Co z gigantycznym konsorcjum Jana Kulczyka?

Kto przejął firmę Kulczyka po śmierci?

Kto przejął firmę Kulczyka po śmierci?

Kim jest Sebastian Kulczyk?

Sebastian Kulczyk to syn zmarłego dziś Jana Kulczyka. Miliarder zmarł w nocy w wiedeńskim szpitalu w wyniku powikłań pooperacyjnych.

Zobacz: Jan Kulczyk nie żyje. Zmarł za granicą w wieku 65 lat

Miliarder po śmierci pozostawił ogromne przedsiębiorstwo do zarządzania, Kulczyk Investments. Czy Sebastian Kulczyk przejmie biznes ojca? Najprawdopodobniej tak się właśnie stanie – w wywiadzie dla magazynu Forbes, jeszcze przed śmiercią Jana Kulczyka, Sebastian wyznał, że od zawsze wiedział, że zajmie miejsce ojca.

To było jasne chyba od zawsze, ale zacząłem to sobie uświadamiać około 12. roku życia. Firma zawsze była częścią rodziny. Pamiętam, że z moją siostrą Dominiką pomagaliśmy ojcu jeszcze w czasach współpracy z Volkswagenem, jego pierwszym dużym biznesem. Roznosiliśmy np. ulotki na targach motoryzacyjnych. – powiedział Sebastian magazynowi Forbes

Już przed śmiercią Jan Kulczyk przekazał władzę swojemu synowi Sebastianowi Kulczykowi.

Tata zawsze był wizjonerem, ma intuicję, zna się na ludziach, ale przede wszystkim trafnie wytyczał kierunek rozwoju holdingu. Moja rola polega teraz na dostosowaniu Kulczyk Investments do nowych czasów. Już kilka lat temu ojciec wybrał moment zmiany pokoleniowej w firmie i rzeczywiście, zgodnie z umową, przekazał mi władzę. Powiedział też wtedy, że powstrzyma się od sterowania z tylnego siedzenia, bo teraz ja, samodzielnie, mam rozwijać Kulczyk Investments. Oczywiście, konsultuję z nim wszystko – wyznał Sebastian Kulczyk

Sebastian Kulczyk urodził się w 1980 roku w Poznaniu. Jego matką jest Grażyna Kulczyk, a siostrą Dominika Kulczyk. Skończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz London School of Economics. Teraz stanie na czele Kulczyk Investment.

Zobacz: Gwiazdy i politycy żegnają Jana Kulczyka

Sebastian Kulczyk Fot. ons

Sebastian Kulczyk
Fot. ons

Sebastian Kulczyk

Sebastian Kulczyk
Fot. ons

Alicja Bachleda - Curuœ, Sebastian Kulczyk; 8 Festiwal Gwiazd w Miêdzyzdrojach 2003

Alicja Bachleda – Curuśœ, Sebastian Kulczyk;
8 Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach 2003 Fot. ons


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×