Eurowizja Junior. Kim jest Maléna z Armenii? Jej piosenka „Qami Qami” jest najpoważniejszą konkurencją dla Polki

Kim jest Malena?

Kim jest Malena?

Kim jest Maléna z Armenii, która jest faworytką na Eurowizji Junior 2021? Ile ma lat, kiedy brała udział w konkursie, z jaką piosenkę? Tylko ona jest wyżej oceniana od Polki – Sary James.

Eurowizja Junior 2021 zbliża się wielkimi krokami. Roksana Węgiel oraz Viki Gabor dwa razy z rzędu zapewniły Polsce zwycięstwo. W tym roku nasz kraj w Paryżu będzie reprezentować Sara Egwu-James, która jest zwyciężczynią 4. edycji The Voice Kids. Niemal od pierwszych chwil, gdy tylko pojawiła się w programie, typowana była na finalistkę. 13-latka została okrzyknięta polską Whitney Houston.

Kilka tygodni temu odbyły się preselekcje do Eurowizji Junior. Młoda artystka wykonała tam utwór Somebody, którym zapewniła sobie zwycięstwo. Tuż po ogłoszeniu wyników, nie kryła zadowolenia z faktu, że to ona pojedzie reprezentować Polskę:

Ja nie mogę uwierzyć w to, co tu się wydarzyło. Jestem spokojna, ale w środku te emocje tak buzują, że chyba zaraz się popłaczę. Wiadomo, że jest stres. Ale starałam się, aby dać z siebie 100% i wydaje mi się, że tak było. Nie wierzę w to, co się stało – opowiadała w rozmowie z reporterką Jastrząb Post.

Kilka dni temu Dziennik Eurowizyjny poinformował, że według aktualnych wyników aplikacji Eurovision Scoreboard Polska, Sara jest jednym z głównych faworytów do wygrania Konkursu Piosenki dla dzieci. W rankingu pokonuje ją jedynie reprezentantka Armenii – Maléna.

Eurowizja Junior 2021. Kim jest Maléna z Armenii?

Maléna urodziła się 10 stycznia 2007 roku (ma 14 lat) w stolicy Armenii, Erywaniu. Jest córką ormiańskiej aktorki Anny Manucharyan. Ma również korzenie muzyczne, jej dziadek jest klarnecistą i gra w orkiestrze symfonicznej. Na co dzień dziewczynka uczęszcza do szkoły i bierze udział w lokalnych konkursach wokalnych. Na początku 2020 roku podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną.

W 2018 roku Maléna próbowała sił w wewnętrznych preselekcjach do Eurowizji Junior. Wykonywała wtedy utwór Par, z którym zajęła 8. miejsce. 14-latka została wybrana na reprezentantkę kraju w 2020 roku. Niestety ostatecznie Armenia wycofała się z Konkursu Piosenki, gdyż wprowadzono tam stan wojenny w związku z konfliktem w Górskim Karabachu.

W tym roku młoda artystka ponownie została wybrana do reprezentacji Armenii na dziecięcym Konkursie Piosenki. Jej utwór Qami Qami bije w sieci rekordy popularności. Mówi się, że to ona wygra całą imprezę, a jeśli przegra – to najprawdopodobniej z Sarą James.

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się 19 grudnia o godzinie 16.00. Transmisja w TVP i na YouTube.

Myślicie, że Maléna ma większe szanse na zwycięstwo, niż Sara Egwu-James? Oto jak piosenkę Qami Qami oceniła nasza gwiazda:

Ja w ogóle słucham tej piosenki. Jest świetna. Jest genialna. Uważam, że jest świetna. Ja dopinguje jej z całego serca. Dopinguję wszystkim tam – powiedziała Sara w rozmowie z Jastrząb Post.

Głosować na Polskę na Eurowizji Junior 2021 można do 19 grudnia go godziny 16.00 tutaj.


Maléna | fot. Instagram.com/malenamalenah

Maléna | fot. Instagram.com/malenamalenah

Maléna | fot. Instagram.com/malenamalenah

Maléna | fot. Instagram.com/malenamalenah

Maléna | fot. Instagram.com/malenamalenah

Maléna | fot. Instagram.com/malenamalenah

Komentarze

 • Fanka Sary pisze:

  Uważam że Malèna ma hipnotyzujący głos i super piosenkę jest w niej coś co przyciąga uwagę i życzę jej jak najlepiej ale moje serce skradła Sara której głos jest wyjątkowy i bardzo mocny a zarówno delikatny i subtelny gdy jej słucham dostaje gęsiej skórki i przechodzą mnie takie przyjemne dreszcze obie są wspaniałe i zasługują na wygraną ale z całego serca trzymam kciuki za Sarę żeby wygrała. Obie są cudowne i każda z nich osiągnie bardzo dużo i zrobi super karierę dlatego nie ważne która wygra bo obie już wygrały coś ważniejszego niż pierwsze miejsce zdobyły serca fanów którzy zostaną z nimi na zawsze.

 • Gość pisze:

  W tym stroju to odbiega od dziewczecego Sary

 • Ona pisze:

  Tępy pismaku . Zenada . Gdzie komentarz od ona????? Ciagle ta sama śpiewka . A co teraz . Zablokujesz mnie ?

 • Gość pisze:

  Gdzie moj komentarz , pismaku !!!! Ciagle to samo …. Duplikat ! Naprawde . Wiem lepie czy juz pisałam czy nie . Jesteście żenujący .

 • Ona pisze:

  A ja Sara . Nie rozumiem Armeni utworu . Absolutnie nie dla mnie . Cały czas ta sama tonacja . Ani zwrotki. Ani refrenu . Moj głos oddałam na Sare, Ukrainę i Portugalię . Na kogoś kto sie wyróżnia .

 • Gościna pisze:

  Oba utwory są bardzo podobne, bo od kilku lat jest moda na tego typu piosenki, zaaranżowane według tego samego schematu, a więc początek to jęki i kwęki, potem nieco rytmiki i na koniec gejzer muzyki przez który przebija się głos wykonawczyń. I tu tak naprawdę toczy się bój, która lepiej sobie poradzi. Wg mnie przewagę ma nasza Sara, gdyż jej głos w najwyższych partiach brzmi naturalnie, nie męczy uszu. Co to formuły festiwalu, powinna być podzielona wiekowo, bo Malena i Sara to już takie seniorki przy innych juniorkach.

 • Gość pisze:

  Mi się podoba piosenka z Armenii i na będę głosował, dodać mam słuchania że musi wygrać Sara,

 • Rafał pisze:

  Ja się z nie zgadzam ja będę głosował na Armie dość mam słuchania a Wiki i roski

 • dowas pisze:

  Ona jest dziewczynką? Dlaczego ją tak nazywacie? Myślcie choć trochę. 14 latka to nastoletnia dziewczyna. Za rok już nie mogłaby wziąć udziału w tym konkursie.
  Poza tym Eurowizja Junior to konkurs dla dzieci i MŁODZIEŻY. Malena zalicza się do tej drugiej grupy.

 • Gość pisze:

  Jagoda, weź się porządnie za naukę ortografii. Pisze się lepszy, a nie leprzy!!!

 • Gość JAGODA pisze:

  MYŚLĘ ŻE MAJĄ RÓWNE SZANSĘ MALENA MA BARDZO RYTMICZNĄ PIOSENKĘ ALE SARA JEST LEPRZA POPROSTU MA LEPRZĄ PIOSENKĘ JA BYM NA NIĄ GŁOSOWAŁA

  • Rafał pisze:

   Ja nie będę głosował na Sarę będę głosował Armenii, słuchania że Wiki i roski, i mi się podoba piosenka z Rosji

 • GośćA pisze:

  Reprezentują podobny poziom ale piosenka z Armenii jest bardziej przebojowa chyba. Musimy ostro głosować na Sarę!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×