Szukaj

Kindze Rusin zabrakło słów, gdy zobaczyła, co wrzucił jej przyszły zięć. Cały komentarz nadawał się tylko do cenzury

Taco Hemingway i Kinga Rusin

Taco Hemingway i Kinga Rusin

Kinga Rusin skomentowała nowy utwór Taco Hemingwaya. To, co napisała, można interpretować na wiele sposobów. Jak zareagowali internauci?

 

Taco Hemingway właśnie wpuścił niezłą petardę do sieci. Jak zapowiedział wcześniej, w #hot16challenge2, że wypuści kilka płyt w lipcu – tak też zrobi, bo nie tylko jego własny krążek Jarmark niedługo się pojawi, ale także zainwestował w niezależną wytwórnię muzyczną i razem z kolegami będzie promował innych twórców.

Najnowszy krążek rapera zapowiada utwór Polskie tango, który wypuścił tuż przed ogłoszeniem ciszy wyborczej. Nie brakuje nawiązań do aktualnej polskiej rzeczywistości i polityki. Raper nie przebiera w słowach.

Mój kraj wyszedł z klatki, teraz się miota. Moim krajem może rządzić byle miernota. W moim kraju ta oświata to jest ciemnota. Z jednej strony jarmark, a z drugiej Europa. (…) Gdzie ty mieszkasz? Na strzeżonym. W jakim kraju? W tym po****dolonym. Czym ta ziemia? To mój zamek z piachu. Czym zdobyta? Propagandą strachu – słyszymy.

Są także nawiązania do ekologii, a podmiot liryczny nie pozostawia złudzenia także, co sądzi o straszeniu obywateli szczepionkami i społecznością LGBT.

Wrogiem jest szczepionka i 5G. Dorosłych edukuje byle stronka na FB. Twój bratanek jest pe*ałem, bo jest moda na gender. A najbardziej antypolska jest nagonka na węgiel – wiesz? A little węgiel never killed nobody. Palę czarne złoto z ziomkami. Tak czy siak – Bóg z nami, ch*j z wami. Trzy zdrowaśki, alleluja i do przodu – jazda z ku*wami – rapuje Taco.

Kinga Rusin i Tomasz Lis komentują utwór Taco Hemingwaya

Polskie Tango w kilka pierwszych godzin zdobyło ponad pół miliona wyświetleń. Zasięg jest ogromny, przekaz mocny. Mnożą się komentarze pełne komplementów za tekst, bity, montaż, brutalną prawdę… Nie zabrakło także aprobaty ze strony rodziców dziewczyny Taco Hemingwaya, Igi Lis.

Kinga Rusin, znana z tego, że podziwia talent chłopaka córki, zamieściła wiele mówiący wpis. Dlaczego? Bo gwiazdki, które tworzą jakby dwa słowa, można interpretować na wiele sposobów, czego nie omieszkali uczynić internauci. Pozostawiamy wam rozgryzienie tej metafory.

Komentarz Kingi Rusin do utworu Taco Hemingwaya

Komentarz Kingi Rusin do utworu Taco Hemingwaya

Tomasz Lis zachęcił na Twitterze do zapoznania się z utworem i rozesłania go znajomym.

Obejrzyj Ty, podaj dalej, pokaż dziecku albo znajomemu – zaapelował dziennikarz.

 

 


Komentarz Kingi Rusin do utworu Taco Hemingwaya

Komentarz Kingi Rusin do utworu Taco Hemingwaya

Taco Hemingway

Taco Hemingway "Polskie Tango"

Taco Hemingway - nowy kawałek

Taco Hemingway - nowy kawałek

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×