Szukaj

Kinga Rusin pokazała niezwykłe zdjęcie z dzieciństwa. Zrobiła to by zwrócić uwagę na ważny apel!

Kinga Rusin

v

Kinga Rusin wspiera Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Kinga Rusin pochwaliła się niezwykłym zdjęciem z dzieciństwa. Dziennikarka Dzień Dobry TVN zrobiła to by przyciągnąć uwagę do ważnego apelu, który chciała przekazać. Gwiazda zwróciła się do młodzieży i wyraziła swoje wsparcie dla Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Zobaczcie jej ostry wpis!

Kinga Rusin walczy o dobro Polski i nie jest do tajemnicą ani nowością. Dziennikarka od lat udziela się w kampaniach społecznych, namawia do większej świadomości w kwestiach ekologii, ochrony zwierząt i środowiska, wykorzystując swoją sławę do wspomagania ważnych akcji. Nie inaczej zrobiła w przypadku Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Na Instagramie gwiazdy pojawiło się zdjęcie z okresu jej dzieciństwa. Nie opublikowała go jednak, by rozwodzić się nad starymi czasami. Chciała zwrócić uwagę na ważny apel, który dołączyła do fotki:

Gdybym była uczniem na pewno nie poszłabym dziś do szkoły! Gdybym była nauczycielem na pewno usprawiedliwiłabym dziś nieobecność każdego ucznia. Gdybym była dyrektorem szkoły, razem z moimi uczniami poszłabym dziś na Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, protestować przeciwko całkowitej ignorancji rządu w kwestii globalnego ocieplenia i ochrony naszego środowiska! Moje pokolenie pamięta jeszcze z dzieciństwa czyste rzeki, dziewicze lasy i przejrzyste powietrze. Wy możecie, co najwyżej poczytać o tym w naszych pamiętnikach. Macie prawo do zdrowego życia, macie prawo, jako młodzi obywatele, żądać od tych, którzy rządzą krajem, żeby w końcu zadbali o przyszłość Waszą i Waszych dzieci. Bo, jak tak dalej pójdzie, za chwilę będziemy chodzić po ulicach wyłącznie w maskach antysmogowych, a lasy oglądać na filmach dokumentalnych.

W dalszej części swojego wpisu zwróciła się do młodzieży:

Kochani młodzi ludzie, żyjecie w kraju, w którym przez ostatnie lata rząd, w bezprecedensowy sposób, niszczy nasze dziedzictwo przyrodnicze, które przez lata było powodem do dumy i budziło zazdrość innych krajów. Wycina się na potęgę pomnikowe drzewa, które powinny być pod ścisłą ochroną Państwa, unicestwia, w celu zdobycia głosów wyborczych rolników, prawie całą populację dzików, wyznacza odstrzały zwierząt, które są na liście gatunków ściśle chronionych (np. żubrów), buduje się kolejne elektrownie węglowe, chociaż Polacy nie mają już czym oddychać, a spalanie kopalin jest główną przyczyną globalnego ocieplenia. Z ochroną środowiska nigdy nie było u nas tak źle! Jeżeli to się natychmiast nie zmieni nie da się tu żyć. Akcję strajkową w obronie środowiska zaczęła młoda Szwedka Greta Thunberg, chociaż w Szwecji dba się o środowisko jak nigdzie indziej (Szwedzi przetwarzają ponad 90% swoich śmieci, my nie więcej niż… 11%, oni mają energię ze źródeł odnawialnych my prawie wyłącznie z węgla). W Polsce, która jest ekologiczną czarną plamą na mapie Europy, Greta powinna mieć miliony naśladowców. Wierzę w Was! Młodzież w tym kraju nie raz pokazywała, że jak jej na czymś zależy, to jest nie do zatrzymania. Oby zależało Wam na … życiu!

Popieracie ją?

Kinga Rusin znów wyrusza w świat! Razem z ukochanym zrealizuje bardzo ambitny plan!

Iga Lis wrzuciła do sieci fenomenalne zdjęcie z mamą i siostrą sprzed lat! Kinga Rusin wyglądała jak seksowna Natalia Szroeder!

Cały Internet ryknął śmiechem. Wystarczył jeden mały szczegół na plakacie polskiego filmu! „Szczyt żenady”


Kinga Rusin na zdjęciu z dzieciństwa

Kinga Rusin na zdjęciu z dzieciństwa

Kinga Rusin z córkami w młodości

Kinga Rusin z córkami w młodości

Kinga Rusin w Dzień Dobry TVN

Kinga Rusin w Dzień Dobry TVN

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×