Szukaj

Wielkie brawa dla Kingi Rusin. Na organizacje prokobiece wpłaciła tyle, ile inni wygrywają w telewizji: „To cegiełka pomocy”

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin wsparła Strajk Kobiet. Dziennikarka nie tylko poinformowała o sytuacji w social mediach, ale także wsparła protestujących sporą sumą. Internauci są pod wrażeniem. 

Kinga Rusin zdobyła popularność jako prowadząca Dzień Dobry TVN. Ze śniadaniówką była związana od samego początku i umilała widzom poranki aż przez piętnaście lat. Kilka tygodni temu prezenterka postanowiła zakończyć ten etap swojego życia. Zrezygnowała z pracy, o czym poinformowała w  oficjalnym oświadczeniu.

Chociaż Kinga odeszła z porannego programu, nie jest wykluczone, że wkrótce znów się pojawi w telewizji. Zdradziła, że rozważa kilka propozycji:

Waham się co do kilku propozycji. Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny. Realizacja moich konkretnych wizji nie jest łatwa. Rozmowy trwają. Chcę też zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty – robiłam to, kiedy mieszkałam przez kilka lat w USA, zawsze to kochałam.

Kinga Rusin wsparła Strajk Kobiet. Przekazała mnóstwo pieniędzy

Pomimo że Kinga na razie nie występuje przez kamerami, nadal stara się być aktywna w social mediach. Dzieli się zdjęciami z życia prywatnego, a także zabiera głos w ważnych sprawach. Tak jak w poniedziałek, gdy wsparła Strajk Kobiet.

Rusin nie tylko dodała post na Instagram i zapowiedziała udział w demonstracji w Warszawie, ale także przeznaczyła aż 100 tysięcy złotych na pomoc prawną i organizacyjną:

Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem „TK” kobiet, dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Chociaż suma jest ogromna, gwiazda podkreśla, że to dopiero kropla w morzu potrzeb:

To cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją.

Dziennikarka zaapelowała też do internautów, by w miarę możliwości wspierali kobiece organizacje:

Rząd obciął im dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! I protestujmy. Do skutku. Do zobaczenia w piątek na manifestacji w Warszawie!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem „TK” kobiet, dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. To cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją. Wspierajmy na różne sposoby kobiece organizacje. Rząd obciął im dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! I protestujmy. Do skutku. Do zobaczenia w piątek na manifestacji w Warszawie! #strajkkobiet #wyroknakobiety #piekłokobiet #prawakobiet @strajk_kobiet @federapl @centrumprawkobiet @dziewuchy_dziewuchom

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

Gest Kingi poruszył internautów. W komentarzach piszą, że za ten krok należą się jej wielkie brawa:

  • Pani Kingo jest Pani WIELKA.
  • Dziękuję za wszystko co Pani robi.
  • Jest moc, działajmy.

Warto wspomnieć, że 100 tysięcy złotych to kwota, na którą mogą liczyć wygrywający programy rozrywkowe. Czek na taką sumę otrzymują zwycięzcy Big Brothera, Top Model, a także Tańca z gwiazdami.


Kinga Rusin wspiera Strajk Kobiet

Kinga Rusin wspiera Strajk Kobiet

Kinga Rusin: czy wzięła ślub?

Kinga Rusin: czy wzięła ślub?

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×