Kinga Duda jest w niebezpieczeństwie! Funkcjonariusze SOP popełniają rażące błędy. „To rodzaj pseudoochrony”

Kinga Duda

Kinga Duda

Kinga Duda pracuje w jednej z kancelarii prawnych. Do biura dociera w asyście funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa, który, zdaniem niektórych, nie do końca dobrze ją chroni.

Kinga Duda od kilku lat skupia się na karierze prawniczej. Pierwsze kroki w tym kierunku stawiała na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie skończyła studia. Następnie wybrała się na staż do jednej z prestiżowych kancelarii w Wielkiej Brytanii. Przez kilka kolejnych miesięcy mieszkała w Londynie, gdzie sumiennie wypełniała swoje obowiązki.

Duda wróciła do Polski w połowie 2020 roku, tuż przed końcem drugiej tury wyborów prezydenckich. Wsparła ojca na ostatniej prostej kampanii, a także zabrała głos w czasie wieczoru wyborczego, gdy sondażowe wyniki wskazały, że Andrzej Duda pokonał Rafała Trzaskowskiego.

Gdy prezydent został zaprzysiężony na kolejną kadencję, znalazł swojej córce zajęcie. Zatrudnił ją jako społecznego doradcę. Kinga z tego tytułu nie pobierała żadnego wynagrodzenia. Pomimo że Duda już nie doradza głowie państwa (poinformowano o tym na początku 2021 roku), nie może narzekać na nudę.

25-latka już jakiś czas temu znalazła sobie pracę. Zatrudniono ją w kancelarii, w której realizowała się zawodowo tuż przed tym, jak wyjechała do Wielkiej Brytanii.

Jakie błędy popełnia ochrona Kingi Dudy?

Kinga Duda nie tylko już nie pracuje dla ojca, ale także nie mieszka z rodzicami pod jednym dachem. Jakiś czas temu przeprowadziła się do mieszkania w centrum Warszawy, które ponoć wynajmuje. Mówi się, że do swojej dyspozycji ma dwa pokoje.

Dziennikarze Super Expressu zauważyli córkę prezydenta na jednym z warszawskich osiedli. Gdyby nie fakt, że towarzyszył jej funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa, mogłaby się wtopić w tłum. Okazuje się, że nie wszystkim przypadł do gustu sposób, w jaki ochraniana jest córka Dudów.

Na łamach Faktu na ten temat wypowiedział się Jerzy Dziewulski, szef ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Nie podoba mu się to, że ochroniarz podwozi Kingę Dudę do pracy, patrzy, jak wchodzi do budynku, a potem wsiada do samochodu i odjeżdża. Przez kolejne kilka godzin 25-latka nie jest chroniona:

To nie powinna być część systemu polegająca na tym, że ktoś kogoś podwozi. To wówczas rodzaj pseudoochrony. Z drugiej strony zawsze przyjemnie jest podjechać do miejsca pracy elegancką limuzyną – tłumaczy Dziewulski.

W tej samej rozmowie specjalista zdradził, że córka Kwaśniewskiego, Aleksandra, z dużą niechęcią podchodziła do obstawy:

Prosiła ojca, by nie dawać przysługującej jej ochrony. Zastosowano więc wobec niej ogólny nadzór nad środowiskiem studenckim, w którym studiowała.

Współpracownik byłego prezydenta zastrzega, że nie była to szczelna ochrona. Ola nie mogła liczyć na podwiezienie do pracy czy na prywatne aktywności.


Kinga Duda jest źle chroniona?

Kinga Duda jest źle chroniona?

Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

Agata Duda i Kinga Duda na zaprzysiężeniu

Agata Duda i Kinga Duda na zaprzysiężeniu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×