Szukaj

Kinga Rusin długo nie czekała na odpowiedź prezydenta. Pałac oficjalnie skomentował list dziennikarki

Kinga Rusin zaapelowała do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, by zawetował dofinansowanie TVP z budżetu państwa. Na swoim Instagramie wystosowała wpis, który skierowała do głowy państwa. Jak w kancelarii prezydenta zareagowano na jej słowa?
Kinga Rusin, Andrzej Duda

Kinga Rusin, Andrzej Duda

Kinga Rusin w czwartkowy poranek zwróciła się do Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Skierowała do niego apel, w którym namawiała, by sprzeciwił się dofinansowaniu publicznej telewizji kwotą 2 miliardów złotych. Przeciwny jest Senat, który wyraził sprzeciw. Sejm go jednak odrzucił, a ustawa czeka na podpis prezydenta.

Kancelaria Prezydenta odpowiada Kindze Rusin

Rusin w swoim oświadczeniu, które opublikowała na Instagramie, podkreślała, że skoro głowa państwa walczy z hejtem, nie powinna wspierać instytucji, które w jej ocenie szerzą niewłaściwe zachowania:

W kontekście wczorajszego wezwania Pana Prezydenta, aby zachować szacunek i powstrzymać się przed hejtem: czy widział Pan skandaliczny materiał o mnie w Wiadomościach TVP? A inne tworzone tam żenujące materiały szkalujące, wyszydzające, kłamiące i szczujące na osoby publiczne i przedstawicieli zawodów, cieszących się do tej pory wielkim społecznym zaufaniem? (…). Czy odetnie się Pan od tego hejtu TVP, wetując ustawę o przekazaniu 2 mld na jej działania? Nie formalne „odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego”, ale tylko veto pokaże Pana stosunek do hejtu — podkreślała dziennikarka.

View this post on Instagram

Do Prezydenta RP Andrzeja Dudy Szanowny Panie Prezydencie, Niedawno składał Pan na twitterze gratulacje z okazji obrony pracy na uniwersytecie przez moją córkę. Chcę wierzyć, że nie był to tylko gest kampanijny, a osobisty. Dlatego tak samo zwracam się do Pana Prezydenta osobiście, choć w przestrzeni publicznej. W kontekście wczorajszego wezwania Pana Prezydenta, aby zachować szacunek i powstrzymać się przed hejtem: czy widział Pan skandaliczny materiał o mnie w Wiadomościach TVP? A inne tworzone tam żenujące materiały szkalujące, wyszydzające, kłamiące i szczujące na osoby publiczne i przedstawicieli zawodów, cieszących się do tej pory wielkim społecznym zaufaniem? Jakie jest Pana STANOWISKO NA TEMAT HEJTU W TVP, jako kandydata na Prezydenta oraz jako obecnego Prezydenta, który ma przecież szczególne prerogatywy w sprawie mediów? W związku z Pana wczorajszą deklaracją, oczekuję, podobnie jak miliony Polaków, publicznego potępienia przez Pana takich praktyk TVP. Czy odetnie się Pan od tego hejtu TVP, wetując ustawę o przekazaniu 2 mld na jej działania? Nie formalne „odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego”, ale tylko veto pokaże Pana stosunek do hejtu. Istnieje obawa, że jeśli Pan podpisze tę ustawę lub odeśle ją do „Trybunału Konstytucyjnego” (a ten się na nią oczywiście „zgodzi”) miliony Polaków uznają, że każdy kolejny hejterski materiał TVP pójdzie też na Pana konto. Odpowiedzią Pana Prezydenta będzie decyzja co do wyżej wymienionej ustawy. P.S. Mój apel wysłałam też na OFICJALNY ADRES DO KORESPONDENCJI dla obywateli, podany przez Kancelarię Prezydenta RP: [email protected] Zachęcam innych by również pisali do Prezydenta w sprawie hejtu w TVP.

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Kiedy wpis ujrzał światło dzienne, wiele osób zastanawiało się, czy Andrzej Duda zareaguje na te słowa. Głos zabrała osoba z kancelarii prezydenta. W rozmowie z Plotkiem przyznała, że żaden list nie dotarł do głowy państwa. Prezydent nie śledzi dziennikarki w mediach społecznościowych:

List nie wpłynął do Kancelarii, a prezydent Andrzej Duda nie śledzi Kingi Rusin w jej mediach społecznościowych. Także nie za bardzo ma do czego się odnieść. — donosi informator portalu.

Kinga Rusin bohaterką materiału TVP. Jak zareagowała?

Przypomnimy, że materiał, o którym wspomina Rusin w swoim poście i który jej dotyczy, został wyemitowany na antenie TVP kilka dni temu. Dotyczył słynnego zdjęcia, które Kinga zrobiła sobie z Adele po imprezie, w której obie wzięły udział. Jak wynika ze słów dziennikarki, piosenkarka wiedziała, że fotografia zostanie opublikowana w mediach społecznościowych i sama wybrała fotografie, która pojawiła się na Instagramie.

Według publicznej telewizji fakt, że Rusin zdradza kulisy prywatnej imprezy, jest niewłaściwe. Wypowiedziały się osoby, które poprały stanowisko przedstawione przez telewizję publiczną. Jak się okazało po emisji, nie wszyscy byli świadomi tego, że ich wypowiedź zostanie odebrana w negatywny sposób. Piotr Zelt myślał, że broni dziennikarki, gdy zobaczył efekt montażu, nie krył wzburzenia:

Maciej Sawicki, który jest autorem materiału, zadzwonił do mnie z propozycją wypowiedzenia się, jak to ujął, do materiału life-stylowego. Nie powiedział mi, że chodzi o Wiadomości. Mówił za to, że chodzi o lekki i miły komentarz ws. zamieszania wokół Kingi Rusin. Przystałem na to sądząc, że będę głosem przeciwwagi. Jednocześnie zakładając, że ktoś inny odda swój krytyczny głos — tłumaczył aktor w rozmowie z Wirtualną Polską.

Kiedy wideo zostało wyemitowane, wzburzyło nie tylko internautów, ale także samą zainteresowaną. Nie pozostawiła na telewizji suchej nitki i zapowiedziała złożenie pozwu. Materiał Wiadomości, który oburzył Kingę Rusin i wielu jej sympatyków:

Zobacz także: Kinga Rusin to najlepsza ciocia pod słońcem. Joanna Krupa pokazała zdjęcie gwiazdy z Ashą. Ale urocze!


Kinga Rusin w eleganckiej stylizacji

Kinga Rusin w eleganckiej stylizacji

Kinga Rusin w eleganckiej stylizacji

Kinga Rusin w eleganckiej stylizacji

Kinga Rusin protestuje przeciwko materiałowi TVP

Kinga Rusin protestuje przeciwko materiałowi TVP

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×