Szukaj

Kinga Rusin napisała list do prezydenta ws materiału TVP. Fani murem za gwiazdą

Kinga Rusin zwróciła się z apelem do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o to, by nie przekazywał 2 miliardów złotych na publiczną telewizję. W jej ocenie nie powinno się finansować instytucji, która nawołuje do hejtu. Jak na jej apel zareagowali internauci?
Kinga Rusin i Andrzej Duda

Kinga Rusin i Andrzej Duda

Kinga Rusin wybrała się na ceremonię wręczenia Oscarów. Po uroczystej gali skorzystała z zaproszenia i udała się na imprezę, w której wzięły udział największe światowe gwiazdy. Gdy opublikowała pamiątkowe zdjęcie z Adele, świat oszalał, a sama fotografia obiegła media niemal w każdym zakątku świata.

Wydarzenie zostało skomentowanie nie tylko przez zagranicznych, ale także przez polskich dziennikarzy, w tym tych, którzy pracują w telewizji publicznej. Wspomniane wideo zaczyna się od przywołania fragmentu jednego z wywiadów z Kingą. Rusin mówiła w nim, że ceni sobie prywatność. W ocenie osób przygotowujących materiał jej słowa są nieaktualnie tuż po tym, jak zrelacjonowała na Instagramie przebieg imprezy.

Gdy wideo ujrzało światło dzienne, internauci nie mogli ukryć wzburzenia. Ostro zareagowała sama zainteresowana, która nie pozostawiła na nim suchej nitki. Zapowiedziała, że pozwie telewizję.

Kinga Rusin apeluje do prezydenta. O co?

W kraju toczy się dyskusja nie tylko na temat materiału dotyczącego Rusin, ale także finansowania publicznej telewizji z budżetu państwa. Rządzący, by wspomóc TVP, chcą przekazać aż dwa miliardy złotych. Senat wyraził sprzeciw, a Sejm go odrzucił. Wpływ na decyzję ma teraz Andrzej Duda, który może zawetować ustawę.

Andrzej Duda spot wyborczy 2020

Andrzej Duda spot wyborczy 2020

O takie zachowanie apeluje wiele środowisk, wśród których jest nie tylko opozycja, ale znajdują się także dziennikarze. Wśród nich jest Kinga Rusin, która na Instagramie napisała kilka słów do Andrzeja Dudy. Podkreślała, że chociaż głos zabiera w przestrzeni publicznej, zwraca się do niego osobiście.

Zapytała prezydenta, czy skoro apeluje o wzajemny szacunek, widział w jej ocenie, skandaliczny materiał emitowany we Wiadomościach? 

A inne tworzone tam żenujące materiały szkalujące, wyszydzające, kłamiące i szczujące na osoby publiczne i przedstawicieli zawodów, cieszących się do tej pory wielkim społecznym zaufaniem? Jakie jest Pana STANOWISKO NA TEMAT HEJTU W TVP, jako kandydata na Prezydenta oraz jako obecnego Prezydenta, który ma przecież szczególne prerogatywy w sprawie mediów?

View this post on Instagram

Do Prezydenta RP Andrzeja Dudy Szanowny Panie Prezydencie, Niedawno składał Pan na twitterze gratulacje z okazji obrony pracy na uniwersytecie przez moją córkę. Chcę wierzyć, że nie był to tylko gest kampanijny, a osobisty. Dlatego tak samo zwracam się do Pana Prezydenta osobiście, choć w przestrzeni publicznej. W kontekście wczorajszego wezwania Pana Prezydenta, aby zachować szacunek i powstrzymać się przed hejtem: czy widział Pan skandaliczny materiał o mnie w Wiadomościach TVP? A inne tworzone tam żenujące materiały szkalujące, wyszydzające, kłamiące i szczujące na osoby publiczne i przedstawicieli zawodów, cieszących się do tej pory wielkim społecznym zaufaniem? Jakie jest Pana STANOWISKO NA TEMAT HEJTU W TVP, jako kandydata na Prezydenta oraz jako obecnego Prezydenta, który ma przecież szczególne prerogatywy w sprawie mediów? W związku z Pana wczorajszą deklaracją, oczekuję, podobnie jak miliony Polaków, publicznego potępienia przez Pana takich praktyk TVP. Czy odetnie się Pan od tego hejtu TVP, wetując ustawę o przekazaniu 2 mld na jej działania? Nie formalne „odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego”, ale tylko veto pokaże Pana stosunek do hejtu. Istnieje obawa, że jeśli Pan podpisze tę ustawę lub odeśle ją do „Trybunału Konstytucyjnego” (a ten się na nią oczywiście „zgodzi”) miliony Polaków uznają, że każdy kolejny hejterski materiał TVP pójdzie też na Pana konto. Odpowiedzią Pana Prezydenta będzie decyzja co do wyżej wymienionej ustawy.

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Dodała, że podobnie jak miliony Polaków oczekuje potępienia takich praktyk:

Czy odetnie się Pan od tego hejtu TVP, wetując ustawę o przekazaniu 2 mld na jej działania? Nie formalne „odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego”, ale tylko veto pokaże Pana stosunek do hejtu. Istnieje obawa, że jeśli Pan podpisze tę ustawę lub odeśle ją do „Trybunału Konstytucyjnego” (a ten się na nią oczywiście „zgodzi”) miliony Polaków uznają, że każdy kolejny hejterski materiał TVP pójdzie też na Pana konto.

Wpis poruszył mnóstwo internautów, którzy w komentarzach pisali, że:

  • Mega! Czekam na rozwój sprawy. Oby po naszej myśli ..

  • Uwielbiam panią za … odwagę!

  • W jakim kraju my żyjemy, że jest przyzwolenie na lincz publiczny. Ludzie chyba muszą mieć ubogie własne życie, że zajmują się życiem innych.

Prezydent na wpis Rusin jeszcze nie zareagował.


Kinga Rusin w eleganckiej stylizacji

Kinga Rusin w eleganckiej stylizacji

Kinga Rusin protestuje przeciwko materiałowi TVP

Kinga Rusin protestuje przeciwko materiałowi TVP

Kinga Rusin w eleganckiej stylizacji

Kinga Rusin w eleganckiej stylizacji

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×