Kinga Rusin w dniu Wszystkich Świętych opublikowała mocny wpis. Wymowna grafika wręcz odbiera mowę. Internauci poruszeni

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin nie potrafi przemilczeć tego, co dzieje się w kraju. Dziennikarka zamieściła w sieci bardzo wymowną grafikę i jeszcze mocniejszy wpis. Internauci poruszeni jej słowami. 

Kinga Rusin to dziennikarka, która sympatię widzów zyskała sobie już wiele lat temu. Gwiazda swoją przygodę z telewizją zaczęła od współpracy z TVP, później przeniosła się do stacji TVN. Tam od samego początku pracowała w Dzień Dobry TVN. Przez 15 lat była gospodynią tego formatu, a także innych chętnie oglądanych przez fanów programów. W zeszłym roku dziennikarka bardzo mocno zasmuciła swoich fanów. Opublikowała na Instagramie wpis, w którym pożegnała się z widzami i poinformowała, że odchodzi ze śniadaniówki.

Krótko po tym razem ze swoim ukochanym – Markiem Kujawą wyjechała z Polski. Od tamtej pory podróżuje, zwiedzając świat. Kilka miesięcy zakochani spędzili na Malediwach. W ostatnim czasie byli także w Afryce, Grecji, a kilka dni temu w Barcelonie świętowali 11. rocznicę związku.

Kinga Rusin zamieściła mocny wpis o śmierci młodej ciężarnej

Kinga pomimo tego, że w ostatnim czasie w Polsce bywa jedynie gościem, cały czas jest na bieżąco z tym, co dzieje się w kraju. Dziennikarka komentuje wydarzenia polityczne i społeczne. Zazwyczaj nie przebiera przy tym w słowach i nie szczędzi uwag pod adresem partii rządzącej. Nie raz już udowodniła, że dobro kraju leży jej na sercu. Interesuje ją zwłaszcza sytuacja polskich kobiet. Gwiazda aktywnie protestowała podczas zeszłorocznego Strajku Kobiet, który przeciwstawiał się zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.

Dzisiaj przy okazji Wszystkich świętych postanowiła zamieścić bardzo wymowną grafikę na swoim profilu i wpis, w którym nie oszczędziła rządu. Odniosła się do głośnej sytuacji śmierci młodej ciężarnej kobiety i akcji #AnijednejWięcej.

Bogobojni politycy pójdą dziś na groby i będą się żarliwie modlić. Obyście wtedy mieli przed oczami tę kobietę, która zmarła przedwczoraj będąc w 22. tygodniu ciąży, bo czekano, aż obumrze jej zagrożony śmiercią płód! – zaczęła.

Gwiazda poruszyła kwestie etyczne, w jakiej postawieni zostali lekarze, którzy ratując życie kobiety wbrew obowiązującym przepisom, narażeni byliby na karę pozbawienia wolności.

W waszym fanatycznym systemie lekarze stanęli przed strasznym wyborem: ryzykować życie pacjentki w ciąży czy ryzykować trafieniem do więzienia w wyniku przepisów antyaborcyjnych i działań bezdusznych pisowskich prokuratorów. W waszym fanatycznym systemie kobiety nie tylko przeżywają piekło, zmuszane do rodzenia, skazanych i tak na smierć, zdeformowanych płodów. One, będąc w ciąży, boją się czy w razie jakichkolwiek komplikacji ją przeżyją!

Dziennikarka nie ukrywała, że sporo osób ogarnęła bezsilność i jedne co mogą teraz zrobić, to głośno krzyczeć. Nie poskąpiła przy okazji bardzo mocnych słów, a na końcu zamieściła hasztag akcji, która ma za zadanie nagłośnić sprawę.

W Waszym fanatycznym systemie my wszyscy jesteśmy bezsilni i możemy tylko z tej bezsilności krzyczeć! Więc dziś, w Święto Zmarłych, obyście mieli przed oczami tę kobietę, która miałaby jeszcze przed sobą całe życie, gdybyście nie byli zwykłymi idiotami i sadystami, którzy cofnęli nas do średniowiecza. #anijednejwięcej

Przypomnijmy, że śmierć młodej kobiety wywołała ogromne poruszenie w społeczeństwie. Wpisy w podobnym tonie pojawiły się także na profilach: Magdy Mołek, która zdecydowanie nie godzi się na takie traktowanie kobiet i Małgorzaty Ohme, która jest zbulwersowana sprawą. Internauci również nie ukrywają, że bardzo dotknęły ich doniesienia ostatnich dni. Masowo komentują post Kingi, a zdecydowana większość zgadza się z jej słowami.


Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin mieszkanie

Kinga Rusin mieszkanie

Kinga Rusin mieszkanie

Kinga Rusin mieszkanie

Komentarze