy największym powodzeniem. Wyniki dla Polski okazują się bardzo zaskakujące.

Podczas gdy w całej Europie króluje WhatsApp i Zoom, to w naszym kraju wygrywa Skype. Analitycy pracujący dla Picodi, twierdzą, że wpływ na taki wynik mają politycy oraz duże stacje informacyjne, które to właśnie tego komunikatora używają w trakcie publicznych wystąpień podczas pandemii.

W badaniu wzięto pod uwagę aż 49 krajów. W 22 z nich szczególną popularnością cieszy się Zoom. Od czasu panującej pandemii w dniach największej popularności odnotowywano nawet ponad 3 tysiące pobrań na dobę. Jednak globalnie najpopularniejszy wśród użytkowników nadal pozostaje WhatsApp.

Mapa popularności komunikatorów

Mapa popularności komunikatorów

WhatsApp wprowadziło nowe funkcje ze względu na pandemię

WhatsApp jako jedyny z dostępnych komunikatorów nawiązał współpracę ze Światową Agencją Zdrowia. Jak wiemy, wśród społeczeństwa na całym świecie bardzo mocno promowana jest akcja zachowania dystansu społecznego. Komunikator stworzył dla swoich użytkowników zestaw 21 naklejek – Together at home, które symbolizują najpopularniejsze czynności podczas domowej izolacji.

Ma to na celu umilanie konwersacji, ale także szybsze odpisywanie na wiadomości za pomocą obrazków. Znajdziecie pośród nich te dotyczące pracy zdalnej, mycia rąk, machania do sąsiadów przez okno, czy prowadzenia wideorozmów. Te ostatnie w niedługim czasie zostaną na WhatsAppie bardzo rozbudowane, bo pozwolą łączyć na czacie w większej grupie użytkowników.

Whats'up - nowe naklejki

WhatsApp – nowe naklejki


Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×