Szukaj

Kinga Duda wraca do ojczyzny. Córka prezydenta znalazła pracę w Polsce. Rodzina pęka z dumy

Kinga Duda i Andrzej Duda

Kinga Duda i Andrzej Duda

Kinga Duda po raz kolejny napawa swojego ojca dumą. Najpierw wygrała konkurs, dzięki któremu mogła odbyć staż w renomowanej kancelarii w Wielkiej Brytanii, a teraz podjęła decyzję, z której ucieszy się jej tata. Co zdradził jej dziadek?

Odkąd Andrzej Duda został prezydentem dużym zainteresowaniem prasy, cieszy się również życie jego jedynej córki. Kinga Duda przez ostatnie 5 lat raczej unikała medialnego szumu i trzymała się na uboczu. Zawsze jednak towarzyszyła swoim rodzicom podczas najważniejszych wystąpień. Tak również było podczas niedzielnego wiecu wyborczego prezydenta. Jedynaczka na chwilę przed drugą turą wyborów prezydenckich wróciła do Polski, by móc wesprzeć swojego tatę w walce o fotel prezydenta.

Andrzej Duda ma powody do dumy, ponieważ jego córka świetnie radzi sobie w dorosłym życiu. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim, a później dostała się na staż do jednej z renomowanych warszawskich kancelarii prawniczych. Została też laureatką międzynarodowego konkursu, który umożliwił jej odbycie stażu w jednej z kancelarii w Londynie. Kinga postanowiła wykorzystać nadarzającą się okazję i tym samym w lutym tego roku wyjechała do Wielkiej Brytanii.

Kinga Duda w Polsce. Córka prezydenta ma nową pracę

Niewiele osób wierzyło w to, że jedyna córka prezydenta po stażu w zagranicznej kancelarii zdecyduje się wrócić do kraju. Kolorowa prasa od dawna wróżyła Kindze karierę w Wielkiej Brytanii. Okazuje się jednak, że 25-latka ma zupełnie inne plany na przyszłość. O tym, co zamierza wnuczka, opowiedział na łamach Super Expressu jej dziadek – prof. Jan Tadeusz Duda.

Kinga zaczyna aplikację w Polsce. Zakończyła już prawie staż zagraniczny i już nie jedzie za granicę. Coś tam ma jeszcze do zrobienia, ale to już końcówka i wykona ją zdalnie. Cieszę się, że Kinga będzie na miejscu. Bardzo jej kibicuję i trzymam za nią kciuki – mówił dziadek Kingi w rozmowie z dziennikiem.

Kinga swój staż ukończyła z końcem maja, jednak ze względu na pandemię, została w Wielkiej Brytanii odrobinę dłużej. Widać również, że córka prezydenta spełniła marzenie swojego taty, który jakiś czas temu mówił o tym, że wolałby, aby mieszkała w Polsce.

Jestem przede wszystkim niesamowicie dumny z córki, że odbywa trzymiesięczny staż w Londynie. Ja takich sukcesów w jej wieku nie miałem. Oczywiście, że chciałbym, aby wróciła do Polski i tu znalazła sobie pracę. Łatwiej jest wtedy się chociażby spotkać – mówił prezydent w rozmowie z Super Expressem.

Andrzej Duda po raz kolejny może być bardzo dumny ze swojej córki, tym bardziej że jedynaczka poszła w jego ślady.


Kinga Duda - wybory 2020

Kinga Duda - wybory 2020

Andrzej Duda, Agata Duda, Kinga Duda - wybory prezydenckie 2020

Andrzej Duda, Agata Duda, Kinga Duda - wybory prezydenckie 2020

Kinga Duda na wyborach prezydenckich 2020

Kinga Duda na wyborach prezydenckich 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×