Szukaj

Kinga Rusin jak lwica broni WOŚP. Swoim wpisem znokautowała zjadliwą Pawłowicz: „Bezcześci dobro narodowe”

Kinga Rusin broni WOŚP

Kinga Rusin broni WOŚP

Kinga Rusin dodała nowy wpis na Instagramie. Tym razem broni Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziennikarka nie szczędzi mocnych słów. 

Kinga Rusin przez piętnaście lat była jedną z prowadzących Dzień Dobry TVNZ programem pożegnała się we wrześniu 2020 roku. Wydała oficjalne oświadczenie, w którym podziękowała ekipie oraz widzom, a także zapowiedziała, że chciałaby wrócić do telewizji. Ma pomysł na program, wie jednak, że jego realizacja wcale nie będzie taka prosta.

Gwiazda przez pewien czas nie była aktywna w social mediach. Gdy fani zaczęli pytać, co u niej słychać, dodała nowy post. Poinformowała, że pracuje nad nowymi produktami swojej marki kosmetycznej. Polskę wymieniła na jedną z maleńkich wysp na Oceanie Indyjskim:

„Biuro” jest metr od szmaragdowej wody. Bezpiecznie (mało ludzi i wszyscy regularnie badani na Covid), ciepło, pięknie i dobrze dla naszego biznesu, bo w bliskim kontakcie z wieloma kontrahentami i laboratoriami zajmującymi się egzotycznymi składnikami naturalnymi — podkreślała dziennikarka na Instagramie.

Rusin komentuje słowa Krystyny Pawłowicz

Chociaż Rusin chwilowo uciekła za granicę, interesuje się sytuacją polityczną w ojczyźnie. W niedzielne popołudnie dodała post, w którym odnosi się do słów Krystyny Pawłowicz. Przypomnijmy, że polityk zamieściła wpis, w którym oceniła zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie szczędząc przy tym gorzkich słów:

31 stycznia J.OWSIAK, przy wykorzystaniu dzieci, będzie zbierał pieniądze na swą UPOLITYCZNIONĄ LEWICOWĄ fundację. NIE DAJĘ na WOŚP,ani na J.OWSIAKA ! WSPIERAM dobroczynność CARITAS !

Kinga Rusin staje w obronie WOŚP

Wpis Pawłowicz nie spodobał się Rusin. Odpowiedziała na niego na Instagramie. Dodała długi post. Gwiazda uważa, że polityk uderza w piękną i unikalną inicjatywę:

Brońmy WOŚP przed Pawłowicz i jej podobnymi! Krystyna Pawłowicz właśnie napluła na WOŚP i Jurka Owsiaka. Szczuje ludzi na człowieka-instytucję, który czyni dobro, co jej najwyraźniej nie w smak. Uderzając w WOŚP bezcześci nasze dobro narodowe- wieloletnią, wspólną, piękną inicjatywę milionów Polaków! Inicjatywę unikalną.

W dalszej części Kinga przypomniała, że Pawłowicz, która jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego, zgodziła się na zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce. To wywołało falę protestów (piszemy o tym m.in. tutaj):

Pawłowicz podpaliła już raz Polskę w październiku wydając, wraz z kolegami, „wyrok” „TK” skazujący kobiety na cierpienie rodzenia półmartwych, zdeformowanych płodów. To okrucieństwo doprowadziło do największych demonstracji ulicznych od czasu odzyskania wolnej Polski w 1989 r. Ale widocznie jej mało. Może przeszkadza jej to, że WOŚP zakopuje podziały, pozwala choć na chwilę zapomnieć o bratobójczej walce?

Kinga Rusin podkreśla, że sprzęt WOŚP od lat ratuje ludzkie życie. Polacy, którzy dokładają swoje cegiełki,  przez dwadzieścia osiem lat przekazali ponad miliard złotych na doposażenie szpitali. To mniej niż za rządów Prawa i Sprawiedliwości otrzymała TVP:

Sprzęt WOŚP realnie ratuje życie! Bez sprzętu WOŚP ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek oddział neonatologii i pediatrii. Przez 28 lat Polacy przekazali na sprzęt szpitalny dzięki WOŚP gigantyczną kwotę ponad MILIARDA złotych – trudno znaleźć w Polsce szpital bez sprzętu oznaczonego czerwonym serduszkiem. Dla przypomnienia, przez ostatnie cztery lata telewizja rządowa (TVP) dostała od PiS największą kwotę pomocy publicznej w historii – blisko 5 (!) MILIARDÓW złotych – Z NASZYCH PODATKÓW (czerpiąc dodatkowo gigantyczne zyski z komercyjnych reklam)! Pomyślmy, ile dobra zrobiłaby za takie kosmiczne pieniądze Wielka Orkiestra i jak mogłaby wyglądać dzięki temu niedoinwestowana polska służba zdrowia.

Na zakończenie gwiazda zaapelowała, że sprzeciwia się podziałom Polaków:

Apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli: #NieBądźPawłowicz! #WpłaćNaWOŚP! #MocToDziałanie

Internauci w komentarzach piszą, że cieszą się, iż dziennikarka zajęła stanowisko w tej sprawie. Deklarują, że dorzucą swoją cegiełkę i pomogą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.


Kinga Rusin broni WOŚP

Kinga Rusin broni WOŚP

Kinga Rusin - WOŚP 2019

Kinga Rusin - WOŚP 2019

Kinga Rusin w granatowej stylizacji i z serduszkiem WOŚP 2020

Kinga Rusin w granatowej stylizacji i z serduszkiem WOŚP 2020

Dodaj komentarz