MŚ 2022. Za chwilę mecz Polska-Meksyk, a Kinga Rusin namawia Roberta Lewandowskiego do buntu. Jeśli jej posłucha, może być nieciekawie

Kinga Rusin i Robert Lewandowski

Kinga Rusin i Robert Lewandowski

Kinga Rusin zamieściła w sieci bardzo mocny post dotyczący mundialu w Katarze. Zwróciła się bezpośrednio do piłkarzy i dała im jasne instrukcje, jak powinni się zachować na boisku. 

Kinga Rusin od ponad dwóch lat nie pracuje już przed kamerami. Dziennikarka, która od samego początku była związana z Dzień Dobry TVN pożegnała się z widzami i tuż po tym, jak zaczęła się pandemia wyruszyła w podróż po świecie. U jej boku znajduje się ukochany, z którym odwiedza kolejne kontynenty i kraje. Razem z Markiem najpierw osiedlili się na Malediwach. Później przyszła pora na kolejne wojaże.

Przez ponad dwa lata odwiedzili też: Kostarykę, Afrykę, Grecję, Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanię i wiele innych niesamowitych miejsc. Kilka ostatnich tygodni spędzili w Australii. Stamtąd ulubienica fanów dzieliła się kolejnymi informacjami dotyczącymi odwiedzanych miejsc. Nie zabrakło ciekawych przygód jak, chociażby lot helikopterem z otwartymi drzwiami.

Kinga Rusin o mistrzostwach świata w Katarze. Co radzi piłkarzom?

Kinga nie tylko podróżuje i odwiedza niesamowite miejsca na świecie, ale cały czas też trzyma rękę na pulsie. Dziennikarka w social mediach komentowała najważniejsze wydarzenia i protesty w Polsce, a teraz postanowiła pochylić się nieco nad mundialem.

Najpierw pochwaliła postawę zawodników Iranu, którzy na znak protestu wobec tego, jak ich władze dyskryminują kobiety nie zaśpiewali hymnu (po powrocie do ojczyzny może grozić im za to nie tylko więzienie, ale nawet kara śmierci). Gwiazda zaapelowała też do polskich piłkarzy tuż przed ich pierwszym meczem.

Teraz pora na innych piłkarzy. Niech wykorzystają swoją popularność w słusznej sprawie. Chociażby tak, jak wczoraj angielski kapitan Harry Kane, który wystąpił z opaską „no discrimination”. To minimum. Za to „odstępstwo od reguły” nie tylko nie grozi, jak w przypadku Irańczyków kara śmierci, ale nawet żadna kara ze strony FIFA, bo to hasło przez nich samych promowane. To nic nie kosztuje! Niczym się nie ryzykuje, a zawsze to coś pożytecznego. W Katarze łamane są prawa człowieka! Za miłość do osoby tej samej płci można dostać nawet karę śmierci! Piłkarze są idolami! Ich głos się liczy. Nie bądźcie niemi! Kariera trwa krótko, warto zostawić po sobie jakieś trwałe świadectwo – napisała w social mediach.

Przypomnijmy, że dzisiaj reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata. Biało-czerwoni zmierzą się o godzinie 17.00 z Meksykiem. Wiadomo, że żadne przejawy buntu w Katarze nie są tolerowane, a nawet surowo karane. Za opaskę okazującą wsparcie dla LGBT kapitanowie drużyn mogą otrzymać żółte kartki tuż po wejściu na boisko. Sam Robert w jednym z wywiadów otwarcie przyznał, że byłyby gotowy wesprzeć homoseksualistów na boisku:

Myślę, że nie miałbym z tym problemu. Jak najbardziej, jako społeczeństwo każdy z nas jest człowiekiem, każdy z nas ma emocje i jest osobą, którą warto i trzeba wspierać, więc pod tym względem myślę, że dla mnie nie byłoby z tym większego problemu – powiedział Polak na konferencji polskiej kadry w sierpniu 2021 roku.

Czy polscy piłkarze posłuchają apelu Kingi? To okaże się podczas meczu.


Kinga Rusin z apelem do piłkarzy

Kinga Rusin z apelem do piłkarzy

Kinga Rusin w Australii

Kinga Rusin w Australii

Kinga Rusin w Australii

Kinga Rusin w Australii

Komentarze

 • JERZY pisze:

  Jak zwykle to babsko już nie wiem jak ma zaistnieć mediach, niedługo pokaże gołą dupe byle by zapłacili………, po drugie lewegonie trzeba do tego namawiać bo on już dawno nie gra dla Polski , więc za dusonie narobi.

  • Gość pisze:

   Dlaczego ublizaz kobiecie? Którą jest wyksztslacona i inteligentna!!każdy ma prawo wypowiedzenia się na każdy temat,to jest wolność słowa!!A jak chcesz krytykować inne osoby to najpierw spojrzyj w lustro i zapytaj się sam siebie?co Ty sam sobą reprezentujesz?A później oceniają innych,miłego dnia

 • Gość pisze:

  One zawsze orginalna.

 • Gośćnick pisze:

  Może sama tak zaprotestuje A nie tylko gębą mielić

 • Gość pisze:

  Jak inni cały czas ci sami jak na wiejskiej mogłiby te gó..no warte rady juź w d..pe sobie wsadzić gwiazdy wszechsmierdzące inni to dawno wysr..li klapki klapki i po klapkach pora na plecak i kamasze i popatrzymy jak walczą miszcze gwiazdy i inne ministry źadna strata a my prości podatnicy popilnujemy plaźy na hawajach i to tyle

 • Gość pisze:

  Najlepiej obcymi rękami…

  • Gość pisze:

   Gdzie na taki gest się zdecydują odwagi nie mają Anna też klapeczki musi reklamować

 • Maja pisze:

  Rusin to szczyt hipokryzji. Komentuje co jej się podoba ale Kraski, kumpla nie skomentowała. Ekolozka a ma chyba jeden z największych śladów węglowych wśród Polaków. Niech jedzie do Kataru i niech protestuje.

 • GośćBojkot FIFA pisze:

  Proponuje Rusin, żeby zamiast lansowania się na instagramie, pojechała do Kataru i sama rozwinęła transparent „Nie dla dyskryminacji” Ona chce wybierać kasztany cudzymi rekami, typowe dla tych paniuś celebrytek. Gdzie jest reszta obrońców LGBT? Dlaczego nie pojechali do Kataru ? czyżby strach przed nieuchronna kara ( więzieniem) sprawił, ze zostali w domach, zasłaniając się bojkotem mistrzostw 🙂

 • erwin pisze:

  cwaniara zawsze kogoś wystawić chce,niech lepiej sama się pilnuje.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×