Kulisy pracy Kingi Dudy w Kancelarii Prezydenta. Wypłynęły kolejne szczegóły. Nie udało się ich utrzymać w tajemnicy

Kinga Duda

Kinga Duda

Kinga Duda została społecznym doradcą prezydenta. Na czym polega jej rola? Czym dokładnie się zajmuje? Bliski współpracownik Andrzeja Dudy zdradził szczegóły. 

Kinga Duda tuż przed końcem drugiej tury wyborów prezydenckich wróciła do Polski. Wspierała ojca na ostatniej prostej kampanii, a gdy ogłoszono sondażowe wyniki wyborów, chwyciła za mikrofon i zabrała głos.

Córka prezydenta długo nie narzekała na brak zajęć. W sierpniu została społecznym doradcą prezydenta. Za wypełnianie swoich obowiązków nie otrzymuje wynagrodzenia:

„Doradca społeczny” to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji — komentował na Twitterze Andrzej Duda.

Okazuje się, że Duda nie tylko nie dostaje pensji, ale nie ma też co liczyć na inne przywileje takie jak m.in. prywatna ochrona, czy służbowy samochód.

Kinga Duda społecznym doradcą prezydenta. Czym się zajmuje?

Gdy Kinga została wybrana na nowe stanowisko, wiele osób zaczęło się zastanawiać, czym dokładniej będzie się zajmować. Błażej Spychalski, sekretarz stanu, w rozmowie z dziennikarzami Polsat News postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości. Zdradził jedną z tajemnic mówiąc, że Duda zabiera głos nie tylko w sprawach ludzi młodych:

Kinga Duda doradza panu prezydentowi w sprawach ludzi młodych, młodzieży, ale także np. w sprawach bardzo skomplikowanych jak pozasądowe rozstrzyganie sporów na arenie międzynarodowej — komentował Spychalski w Polsat News.

Zakres działań, jakich podejmuje się córka prezydenta, jest więc bardzo szeroki. Stara się jak najbardziej usprawnić pracę swojego ojca, ale nie tylko:

Dla pana prezydenta bardzo istotną sprawą, jedną z najistotniejszych w polityce, jest kwestia transparentności. Powołanie Kingi Dudy na doradcę społecznego, podkreślam społecznego, nie mamy tutaj żadnego zatrudnienia jak niektórzy próbują twierdzić, jest właśnie wyrazem takiej transparentności. To jest usankcjonowanie pewnego stanu, który i tak już od dłuższego czasu miał miejsce — dodał Spychalski.

Myślicie, że Kinga sprawdzi się na tym stanowisku?


Kinga Duda

Kinga Duda

Agata Duda i Kinga Duda na zaprzysiężeniu

Agata Duda i Kinga Duda na zaprzysiężeniu

Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×