Kinga Rusin zrobiła karierę w telewizji, ale to biznes zapewnił jej dostatek. Na kosmetykach zbiła fortunę, chociaż nie było łatwo

Kinga Rusin nieodłącznie kojarzy się z telewizją, w której spędziła większość zawodowego życia. Pracowała wiele lat na swoją pozycję i – jak podkreśliła w rozmowie z JastrząbPost – do wszystkiego doszła sama.

Kinga RusinKinga Rusin
Elwira Szczepańska
Zaczynałam absolutnie od zera. Nikt mi niczego nie dał, nikt mi niczego nie obiecał - mówiła naszej reporterce.

W 2005 r. została prowadzącą Dzień Dobry TVN, który zapewnił jej największą popularność. Przez kolejne 15 lat realizowała codzienne poranne rozmowy. W tym czasie Rusin wzięła także udział w 4. Tańcu z gwiazdami, który w parze ze Stefano Terrazzino wygrała. To tylko ugruntowało jej pozycję gwiazdy. Potem był też You can dance, ale Kindze było mało. Obecnie realizuje się w biznesie.

Kinga Rusin zbiła fortunę na kosmetykach

Kinga Rusin parę miesięcy temu porzuciła media i w pełni poświęciła się rozwojowi firmy, która przyniosła jej niezłą fortunę. To właśnie kosmetyki naturalne, które stały się obiektem jej aktywności biznesowej, zapewniły pokaźne wpływy.

Jeżeli tak jak ja szukacie kosmetyków czerpiących moc w 100% z natury, które działają szybko i skutecznie, dają moc naszej skórze, a zmysłom euforyczne odczucia, uwodzą konsystencją i zachwycają zapachem, to właśnie je znaleźliście! W 2007 roku zamarzyły mi się idealne kosmetyki, naturalne, pięknie pachnące o natychmiastowym działaniu, o idealnej konsystencji, doskonałej wchłanialności - czytamy na stronie firmy.

Rusin podkreśla, że jakość gwarantuje własnym nazwiskiem.

Przywoziłam kosmetyki bliskie ideału z moich zagranicznych podróży. Niemal je kolekcjonowałam. Próbowałam, testowałam i zastanawiałam się czy można by jeszcze lepsze wyprodukować w Polsce. W końcu mamy wspaniałą, sięgającą dziesiątków lat tradycję kosmetyczną i słynnych na całym świecie technologów. Bardzo chciałam się podpisać pod czymś w co wierzę i pod jakością za którą mogę gwarantować własnym nazwiskiem .

Firma okazała się ogromnym sukcesem. Jak zaczęła? Poszukiwała zajęcia po urodzeniu córki. Jej sąsiadka Magdalena Hajduk miała małą firmę kosmetyczną.

Znałyśmy się, była mamą dzieci, z którymi moje córki bawiły się w piaskownicy. I właścicielką małej, nikomu nieznanej firemki kosmetycznej. Ale ja nie chciałam być tylko buzią jakieś firmy. Chciałam brać udział w procesie tworzenia kosmetyku od początku, podpisać się pod produktem, z którymi się identyfikuję. Którego naprawdę używam - mówiła Kinga Rusin na łamach Gazety Prawnej.

Znajomość zaowocowała tym, że dziennikarka w 2008 r. podpisała umowę partnerską ze spółką Aromeda, która zaczęła produkować kosmetyki pod nazwą Pat&Rub. Nazwisko Kingi Rusin pomogło bardzo sprawnie rozwinąć przedsiębiorstwo. Produkty można było znaleźć w sieci jednej z największych drogerii. W pewnym momencie jednak współpraca pań zakończyła się w dosyć nieprzyjemnych okolicznościach.

Dostawałam wyliczenia od spółki, jaki był zysk, jakie obroty, ale za tym nie szły pieniądze. Słyszałam wciąż, że firma musi się rozwijać. I że te pieniądze mam u nich jak w banku. Na hasło rozwój machałam ręką. Ale ile można? Aromeda jest mi winna teraz ok. 1,4 mln zł z odsetkami, i to w oparciu o wyliczenia jej samej - ujawniła Kinga Rusin Gazecie Prawnej.

Ostatecznie spór został rozstrzygnięty na korzyść dziennikarki. O zwycięstwie mówiła z zadowoleniem.

Marka jest moja. Od 10 lat jest moja i zarejestrowana na mnie. Spór był o to, abym dostała pieniądze, które mi się należą. Firma, która dystrybuowała kosmetyki mojej marki miała się ze mną rozliczać. To było 8 lat zaległości. Czekałam tyle, bo bardzo wierzę w ludzi. Umiejętnie mamiono mnie informacjami o rozwoju itd. Wygrałam już dwie sprawy.

Od kiedy Kinga Rusin zaczęła samodzielnie kreować markę, jeszcze bardziej zaznaczyła jej obecność na rynku. W 2018 r. jej biznes zanotował aż 28 mln zł zysków ze sprzedaży, czym pochwaliła się w mediach społecznościowych na początku 2019 r. Ten sukces mógł stać u podstaw zaskakującej decyzji dziennikarki, że odchodzi z Dzień Dobry TVN, co ogłosiła w 2020 r.

Chcę realizować swoje kolejne marzenia, wykorzystać swobodę i niezależność finansową, którą mam dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej - mojej dumie. Chcę współtworzyć nowe ciekawe projekty w kilku obszarach: telewizja, biznes, działalność społeczna – napisała w mediach społecznościowych.

Obecnie ma już ustabilizowaną pozycję na rynku. Biznes ostatnio prowadziła zdalnie z Malediwów. Nie przestała angażować się w sprawy ważne dla Polski, a swoje opinie wyraża najczęściej w bezpardonowych postach w social mediach. Działa też charytatywnie, wspierając różne inicjatywy, które są zgodne z jej światopoglądem.

Obrazek
Kinga Rusin w bikini
Obrazek
Kinga Rusin
Obrazek
Kinga Rusin przebywa na Sri Lance
Obrazek
Kinga Rusin
Obrazek
Kinga Rusin
Wybrane dla Ciebie
Justyna Steczkowska żegna Agnieszkę Maciąg. Te słowa dogłębnie poruszają
Justyna Steczkowska żegna Agnieszkę Maciąg. Te słowa dogłębnie poruszają
Joanna Szczepkowska "idzie pod Belweder". Nawołuje do PROTESTÓW przeciwko Nawrockiemu
Joanna Szczepkowska "idzie pod Belweder". Nawołuje do PROTESTÓW przeciwko Nawrockiemu
Anna Mucha wstrząśnięta śmiercią Agnieszki Maciąg. Zwróciła się do jej męża: "Słowa nie oddadzą"
Anna Mucha wstrząśnięta śmiercią Agnieszki Maciąg. Zwróciła się do jej męża: "Słowa nie oddadzą"
Agnieszka Maciąg inspirowała tysiące kobiet. Tak wypowiadały się na temat jej publikacji
Agnieszka Maciąg inspirowała tysiące kobiet. Tak wypowiadały się na temat jej publikacji
Agnieszka Maciąg i jej OSTATNI wpis. Teraz te rozrywają serce
Agnieszka Maciąg i jej OSTATNI wpis. Teraz te rozrywają serce
Martyna Wojciechowska o pierwszym spotkaniu z Agnieszką Maciąg. "Patrzyłam na nią z zachwytem"
Martyna Wojciechowska o pierwszym spotkaniu z Agnieszką Maciąg. "Patrzyłam na nią z zachwytem"
Klaudia El Dursi oszałamia BOSKĄ figurą. Problemy zdrowotne zmusiły ją do zmiany diety
Klaudia El Dursi oszałamia BOSKĄ figurą. Problemy zdrowotne zmusiły ją do zmiany diety
Agnieszka Maciąg musiała uciekać z córką przed powodzią. Jej mąż został na miejscu
Agnieszka Maciąg musiała uciekać z córką przed powodzią. Jej mąż został na miejscu
"Cudem przeżyłam". Wypadek samochodowy zmienił życie Agnieszki Maciąg
"Cudem przeżyłam". Wypadek samochodowy zmienił życie Agnieszki Maciąg
Agnieszka Maciąg nie żyje. Tak mówiła o późnym macierzyństwie
Agnieszka Maciąg nie żyje. Tak mówiła o późnym macierzyństwie
Agnieszka Maciąg nie żyje. W ostatnim czasie zmagała się z okrutną chorobą
Agnieszka Maciąg nie żyje. W ostatnim czasie zmagała się z okrutną chorobą
Nie żyje Agnieszka Maciąg. Modelka i pisarka miała 56 lat
Nie żyje Agnieszka Maciąg. Modelka i pisarka miała 56 lat
ZANIM WYJDZIESZ... NIE PRZEGAP TEGO, CO CZYTAJĄ INNI! 👇