Kinga Rusin zerwała umowę z firmą obsługującą jej markę kosmetyków i wydała oświadczenie. Były wspólnik już odpowiedział

Kinga Rusin zerwała umowę ze wspólnikiem. Konflikt wokół Pat & Rub

Kinga Rusin zerwała umowę ze wspólnikiem. Konflikt wokół Pat & Rub

Konflikt Kingi Rusin i firmy Aromeda

Jeszcze kilka dni temu Kinga Rusin zapowiadała w internecie, że przyszedł czas na odświeżenie istniejącej 8 lat na rynku marki jej eko-kosmetyków Pat & Rub. Symbolicznym rozpoczęciem nowego etapu miało być rozstanie z dotychczasowym wspólnikiem, firmą Aromeda.

Marka Pat&Rub by Kinga Rusin cieszy się Państwa zaufaniem od 8 lat. Czas na nowy rozdział, nowe wyzwania. Biorę stery w swoje ręce, udoskonaliliśmy formuły, niebawem premiera nowej odsłony eko-kosmetyków. Nie mogę się doczekać! – pisała Kinga Rusin na Facebooku. – Kochani Klienci i Sympatycy mojej marki kosmetycznej! Pat&Rub by Kinga Rusin zmienia dotychczasową firmę handlową i, co ważniejsze opracowała właśnie nowe, udoskonalone receptury dla swoich produktów. Wszystko po to, żeby było jeszcze lepiej, czyli tak, jak tego oczekujecie. Dodatkowo szykuję dla Was niespodziankę! Żyję teraz tylko tym projektem! Od września Pat&Rub by Kinga Rusin w zupełnie nowej odsłonie – dodała.

Poza tą zapowiedzią na Facebooku, Kinga Rusin poczuła się potem w obowiązku wydać szczegółowe oświadczenie dotyczące pożegnania się z dotychczasowym wspólnikiem.

Na swojej stronie internetowej pisze m.in. o tym, kto jest właścicielem receptury kosmetyków Pat & Rub, a także wyjaśnia zaległości finansowe firmy Aromeda.

  • Receptury kosmetyków Pat&Rub stworzyła współpracująca ze mną grupa technologów i kosmetologów, a ja brałam w tym osobisty udział. Dalej z nimi współpracuję. Dotychczasowa firma handlowa, z którą rozstałam się 7 lipca, nie stworzyła receptur kosmetyków Pat&Rub.
  • Firma ta nie wytwarza kosmetyków, a jest jedynie firmą handlową.
  • Dotychczasowa firma handlowa jest od dawna moim dłużnikiem. Zalega od wielu lat z zapłatą. Pozwałam tę firmę do sądu. Sąd nakazał już 2 miesiące temu zajęcie na moją korzyść konta bankowego tej firmy i jej licznych wierzytelności. (całość tutaj)

Swoje oświadczenie dla mediów wystosowała także firma Aromeda. Można w nim przeczytać m.in.:

  • Nieprawdą jest, że Kinga Rusin-Lis jest twórcą receptur kosmetyków oznaczonych znakiem towarowym Pat&Rub. W rzeczywistości ani Pani Kinga Rusin-Lis, ani jakiejkolwiek należąca do niej firma, nie posiada, ani nigdy nie posiadała jakichkolwiek praw do receptur kosmetyków. Receptury te zostały stworzone przez Panią Magdę Hajduk, właścicielkę Aromeda Sp. z o. o. oraz współpracujących z nią technologów i kosmetologów.
  • Umowa współpracy pomiędzy Aromeda Sp. z. o. o. a Panią Kinga Rusin-Lis została wypowiedziana przez obie strony, przy czym Aromeda wypowiedziała tę umowę jako pierwsza. Skutkiem wygaśnięcia umowy będzie zaprzestanie korzystania przez Aromeda Sp. z. o .o ze znaku towarowego „Pat&Rub”, przy zachowaniu przez Aromeda Sp. z .o o. pełni praw do kosmetyków oraz ich receptur.
  • Aromeda SP. z. o o. jest nadal uprawniona do korzystania ze znaku towarowego „Pat&Rub” dla celów wyprzedania posiadanych zapasów wyprodukowanych już kosmetyków. Nieprawdą są wszelkie twierdzenia Pani Kingi Rusin-Lis o „żerowaniu” na tym znaku.
  • Kwestia rozliczeń między Panią Kingą Rusin-Lis a Aromeda Sp. z o. o. są przedmiotem toczącego się sporu. Spółka kwestionuje wysokość kwot żądanych przez Pania Kingę Rusin-Lis oraz podnosi fakt niewywiązywania się przez Panią Kingę Rusin-Lis ze zobowiązań wynikających z umowy.

Zobacz także: Wielkie zmiany w życiu Kingi Rusin

Kinga Rusin to współzałożycielka marki kosmetyków Pat&Rub (fot. AKPA)

Kinga Rusin to współzałożycielka marki kosmetyków Pat&Rub (fot. AKPA)

Kinga Rusin (fot. ONS)

Kinga Rusin (fot. ONS)


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×