Kinga Rusin i Marek Kujawa opublikowali wspólne oświadczenie: „Uprzejmie prosimy o uszanowanie naszej prośby”

Kinga Rusin i Marek Kujawa oświadczenie

Kinga Rusin i Marek Kujawa utworzyli społeczność Biało-Czerwone Serca! Para będzie walczyć z i nagłaśniać niepokojące sytuacje z kraju! Mowa o dyskryminacji, homofobii i nienawiści względem zwierząt! Wielkie brawa dla nich!

Awantura jaka miała miejsce w zeszłą niedzielę komentowana jest do dziś. Kinga Rusin i Zofia Klepacka pokłóciły się i każda ze stron zyskała swoich obrońców. Ci, którzy stanęli po stronie mistrzyni świata dziwią. Są to ludzie popierający homofobię, którzy uważają że homoseksualizm jest chorobą. Na domiar złego, pojawiły się głosy, że kobieta otrzyma odznaczenie Światowego Związku Żołnierzy AK.

Złość w dziennikarce zbierała się więc od kilku dni, ale wczoraj już nie wytrzymała. Haniebne zachowanie kierowcy, który z premedytacją znęcał się i rozjechał psa spowodowała, że prowadząca Dzień Dobry TVN razem z partnerem poczynili pewne kroki i stworzyli społeczność Biało-Czerwone Serca:

Szanowni Państwo, w związku z wydarzeniami ostatnich dni oraz niezwykłą sytuacją, która miała miejsce w dniu wczorajszym, wraz z moim partnerem, adw. Markiem Kujawą, wydaliśmy oświadczenie. Treść na profilu @bialoczerwone_serca.

Uprzejmie prosimy o uszanowanie naszej prośby i komentowanie tylko na tamtym profilu.

Biało-czerwone serca – inicjatywa Kingi Rusin i Marka Kujawy

Kinga pod zdjęciem z Markiem, które udostępniła na swoim profilu, zablokowała możliwość dodawania komentarzy przekierowując internautów na nowo założony profil @bialoczerwone_serca, na którym we wpisie powitalnym możemy przeczytać komunikat o następującej treści:

Projekt jest spontaniczny. Chcemy tworzyć go razem z Wami. Dlatego, razem z moim partnerem Markiem Kujawą, pomożemy Wam stworzyć miejsce dla tej energii. To fb i insta: „Biało-Czerwone Serca”. Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro. Zaprosimy tu Rzecznika Praw Obywatelskich, jego pomoc i wskazówki mogą być bezcenne. Z radością powitamy prawników i specjalistów, którzy zechcą pomóc w ważnych sprawach.

Dziennikarka jest przerażona tym, co zadziało się w ostatnich dniach w naszym kraju i nie ma zamiaru się poddać, pomimo krytyki jaka spadł na nią ze strony Telewizji Publicznej i sympatyzujących z Zofią Klepacką ludzi:

Najważniejsze: Nie dajmy się zastraszyć! Pomagajmy innym! Reagujcie! Jeśli widzicie jakąkolwiek formę zła czy przemocy, mówcie: STOP! Będziemy przyznawać wyróżnienia. Dla przeciwstawiających się złu, dla czyniących dobro. Anty-nagrody pójdą do tych, którzy propagują nienawiść, nietolerancję, którzy dyskryminują, stosują przemoc. Polacy są z natury dobrzy, a kilka procent złych ludzi nie może nas zdominować.

Powiemy krótko, brawo!

View this post on Instagram

Tworzymy społeczność Biało-Czerwonych Serc. Wasze zaangażowanie jest niesamowite. Piszecie na priv o przypadkach dyskryminacji, nietolerancji i przemocy, mowie i czynach pełnych zła i nienawiści. Piszecie też, że chcecie stawać publicznie w obronie słabszych. Opisujecie dobro, które można czynić razem. Jesteście Polakami, patriotami z dobrymi sercami, Biało-Czerwonymi Sercami! Tego nie wolno zmarnować! Dlatego, razem z moim partnerem Markiem Kujawą, pomożemy Wam stworzyć miejsce dla tej energii. To fb i insta: „Biało-Czerwone Serca”. Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro. Projekt jest spontaniczny. Chcemy tworzyć go razem z Wami. Udostępnimy to miejsce również organizacjom pozarządowym zajmującym się poszczególnymi tematami. Zaprosimy tu Rzecznika Praw Obywatelskich, jego pomoc i wskazówki mogą być bezcenne. Z radością powitamy prawników i specjalistów, którzy zechcą pomóc w ważnych sprawach. Zapraszamy do współpracy media – przekażemy im szczegóły spraw by mogły je opisać, rozwinąć. Najważniejsze: Nie dajmy się zastraszyć! Pomagajmy innym! Reagujcie! Jeśli widzicie jakąkolwiek formę zła czy przemocy, mówcie: STOP! Będziemy przyznawać wyróżnienia. Dla przeciwstawiających się złu, dla czyniących dobro. Anty-nagrody pójdą do tych, którzy propagują nienawiść, nietolerancję, którzy dyskryminują, stosują przemoc. Polacy są z natury dobrzy, a kilka procent złych ludzi nie może nas zdominować. Pierwsze wyróżnienia: Biało-Czerwone Serce zdobywają: Tomasz Sekielski za dokument o pedofilii w Kościele; Ksiądz jezuita Jacek Prusak za odważne kazanie dotyczące pedofilii w Kościele, które wygłosił w Krakowie 12 maja. Anty-nagrody, Czarne Serca otrzymują: Jan Pietrzak – za sugerowanie przemocy na tle politycznym- wypowiedź, że opozycja „to „nowotwór polityczny, który kiedyś trzeba będzie wyciąć”. Zofia Klepacka – za wypowiedź w PolskieRadio24.pl o homoseksualizmie jako „wynaturzeniu” . Rafał B. – który nagrał jak celowo i okrutnie zabija psa (mamy nadzieję, że dostanie wysoki wyrok). Już wkrótce kolejne wyróżnienia. NIE MA TOLERANCJI DLA ZŁA i NIETOLERANCJI. Kinga Rusin i adw. Marek Kujawa

A post shared by Biało-Czerwone Serca (@bialoczerwone_serca) on

Zobacz: Edyta Górniak zabrała się za LGBT. Udostępniła grafikę, a w sieci zawrzało! Co na to Kinga Rusin?

Zobacz: Kinga Rusin zadała ostateczny cios Zofii Klepackiej: “To jest kompromitacja. Powtórzę: WSTYD”

Zobacz: Anna Popek ostro podsumowała Kingę Rusin! W programie na żywo nie szczędziła przykrych słów pod adresem koleżanki z TVN-u! [WIDEO]


Kinga Rusin i Marek Kujawa – Bal Dziennikarzy 2019

Kinga Rusin i Marek Kujawa – Bal Dziennikarzy 2019

Kinga Rusin i Marek Kujawa - Bal Dziennikarzy

Kinga Rusin i Marek Kujawa - Bal Dziennikarzy

Kinga Rusin i Marek Kujawa - Paszporty Polityki 2018

Kinga Rusin i Marek Kujawa - Paszporty Polityki 2018

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×