Kinga Rusin bezceremonialnie zaatakowała polski rząd. Oskarżenie o dopuszczenie się „zbrodni” wcale nie jest najmocniejszym zarzutem

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin dodała emocjonalny wpis. Wytoczyła w nim ciężkie działa przeciwko polskiemu rządowi. Co dokładnie się jej nie spodobało w jego działaniach?

Kinga Rusin przez lata była związana z telewizją TVN. Jeszcze jakiś czas temu mogliśmy ją oglądać w Dzień Dobry TVNjednak w końcu zdecydowała się odejść z programu. Od tego czasu dużo podróżuje i rozwija karierę w mediach społecznościowych. Aktualnie przebywa w Afryce, skąd pozwoliła sobie skomentować sprawy dotyczącego naszego kraju.

W nowym wpisie, opublikowanym przez nią na Instagramie, uderzyła w rząd Prawa i Sprawiedliwości, oskarżając go o to, że dopuścił do dewastacji przyrody.

Kinga Rusin krytykuje polskie władze. Dlaczego?

Była dziennikarka uderzyła w poście w rząd za to, że – jak sama uważa – jest współodpowiedzialny za niespotykane dotychczas zanieczyszczenie Odry. Jej zdaniem, władze w Warszawie zignorowały doniesienia o nadchodzącej katastrofie ekologicznej.

Mamy inflację, drożyznę, kryzys energetyczny i do tego, obok miliona innych kryzysów, mamy właśnie martwą ekologicznie Odrę. Z powodu bierności rządu! Jest połowa sierpnia, a już od lipca płynęły sygnały o zanieczyszczeniach. PiS to synonim KATASTROFY! – zaczęła emocjonalny komunikat.

Następnie wskazała, że odradzanie się ekosystemu w rzece będzie trwało przez lata, czego można byłoby uniknąć, gdyby rząd wcześniej zainteresował się tematem.

Wygląda na to, że nikt z ministerstwa środowiska przez kilka tygodni nie kiwnął nawet palcem, żeby ustalić skąd pochodzą super toksyczne zrzuty do Odry i nie zrobił nic, żeby ratować rzekę! Śnięte ryby płynęły Kłodnicą i Kanałem Gliwickim (dopływy Odry) już od lipca, o czym alarmowali wędkarze i mieszkańcy. I co? I nic! Teraz mamy katastrofę na gigantyczną skalę, a odradzanie się Odry może potrwać lata, o ile w ogóle będzie skuteczne. Jeszcze na początku kwietnia w Odrze można było zobaczyć pstrągi czy sandacze. Już ich nie ma…

Autorka wpisu porównała reakcja rządzących w sprawie aktualnych wydarzeń do tych, które miały miejsce po awarii oczyszczalni ścieków Czajka w stolicy.

Ponad 9 ton śniętych ryb, martwe bobry i zatrute ptaki wyławiają z wody zwykli ludzie. Nie ma mobilizacji służb, nie ma ogłoszonego stanu klęski żywiołowej, ale za to są „zasłużone” wakacje dla rządzących! Tak, tych samych którzy zorganizowali dziesiątki konferencji w sprawie Czajki, której naprawa ruszyła natychmiast po awarii. Na Odrze ktoś spuścił trujące substancje- substancje, które wyżerają gumowe rękawice (!) – więc można sobie tylko wyobrazić co robią z żywymi organizmami. I co? I nic. Powtarzam: gdzie reakcja rządu mogąca zmniejszyć rozmiar szkód?

Pod sam koniec oskarżyła polityków o to, że doprowadzili do innych strat, określiła ich działania mianem „zbrodni”, a nawet „dramatu polskiej przyrody”.

To, co od 7 lat, za władzy PiS, wyprawia się z polską przyrodą to zbrodnia! To są straty nie do odrobienia! Znikają w zastraszającym tempie polskie lasy! Tnie się nawet w parkach narodowych! Promuje się strzelanie do zwierząt! Betonuje się miasta, niszczy aleje drzew! A teraz jeszcze nie podejmuje się żadnych kroków żeby ratować drugą największą polską rzekę! PiS to dramat polskiej przyrody! – podsumowała.

Zgadzacie się z tezami przedstawionymi przez Kingę Rusin?


Kinga Rusin obserwuje goryle

Kinga Rusin obserwuje goryle

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin na Zanzibarze

Kinga Rusin na Zanzibarze

Komentarze

 • Gość pisze:

  Mogłaby trochę poczytać a nie takie bzdury pisać .

 • Gość pisze:

  Konga ty sie lecz

 • Gość pisze:

  Dramat polskiej przyrody, dramat polskiej edukacji, dramat polskiej praworządności itd… Jak długo jeszcze?

 • Gość pisze:

  pisowcy niszczą ten nasz piękny kraj , to zbrodniarze przyrody , myślą tylko o władzy i jak forsę dla siebie zagarnąć , mam nadzieje ze kiedyś za to odpowiedzą

  • Gość pisze:

   Trzaskowski zniszczyl Wisle i ta glupia Lis Kinga nie pisala ta pani przupuszczam ze tez nie a polske znszczylo PO czas na edukacje pustaku

  • Gość pisze:

   Gościu z 22:55 przyłóż sobie lodu do czoła.

 • Gość pisze:

  Tępa dzidzia piernik. Paskudna baba!

 • Gość pisze:

  Katastrofa! Dlaczego służby nie zareagowały na czas? Od połowy lipca docierają informacje!

 • Gość pisze:

  Powiedziala co wiedziala. Gdyby miala pelne informacje to by nie pyskowala. Ale jak sie slucha i czyta lewackie media to wlasnie taka „wiedze” sie ma 😛

  • Gość pisze:

   Mieszkam nad Odrą i uwierz, że nie trzeba „lewackich” mediów słuchać, by widzieć śnęte ryby, tony ryb. Informację o katastrofie mieliśmy my, mieszkańcy środkowej Odry od wędkarzy, a nie od władzy, wychwalanej przez prawicowe media. Radio Maryja też milczało.

  • Gość pisze:

   kobieta ma racje , fakty są faktami , to wy pisowcy niszczycie kraj i zamiatacie wszystko pod dywanik , już dawno eu powinno przesyłać forsę i was karać

  • Gość 18:27 pisze:

   Gosc 18:27 do obu Gosci: Katastrofa ekologiczna jest faktem. Obwinianie za nia PiSu jest juz opinia pani, ktora nawet o potkniecie sie na chodniku oskarzy Kaczynskiego. Odrozniajcie fakty od opinii kochani.

  • Myślący pisze:

   Ty prawacki ignorancie.Masz mózg wypłukany przez TVP1.

  • Gość pisze:

   Jedni stwierdzą, że to „wina Tuska”, inni winą obarczą Kaczyńskiego. Jest jasne, że ani Ci z PO, ani Ci z PiS nie zatruli wody w rzece. Chodzi o to, że sprawa była owiana tajemnicą milczenia. Dopiero 11 sierpnia pan Ozdoba z boysbandu KaKaO próbuje „coś” wyjaśniać w czasie konferencji, a wędkarze mówili o zanieczyszczeniu rzeki już 26 lipca. To jest problemem – CZAS.

 • Gościnininia pisze:

  Nigdy się z nią nie zgadzałam ale tutaj ma rację! To jest zbrodnia!

  • Gość pisze:

   W sprawie przyrody zgadzam się w pełni,ale może Pani Kinga pomyśli też o środowisku i planecie Ziemia,wsiadając do samolotu..

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×