Szukaj

W końcu wiadomo, ile Kinga Duda zarabiała jako doradca prezydenta. Ta informacja z pewnością wywoła niemałe zamieszanie

Kinga Duda

Kinga Duda

Kinga Duda przestała pełnić funkcję doradcy prezydenta. TVN24 ujawnił, ile zarabiała i jakie miała obowiązki na pełnionym stanowisku. Wiele osób może być zaskoczonych.

Kinga Duda zyskuje coraz większą sławę w mediach. Córka pary prezydenckiej przez ostatnie kilka lat trzymała się raczej z boku od świata polityki. Ostatnio jednak zaczęła wspierać ojca i coraz więcej pojawiać się u jego boku. Młoda prawniczka nie była obecna podczas pierwszej tury minionych wyborów prezydenckich. Tuż przed rozpoczęciem drugiej tury, zdążyła wrócić z Londynu, gdzie przez kilka miesięcy odbywała staż w jednej z najlepszych kancelarii prawniczych. Towarzyszyła swoim rodzicom podczas ostatniej prostej kampanii. Była obecna także na wieczorze wyborczym, gdzie nieoczekiwanie chwyciła za mikrofon i postanowiła powiedzieć kilka słów do Polaków.

Po powrocie do kraju córka Andrzeja Dudy postanowiła znaleźć sobie zajęcie. W sierpniu do mediów trafiła informacja, że będzie pracowała u boku swojego ojca. Objęła stanowisko społecznego doradcy prezydenta. Wielu internautów nie ukrywało, że zatrudnienie własnej córki w Pałacu Prezydenckim wzbudza ich krytykę. Niedawno młoda prawniczka straciła swoją posadę.

Kinga Duda doradcą prezydenta. Czym się zajmowała? Ile zarabiała?

Zatrudnienie własnej córki było dosyć ryzykownym posunięciem ze strony prezydenta Dudy. Musiał liczyć się bowiem z tym, że może to wywołać szereg nieprzychylnych komentarzy. 14 stycznia doradczyni prezydenta, Zofia Romaszewska w wywiadzie dla Wprost poinformowała, że Kinga Duda nie pełni już wcześniej zajmowanej funkcji. Serwis TVN24 postanowił zwrócił się z prośbą o przedstawienie podsumowania jej pracy, oraz o podanie dokładnej daty zakończenia jej pracy.

Od dnia 8 stycznia bieżącego roku Pani Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Nie powstają raporty podsumowujące aktywność doradców Prezydenta RP – czytamy na stronie tvn24.pl

Chociaż nie podano szczegółowego raportu prac, to wyjaśniono, czym przez ostatnie miesiące zajmowała się Kinga Duda i jakie inicjatywy wspierała.

Głównym polem aktywności pani Kingi Dudy było zaangażowanie w inicjatywy dotyczące młodzieży. Wraz z doradcą Łukaszem Rzepeckim zainaugurowała inicjatywę 'Młodzi w Pałacu'. To przedsięwzięcie to przede wszystkim cykl spotkań z młodymi ludźmi aktywnymi społecznie: analiza sytuacji młodzieży w Polsce i próba diagnozy, co do kluczowych wyzwań oraz znalezienia rozwiązań dla problemów, z którymi mierzą się młodzi ludzie w naszym kraju. Pani Kinga Duda animowała i uczestniczyła w szeregu takich spotkań, które miały miejsce w Pałacu Prezydenckim – wyjaśniono w przesłanym oświadczeniu.

Podkreślono też, że córka prezydenta wykonywała pracę, za którą nie pobierała żadnego wynagrodzenia.

Ich główne działania są komunikowane na stronie internetowej KPRP. Istotą zaangażowania doradcy Prezydenta RP – zarówno społecznego, jak i etatowego, jest prowadzenie działań bezpośrednio na rzecz Prezydenta RP. Warto także zaznaczyć, że doradca społeczny prowadzi działania na rzecz Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Kancelarii Prezydenta RP bez wynagrodzenia – czytamy w odpowiedzi przesłanej do tvn24.pl

To, że Kinga Duda za swoją pracę nie pobierała żadnej, nawet symbolicznej kwoty na pewno nieco uspokoi nastroje, które panowały po objęciu przez nią kontrowersyjnego stanowiska. Może nieco ostudzi to niechęć do odważnej decyzji prezydenta Dudy.


Kinga Duda

Kinga Duda

Agata Duda i Kinga Duda na zaprzysiężeniu

Agata Duda i Kinga Duda na zaprzysiężeniu

Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×