Pałac Buckingham wydał oficjalny komunikat ws. księcia Karola. Jest reakcja na doniesienia o rasistowskim zachowaniu wobec wnuka i Meghan

Książę Karol, Meghan Markle

Książę Karol, Meghan Markle

W mediach ujawniono fragment książki Christophera Andersena, w którym ujawnił, że to książę Karol zastanawiał się nad kolorem skóry Archiego. Jest komentarz Pałacu Buckingham. Jak rzecznik podsumował te doniesienia?

Wywiad Meghan Markleksięcia Harry’ego dla Oprah Winfrey wywołał niemałe zamieszanie w Wielkiej Brytanii. Oprócz tego, że para, która zrezygnowała z wypełniania obowiązków, ujawniła kilka sekretów rodziny królewskiej, pogrążyła ją w oczach całego świata. Mowa tu o wypowiedzi, w której małżonkowie wyznali, że doświadczyli przejawów rasizmu.

Odbyła się rozmowa z Harrym na temat koloru skóry Archiego. Co to mogło znaczyć? – zdradziła wówczas Meghan.

Krótko po tym w sieci rozgorzała dyskusja na temat tego, kto mógł dopuścić się tak skandalicznego zachowania. Zarówno królewscy biografowie, jak i fani monarchini spekulowali, kto byłby zdolny do czegoś takiego. Lady Colin Campbell sugerowała wówczas, że mogła to być księżniczka Anna. Zaznaczyła przy tym, że nie chciała nikogo urazić.

Anna po prostu obawiała się, jakie możliwe skutki przyniesie wprowadzenie do rodziny kogoś tego pokroju, ze względu na charakter i wychowanie. Uważała tym samym, że mogło to negatywnie odbić się na całej rodzinie królewskiej – powiedziała.

Media właśnie obiegła wieść, że to nie ona zdecydowała się na tak niefortunny komentarz. Dyskusję na ten temat miał sprowokować książę Karol. Pałac Buckingham nie pozostał obojętny na te doniesienia.

Pałac Buckingham komentuje informację o rasistowskim zachowaniu księcia Karola

Christopher Andersen na łamach książki Brothers And Wives: Inside The Private Lives of William, Kate, Harry and Meghan ujawnił, że to następca brytyjskiego tronu miał zastanawiać się nad tym, jaki kolor skóry będą miały dzieci Harry’ego i Meghan. Owy temat miał poruszyć podczas śniadania w dniu ogłoszenia zaręczyn pary.

27 listopada 2017 roku o 5 rano ogłoszono zaręczyny księcia Harry’ego i Meghan Markle. Kilka godzin później książę Karol usiadł do śniadania i powiedział do swojej żony Camilli: „Ciekawe, jak będą wyglądać ich dzieci?”. Camilla była nieco zaskoczona tym pytaniem i odpowiedziała: „Cóż, jestem pewna, że absolutnie cudownie”. Zniżając głos, Charles zapytał: „Chodzi mi o to, jaki może być kolor skóry ich dzieci?” – czytamy.

Autor wyjaśnił przy tym, że słowa te nie miały rasistowskiego charakteru. Temat ten został pochwycony przez dworzan, a następnie przez doradców dworskich, którzy kolejno przekazywali plotkę, nieco ją ubarwiając.

Z uwagi na to, że jest to poważny zarzut i stawia księcia Karola w negatywnym świetle, Pałac Buckingham postanowił skomentować te doniesienia. Rzecznik w rozmowie z The New York Post zdradził, czy wspomniana sytuacja faktycznie miała miejsce.

To jest fikcja i nie warto jej komentować – czytamy na łamach The New York Post.

Myślicie, że królowa pociągnie Christophera Andersa do odpowiedzialności, za publikację nieprawdziwych informacji?


Meghan Markle i książę Harry na przyjęciu na część księcia Karola

Meghan Markle i książę Harry na przyjęciu na część księcia Karola

Książę Karol i Meghan Markle

Książę Karol i Meghan Markle

Meghan Markle i książę Harry – 70 urodziny księcia Karola, pierwsze wyjście po ślubie

Meghan Markle i książę Harry – 70 urodziny księcia Karola, pierwsze wyjście po ślubie

Komentarze

 • Gość pisze:

  Normalna ciekawość, co do koloru skóry. Każdy by się zastanawiał. Już nie można powiedzieć, że matka ma ciemną karnację? Przecież nie jasną. Antyrasizm czy hipokryzja?

 • Gość: ada białek pisze:

  Jeszcze jedno, kiedy Mrgan należała do rodziny królewskiej wciąż prezentowała się w mało odpowiednich strojach (wiecznie odkryte ramiona i gołe nogi). Teraz udaje kohoś innego i jej styl ubierania jest bardziej taktowny jak na byłą księżną przystało. Ciekawe dlaczego?

  • Gość pisze:

   Gole ramiona nie sa nieodpowiednie, mozna sue czepuac rajstop, ale ona tylko czasami uch nie miala, za to NIGDY sie nie skompromitowala pokazywaniem golej du.. y, co Kate przez lata zdarzyli się wiele razy.

 • Gość: ada białek pisze:

  Mam pytanie. Dlaczego Harry się nie uśmiecha odkąd wyjechał z Angli? Czyżby Megan tak na niego działała, że nie ma z czego się czieszyć?

  • Gość pisze:

   Może zobacz inne zdjecua, podluchaj co mówi o nowym zyciu. A ze mimo tego, ze jest szczęśliwy , na pewno jest tez smutny z powodu tego jak rodzina go potraktowala i dalej traktuje.

 • Gość: ada białek pisze:

  Megan nie chodziło o to co powiedział Karol, tylko o to aby obciążyć rodzinę królewską za to, że ona nie potrafiła stanąć na wysokości zadania jakiego się podjęła i w z premedytacją zmusiła Harrego do opuszczenia rodziny królewskiej. Chciała aby cała jej wina spadła na rodzinę królewską. Cóż jest obraźliwego w zastanawianiu się jaką kto ma cerę?

 • Gość pisze:

  Owy temat⁉️ Język polski jest jednak bardzo trudny

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×