Zupa z płetw rekina, żółw na parze… Co je Kim Dzong Un? Oto ulubione potrawy dyktatora

Kim Dzong Un dieta

Kim Dzong Un dieta

Kim Dzong Un zasłynął na świecie ze swoich kontrowersyjnych decyzji i bardzo surowej dyktatury. Okazuje się, że ma też wielką słabość – jedzenie. Jego kucharz nie ma łatwego życia, ponieważ panujący ma niezwykle wyszukany smak. Lista ulubionych dań wodza Korei Północnej brzmi nie tyle smacznie, ile dziwnie…

Od kilku dni cały świat zastanawia się, co dzieje się z przywódcą Korei Północnej – Kim Dzong Unem. Media z różnych stron świata podają sprzeczne informacje na temat stanu zdrowia, a nawet śmierci dyktatora. Sytuacja jego nagłego zniknięcia owiana jest wielką tajemnicą.

Od początku swojego panowania postać Kima wzbudza wielkie kontrowersje. Zanany jest on bowiem z prowadzenia kraju w bardzo stanowczy sposób, kontrowersyjnych decyzji i jak się okazuje wielkiej miłości do jedzenia. O jego niezwykle wyrafinowanym guście kulinarnym napisała dziennikarka Anna Fifield w swojej książce Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una.

Kim Dzong Un: dieta dyktatora

Kontrowersyjny przywódca Korei Północnej ma niezwykle wyszukany gust kulinarny. O wszystkich potrawach, jakie najchętniej jadał, opowiedział kucharz z północnokoreańskiego dworu. Japończyk Kenji Fujimoto, przez wiele lat przygotowywał kulinarne specjały z najwyższej półki. Od najmłodszych lat Kima obserwował, jak zmieniał się jego smak. Kucharz poznał przyszłego przywódcę, gdy ten miał zaledwie 6 lat.

Wśród dań, jakie znalazły się w menu dyktatora, są potrawy, których same nazwy przyprawiają o zawrót głowy. W domu Kima stół zawsze jest suto zastawiony. Najczęściej serwowane posiłki to: zupa z płetw rekina i żółw przygotowywany na parze. Wśród codziennych potraw królują także pieczone bażanty i pieczeń z kozy po rosyjsku. Oprócz typowych dla tamtego regionu dań dyktator nie bał się próbować przysmaków europejskiej kuchni. Za jeden z ulubionych uważa tradycyjne szwajcarskie raclette z ziemniakami. Chętnie też sięga po szkocką whisky.

Eksperci twierdzą, że dieta Kim Dzong Una może doprowadzić do chorób takich jak miażdzyca

Kim Dzong Un i jego kulinarne fanaberie

Przywódca miał też swoje kulinarne fanaberie. Okazuje się, że jadał tylko konkretny gatunek ryżu, pochodzący z jednego regionu kraju. Musiał on być ręcznie zbierany przez kobiety, ziarnko po ziarnku, tak aby był wolny od skaz, a każde jego ziarenko miało jednakowy rozmiar.

Raz w tygodniu Japończyk przygotowuje dla wodza KRLD sushi. Fujimoto najczęściej proszony jest o przygotowanie sashimi z homara z sosem sojowym wasabi, a także nigiri z tuńczykiem, seriolą, węgorzem i kawiorem. Kim Dzong Un najbardziej lubi, gdy do mieszanki trafia okoń morski.

A wszystkie te rarytasy serwowane są w kraju, w którym setki mieszkańców codziennie umiera z głodu. Szczególnie w latach 1995–1999 w Korei Północnej panowała klęska głodu, w wyniku której mogło zginąć do 2,5 mln Koreańczyków.


Kim Dzong Un nie żyje?

Kim Dzong Un nie żyje?

Kim Dzong Un nie żyje? Nowe informacje

Kim Dzong Un nie żyje? Nowe informacje

Kim Dzong Un nie żyje? Co się stało?

Kim Dzong Un nie żyje? Co się stało?

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×