Wirtualna Polska

KRRiT odpowiada TVP na materiał o Kindze Rusin. Kto wygrał to mocne starcie?

KRRiT odpowiada TVP na materiał o Kindze Rusin. Kto wygrał to mocne starcie?

Kinga Rusin - materiał TVP

Szef KRRiT zareagował na materiał Macieja Sawickiego o Kindze Rusin i Borysie Szycu. Co napisał w liście? Czy popiera, czy jest przeciwny takim materiałom? 

Wirtualna Polska

Jakiś czas temu wszystkie media żyły wielkim wydarzeniem z życia Kingi Rusin, która to po gali rozdania tegorocznych Oscarów 2020 miała okazję bawić się na after party razem z wielkimi gwiazdami takimi jak Beyonce, Jaya-Z, Bradley Cooper czy Adele. Na potwierdzenie tego wieczoru wrzuciła na swoje konto społecznościowe zdjęcie z piosenkarką i opisała szczegółowo wydarzenia z imprezy. Momentalnie trafiło to na pierwsze strony wszystkich światowych gazet.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Popularny program informacyjny Wiadomości emitowany TVP również postanowił odnieść się do sprawy. Stacja przygotowała materiał, który nie spodobał się internautom, a także Rusin, która zapowiedziała pozwy. Do KRRiT trafiło pismo ze skargą, na którą dziś reaguje jej szef. Władze Telewizji Publicznej nie będą zadowolone z takiego obrotu sprawy.

Szef KRRiT napisał list do telewizji TVP

Jak dowiedzieli się dziennikarze Wirtualnych Mediów, szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji napisał już list do władz Telewizji Polskiej. Co w nim zawarł?

Przewodniczący KRRiT skierował do TVP wystąpienie, w którym poinformował, że w ocenie KRRiT główny serwis informacyjny telewizji publicznej nie może służyć do przedstawiania typowo tabloidowych doniesień z prywatnego życia celebrytów, nawet jeśli te wiadomości zyskały popularność w mediach społecznościowych – podaje Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sprawa ta oczywiście odnosi się do skarg, które wpłynęły do KRRiP po materiale wyemitowanym przez Wiadomości na temat Rusin. Redaktor Mateusz Sawicki w szyderczy sposób przedstawił osobę popularnej dziennikarki. Uderzono też w Borysa Szyca i wzięto na tapetę przede wszystkim o jego problemy z alkoholem sprzed lat. Kinga po materiale opublikowała post na swoim kanale, w którym zwróciła się do TVP.

View this post on Instagram

Do TVP, po wczorajszym materiale o mnie w Wiadomościach: wy żałosne, kłamliwe kreatury! 2 miliardy zamiast na onkologię na taką bzdurną, tępą propagandę!? I to w takim dennym wykonaniu! Jak zwykle, same kłamstwa, manipulacje i szczucie! Zaczynając od chamskiego komentarza o „pseudo-elitach gardzących Polakami”, poprzez pseudo aktorstwo lektora, podkładającego rzekomo mój głos i sugestie o nietrzeźwości, a na wyssanych z palca „faktach” kończąc. Poniżej kilka przykładów. Nie jest prawdą, że, jak podaliście, mój wpis wywołał falę oburzenia na świecie! Opublikowanie zdjęcia z Adele (które, notabene, ona sama wybrała spośród kilku), zrobionego poza miejscem zabawy, media na całym świecie uznały za news i za sukces, ponieważ było to pierwsze korzystne zdjęcie „odchudzonej” Adele, do którego na dodatek pozowała, a nie zostało zrobione z ukrycia. Nie jest prawdą, jak sugerujecie, że post z relacją z imprezy naruszał czyjeś prawo do prywatności! Relacja nie ujawniała intymnych szczegółów relacji osobistych oraz zasłyszanych informacji prywatnych. Relacja jest głównie opisem moich przeżyć osobistych, a nie cudzych. Nie jest prawdą, jak twierdzicie, że Chrissy Teigen skomentowała mój wpis czy zwracała się do mnie!  Nie zwracała się do żadnego z dziennikarzy. Nie jest prawdą, jak podajecie, że wszystkie stacje pisały o mnie jako o rosyjskiej dziennikarce! Zrobiły tak tylko 2 portale spośród kilkuset i szybko zmieniły opisy. Na wspaniałą imprezę chciało się dostać wielu dziennikarzy by cokolwiek z niej zrelacjonować. W swoim poście oddałam klimat imprezy naszpikowanej gwiazdami (bez prywatnych szczegółów). W telewizji amerykańskiej świetnie zrobił to Trevor Noah, w swoim słynnym talk show, opisując własne przygody z imprezy (i podobnie jak ja określił to przeżycie jako surrealistyczne) Manipulujecie również wypowiedziami innych osób występujących w materiale. Jedna z nich przyznała to dziś i wskazała, że w wyniku tego powstało „coś obrzydliwego” Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii!

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Warto nadmienić, że główny serwis informacyjny TVP dość regularnie komentuje życie prywatne gwiazd konkurencyjnych stacji. W ostatnich wydaniach Wiadomości dość wymownie wypowiadano się na temat rodziny Justyny Pochanke. Oberwało się także nieżyjącemu już ojcu Moniki Olejnik. Wszystko to na skutek wcześniej wyemitowanego materiału TVN, na temat ostatniego zachowania Jarosława Kaczyńskiego, który jako jedyny mógł wjechać na cmentarz w Warszawie, gdzie odwiedził grób swojej matki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 


Kinga Rusin

Kinga Rusin

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Kinga Rusin protestuje przeciwko materiałowi TVP

Kinga Rusin protestuje przeciwko materiałowi TVP

Kinga Rusin ponownie opublikowała zdjęcie z Adele

Kinga Rusin ponownie opublikowała zdjęcie z Adele

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×