Stracił pracę przez Meghan Markle, a teraz wyliczył jej wszystkie kłamstwa. O niektórych nikt nie miał pojęcia. Szykuje się afera

Piers Morgan wyliczył kilkanaście kłamstw Meghan Markle

Piers Morgan wyliczył kilkanaście kłamstw Meghan Markle

Piers Morgan nie zostawił na Meghan Markle suchej nitki. Wyliczył jej kilkanaście kłamstw u Oprah Winfrey, a to dopiero początek listy. Kiedy zdaniem dziennikarza żona Harry'ego była nieszczera? Wszystko to w miesiąc po publikacji głośnego wywiadu.

Wywiad Meghan Harry’ego u Oprah Winfrey, który swoją premierę miał dokładnie miesiąc temu – 7 marca, wstrząsnął całym światem, a już szczególnie sympatykami monarchini. Słowa, które padły podczas pamiętnej rozmowy zostały poddane szczegółowej analizie. Jedni uważają, że Sussexowie, zamiast usunąć się w cień, celowo uderzyli w brytyjską rodzinę królewską, inni gratulują im odwagi do tego, by publicznie wyjawić prawdę na tematy, które do tej pory były tabu.

Echa rozmowy nie milkną, a kolejni specjaliści komentują wypowiedzi Meghan i Harry’ego. W Polsce jako pierwszy wypowiedział się książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, który miał kilka poważnych uwag do Markle. Teraz bardziej szczegółowo zrobił to brytyjski dziennikarz, Piers Morgan, który opuścił szeregi zespołu Good Morning Britain po tym, publicznie wyrażając deaprobatę Meghan i jej opowieściom u Oprah. Po tym, co odkrył, wielu nie będzie chciało znać żony Harry’ego.

Piers Morgan wyliczył kilkanaście kłamstw Meghan Markle

Piers dokładnie przeanalizował informacje, które Sussexowie ujawnili w trakcie wywiadu u Oprah i stworzył listę kilkunastu kłamstw Meghan. Po tym, co odkrył, przyznał, że nie może uwierzyć w żadne słowo, które wypowiedziała.

Morgan podczas rozmowy z Tucker Carlsonem, amerykańskim dziennikarzem stacji Fox Nation, zauważył, że w trakcie wizyty u Winfrey para kilkukrotnie miała skłamać, co ponoć było widać gołym okiem:

Naprawdę nie rozumiem, dlaczego miałbym wierzyć ludziom, którzy nie mówią prawdy. Wiesz, w tym wywiadzie było tak wiele śmiesznych bzdur, że szczerze mówiąc, jeśli uwierzyłbym Meghan, to byłoby tak, jakbym uwierzył Pinokio – powiedział Morgan podczas rozmowy z Carlsonem.

Dziennikarz krótko po tym stwierdzeniu zauważył, że nieprawdą jest, jakoby Meghan i Harry wzięli prywatny ślub bez świadków na trzy dni przed tym, jak wymienili przysięgi na oczach świata:

Wiesz, twierdziła, że pobrali się trzy dni przed oficjalnym ślubem, który widzieliśmy w telewizji. Wiedziałem, wiedziałem, że to nie mogło się zdarzyć, ponieważ powiedziała, że byli tylko we dwoje z arcybiskupem Canterbury. To nielegalne. Gdyby tak się stało, że byli tylko we trójkę, to biskup zostałby aresztowany za złamanie prawa.

Krótko po tym przyznał, że w pracy w śniadaniówce wmawiano mu, że musi uwierzyć w słowa Meghan, ponieważ jeśli tego nie zrobi, zostanie uznany za rasistę, a wraz z nim cała produkcja.

Meghan podczas rozmowy z Oprah zdradziła, że miała problemy ze zdrowiem psychicznym, a rodzina królewska odmówiła jej pomocy, ponieważ w ich opinii mogłoby to negatywnie wpłynąć na postrzeganie monarchini i jej potomków. Piers podczas emisji programu Good Morning Britain wyznał, że nie wierzy w jej słowa i krótko po tym został usunięty ze stanowiska, ponieważ nie chciał jej przeprosić:

Problem polegał na tym, że twierdziła, że poszła do dwóch członków rodziny królewskiej – głównego pomocnika oraz do pracownika działu kadry i powiedziała im obojgu, że ma myśli samobójcze i potrzebuje pomocy, a obaj odrzucili to i powiedziała, że nie mogła uzyskać pomocy, ponieważ byłoby to szkodliwe dla ich marki. Po prostu nie mogę uwierzyć, że w pałacu byłyby dwie osoby, które okazałyby się tak nieczułe dla kobiety, mówiącej im, że chce popełnić samobójstwo. Ale jest też w tym wszystkim pozycja księcia Harry’ego, który przynależy do wielu największych organizacji charytatywnych zajmujących się zdrowiem psychicznym w Wielkiej Brytanii.

Piers zauważył, że Harry wielokrotnie mówił o tym, że osoby z takimi problemami powinny otrzymać natychmiastową pomoc, jednak jego żona publicznie stwierdziła, że miała przez długi czas myśli samobójcze, a mąż nie szukał dla niej wsparcia.

Jednym z najciekawszych momentów podczas wywiadu u Oprah było pytanie dziennikarki o to, czy Meghan milczała, czy była uciszana. Ona wskazała, że to drugie. Morgan niezwłocznie podważył również i to twierdzenie.

Pomysł, że Meghan Markle była uciszana, ta Meghan Markle, która w tym samym czasie gościnnie redagowała brytyjskiego Vogue’a oraz wystąpiła publicznie aż 73 razy, podczas których wiele mówiła.

Tucker niezwłocznie zauważył, że Markle zaraz po tym, jak Piers publicznie przyznał się do tego, że nie wierzy w jej słowa, zadzwoniła do jego szefa i złożyła oficjalną skargę do ITV, po której Piers został zwolniony.

W dalszej części wywiadu dziennikarz przyznał, że wie, iż książę Karol oraz książę William kilka dni po wywiadzie zadzwonili do Harry’ego, aby omówić z nim jego treść.

Sussexowie podczas wywiadu przyznali, że spotkali się w rodzinie królewskiej z rasizmem – mowa tu o momencie, w którym przyznali, że jeden z członków rodziny zastanawiał się nad tym, jaką karnację będzie miał ich syn:

Teraz wiemy, kto to był, jednak nie wiemy, jaki był kontekst rozmowy. […] Myślę, że to było niewinne pytanie, chyba że było pełne obraźliwego tonu, a może było pełne troski?

Piers od razu zauważył, że również nieprawdą było, jakoby Archiemu zakazano otrzymania tytułu księcia z powodu koloru jego skóry:

To jest całkowicie nieprawdziwe. Nie chodzi tylko o poczucie. To jest po prostu niezgodne z faktami.

Archie zostanie księciem dopiero, gdy książę Karol obejmie tron po królowej Elżbiecie II.

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey

W trakcie wywiadu Meghan zarzuciła również, że jej syn nie posiadał ochrony. Nie wspomniała jednak o tym, że pomniejsi potomkowie rodziny królewskiej sami muszą o to zadbać. Tak postąpił m.in. książę Andrzej, który od lat opłaca rachunek za ochronę swoich córek. Tylko królowa, książę Filip, książę Karol z żoną oraz książę William z żoną i dziećmi otrzymują całodobową ochronę opłacaną przez Skarb Państwa.

Ostatnim wątkiem, do którego odniósł się dziennikarz, były słowa Meghan, która stwierdziła, że nigdy wcześniej nie interesowała się rodziną królewską i nie wiedziała, jak będzie wyglądała jej rola w rodzinie.

[…] a są jej zdjęcia, na których wisiała na balustradach Pałacu Buckingham, kiedy była nastolatką – powiedział.

Poniżej możecie obejrzeć fragment wywiadu Tuckera Carlsona z Piersem Morganem.

Kim jest Piers Morgan?

Piers urodził się 30 marca 1965 roku. Jest brytyjskim dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. W przeszłości pracował dla znanych brytyjskich tabloidów: The Sun, Daily Mirror oraz News of the World. W wieku 29 lat został najmłodszym w historii edytorem ogólnokrajowego dziennika – News of the World.

Morgan dał się poznać, jako świetny prezenter telewizyjny. W latach 2011-2014 prowadził Piers Morgan Live na antenie CNN, a krótko po tym został jurorem w programach America’s Got Talent oraz Britain’s Got Talent. Od 2009 roku jest gospodarzem programu Piers Morgan’s Life Stories, a od 2015 Good Morning Britain. Jak dotąd napisał 8 książek, z czego cztery są jego autobiografiami.


Piers Morgan

Piers Morgan

Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey

Komentarze

 • Gość pisze:

  Tego typa powinno się leczyć, bo ma obsesję na jej punkcie. On poprostu się mści że go odstawiła z kręgu swoich znajomych. Bo z racji tego że się znali miał nadzieję że będzie uchodził za jej wielkiego przyjaciela i będzie miał jako pierwszy dostęp do wszystkich dworskich plotek i skandalików, a tu chała nadzieje poszły się bujać. A przecież mogło być tak pięknie, już widział jak go podpisują przyjaciel księżnej Meghan, to nie wzieła i go wykopała „niewdzięcznica” jedna. 😞

 • Oma Stefania pisze:

  Ja wierzę temu Panu a nie Meg.

 • Gość pisze:

  Jaka by nie była naprawdę to facet ma na jej punkcie obsesję i powinien się leczyć

 • Gość pisze:

  Żart? Widziały gały co brały. Za mało ugrane?

 • Marty pisze:

  Durny dziad i tyle. Diana też była nazywana histeryczką i nikt jej nie wierzył. Megan jest szczuta przez prasę i otoczenie. To na pewno jest mega ciężkie.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×