Szukaj

Kinga Rusin w żałobie. Gwiazda zamieściła wpis, który rozrywa serce

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin na Instagramie pożegnała wielkiego artystę, Karela Gotta. Zobaczcie, jaki przejmujący wpis opublikowała dziennikarka.

Karel Gott, słynny czeski piosenkarz nie żyje. Muzyk od 2015 zmagał się z białaczką. Z chorobą walczył w samotności, informując o niej fanów dopiero w połowie września. Wiele osób boleśnie odczuło jego śmierć, a wśród nich Kinga Rusin, która opublikowała na Instagramie poruszający wpis.

Zobacz: Gott, słynny czeski muzyk jest śmiertelnie chory. Wydał poruszające oświadczenie. „Nie jestem osobą, która domaga się współczucia”

Kinga Rusin żegna Karela Gotta

Kinga Rusin poczuła się osobiście dotknięta śmiercią artysty. Na swoim Instagramie opublikowała niezwykle poruszający wpis.

Odszedł Karel Gott, legendarny czeski piosenkarz, nazywany „Słowiańskim Sinatrą”, wielka gwiazda, której nazwisko znał kiedyś każdy (200 albumów, ok. 100 milionów (!) sprzedanych płyt). To zdjęcie zostało zrobione w 2006 roku, w czasie Sopot Festival, na którym Karel Gott wystąpił razem z Heleną Vondrackovą. Wywiad z tymi artystami to było spore przeżycie (jak zawsze, kiedy spotyka się bohaterów dzieciństwa), ale też wielka przyjemność. Pełen profesjonalizm na scenie i wielka klasa poza nią. RIP – napisała dziennikarka.

Nie tylko ona mocno przeżyła odejście piosenkarza, wiele osób ze świata muzyki, a także fanów, nie może pogodzić się z wyrokiem losu.

Zobacz: Karel Gott nie żyje. Legenda muzyki przegrała walkę z choroba

Sentymentem wspomina go również Maryla Rodowicz. Dekadę temu wystąpił na festiwalu w Sopocie, a gwiazda wystąpiła razem z nim i spędziła czas, mówiła, że była to ogromna przyjemność, a Gott miał niezwykły talent.

Również Ewa Farna i Halina Mlynkowa pożegnały Karela Gotta wpisami na swoich Instagramach. Dla wielu był on inspiracja i artystą ponadczasowym.

Karel Gott. Artysta wybrany przez Boga, by być wielkim człowiekiem.
On potwierdzał to wielokrotnie nie tylko talentem, ale również ogromną klasą.
Taki człowiek zostaje na zawsze.
Choć trzeba pozwolić mu odejść – napisała Halina Mlynkowa.

Nie sposób się z nią nie zgodzić.

Karel Gott – wspomnienie

Wiadomość o jego śmierci pogrążyła w żałobie nie tylko rodzinę, ale także fanów. To oni przez wiele lat śledzili jego karierę. Zwłaszcza, że ta była bardzo długa i owocna. Muzyk, który urodził się 14 lipca 1939 roku w Pilźnie, wydał ponad 180 płyt, które sprzedały się w nakładzie od 30 do nawet 100 milionów egzemplarzy.

Gott był niezwykle kreatywnym i wszechstronnym artystą. Na scenie prezentował zróżnicowany materiał. Grywał jazz, ludowe pieśni, rock, pop, a także muzykę klasyczną. Ta dywersyfikacja przyniosła mu niesamowitą rozpoznawalność na całym świecie. Pomijając Albanię i Skandynawię, występował we wszystkich krajach Europy, a także w Ameryce Północnej i Południowej, Azji i w Australii.

Zobacz: Ojciec Mateusza Morawieckiego nie żyje. Przegrał walkę z rakiem


Ewa Farna i Karel Gott

Ewa Farna i Karel Gott

Halina Mlynkova żegna Karela Gotta

Halina Mlynkova żegna Karela Gotta

Kinga Rusin, Karel Gott

Kinga Rusin, Karel Gott

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×