Szukaj

Donald Trump przed odejściem z Białego Domu ułaskawił 73. skazanych. Wśród nich znani raperzy

Donald Trump memy

Donald Trump memy

Donald Trump ostatniego dnia swojego urzędowania w Białym Domu skorzystał z prawa łaski. Dzięki jego decyzji na wolność trafi 73. skazańców, wśród których znalazło się dwóch znanych raperów. Kolejne 70 osób odbędzie niższe kary. 

Donald Trump w ostatnich wyborach ubiegał się o reelekcję. Jego przeciwnikiem był kandydat Demokratów, Joe Biden. Choć do końca był przekonany o swojej wygranej, jego porażkę przesądziły głosy wyborców mieszkających w stanie Pensylwania.

Dzisiaj miało miejsce zaprzysiężenie 46. prezydenta USA. Z powodu pandemii koronawirusa uroczystości były bardzo skromne. W tak ważnym dniu, Biden mógł liczyć nie tylko na wsparcie rodziny, ale i znanych artystów. Hymn narodowy zaśpiewała Lady Gaga, a Jennifer Lopez zadbała o oprawę muzyczną dalszej części inauguracji.

Na uroczystym zaprzysiężeniu nowej głowy państwa nie pojawił się Donald Trump i jego żona Melania. Para opuściła dzisiaj Biały Dom w grobowych nastrojach. Ustępujący z urzędu prezydent do końca nie krył niechęci do swojego następcy. Mimo to ostatniego dnia sprawowania funkcji, Trump zdecydował się ułaskawić aż 73 skazańców, wśród których znalazło się dwóch raperów skazanych na wysokie kary pozbawienia wolności oraz osoba z bliskiego otoczenia 45. orezydenta USA.

Donald Trump ułaskawił Lil Wayne’a i 72 innych skazańców

Donald Trump był głową państwa do 19 stycznia i to ostatniego dnia sprawowania tej funkcji podjął decyzję o skorzystania z prawa łaski względem 73. skazańców. Wśród nich znalazło się dwóch znanych raperów – Lil WayneKodak Black. Kolejnym 70. osobom złagodził wyrok.

Lil Wayne w grudniu 2019 roku podróżował z Kalifornii na Florydę prywatnym odrzutowcem. Na miejscu na pokład statku weszli agenci federalni, którzy po przeszukaniu samolotu odkryli, że na jego pokładzie znajduje się pozłacany pistolet:

Lil Wayne jest oskarżony o posiadanie pozłacanego pistoletu w swoim bagażu w prywatnym samolocie. Nie ma żadnych zarzutów o jej użycie lub grożenie nią. Nie ma również zarzutów o bycie osobą niebezpieczną. Cała sytuacja ma miejsce tylko dlatego, że w przeszłości był on skazany za inne przestępstwo. Mimo że Sąd Najwyższy nie rozstrzygnął jeszcze tej kwestii, sędzia Amy Coney Barrett wydała opinię, mówiącą o tym, że nie ma dowodów, by mój klient nie może być zaliczany do grupy niebezpiecznej i zabronienie mu posiadania broni narusza drugą poprawkę. – powiedział prawnik Lil Wayne’a

Prokurator Generalny Florydy wniósł przeciwko raperowi oskarżenie. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji groziło mu do 10 lat pozbawienia wolności. Lil Wayne był jednak zagorzałym zwolennikiem polityki Trumpa i od początku jego wstąpienia na urząd prezydenta, okazywał mu swoje wsparcie. Miliarder postanowił mu się za to odwdzięczyć i na chwilę przed opuszczeniem Białego Domu, podjął decyzję o jego ułaskawieniu.

Wśród innych ułaskawionych znalazł się także raper Kodak Black oraz burmistrz Detroit – Kwame Kilpatrick, który ostatnie 7 lat spędził w więzieniu. Odsiadywał w nim wyrok za korupcję i szereg innych przestępstw. Uważano go za winnego bankructwa Detroit. Oprócz niego na walność trafi również Steve Bannon, były główny doradca Białego Domu, który był oskarżony o defraudację publicznych pieniędzy.


Donald Trump zmienił fryzurę

Donald Trump zmienił fryzurę

Donald Trump ułaskawił Lil Wayne'a

Donald Trump ułaskawił Lil Wayne'a

Donald Trump ułaskawił Lil Wayne'a

Donald Trump ułaskawił Lil Wayne'a

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×