Kim był Piotr Balicki? Kilka godzin przed śmiercią hołd oddał mu Marcin Prokop, a z nim tysiące Polaków

Piotr Balicki, Marcin Prokop

Piotr Balicki, Marcin Prokop

Kim był Piotr Balicki, który zmarł w wieku 38 lat? Związany z największymi telewizyjnymi produkcjami, uwielbiany przez widzów i gwiazdy. Wspominamy go w tym smutnym dniu.

Kim był Piotr Balicki?

Piotr Balicki urodził się 7 listopada 1984 roku. Przez lata związany był z telewizją TVN. Był dziennikarzem, uwielbianym przez widzów  prezenterem i konferansjerem. Pracował jako animator publiczności przy najbardziej znanych programach stacji. Współtworzył szereg produkcji telewizyjnych, takich jak: Mam Talent, X-Factor, Taniec z Gwiazdami i Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Widzowie z pewnością kojarzą go również z roli trenera w talent show Mali giganci.

W lutym tego roku prezenter poinformował swoich fanów na Instagramie, że zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór skóry. Na początku nic nie zapowiadało tragedii. Dziennikarz skarżył się na ból ręki i za namową przyjaciela z programu Mam talentMarcina Prokopa udał się do lekarza, by wykonać niezbędne badania. Przeszedł biopsję, która wykazała, że choruje na czerniaka. Prezenter był gościem jednego z odcinków programu Miasto Kobiet w którym przyznał, że boi się tego, że nie dożyje do wakacji. Mimo determinacji i ogromnej woli walki przegrał walkę z chorobą, odchodząc w wieku 38 lat.

Piotr Balicki – wspomnienia gwiazd i przyjaciół

Piotr Balicki miał wielu przyjaciół, również wśród gwiazd polskiego show-biznesu. Dziennikarza pożegnał między innymi  Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Kiedy dowiedzieliśmy się o diagnozie nowotworu, zmartwiliśmy się, ale nikt w najczarniejszych snach nie przypuszczał, że może to być śmiertelna choroba. Niestety z tygodnia na tydzień było gorzej. Piotr wierzył, walczył, wspierali go rodzice i przyjaciele, ale lekarze dawali coraz mniej nadziei. Kilka tygodni temu odwiedziliśmy go w szpitalu w Krakowie, by go wesprzeć. Cały czas łudziliśmy się, że nastąpi jakiś zwrot. Zmarł dziś nad ranem – brzmi wzruszający wpis wiceprezydenta

Żałobę przeżywa również przyjaciel konferansjera – Marcin Prokop. Dziennikarz podczas trzeciego dnia festiwalu Top of The Top w Sopocie zwrócił się z poruszającym apelem do publiczności. Mówił o chorym na nowotwór koledze. Kilkanaście godzin później jego przyjaciel już nie żył. To był piękny, bardzo poruszający hołd:

Zrobię coś, czego nikt z państwa się nie spodziewał. Chciałem was o coś poprosić. W szpitalu leży chłopak, który jest bardzo ciężko chory i jest częścią naszej TVN-owej rodziny. To jest człowiek, który gdyby był zdrowy, biegłaby tutaj wśród państwa i rozgrzewałby publiczność. Oddawałby wam swoją dobrą energię. Był i może będzie najlepszy w swoim fachu. Piotrek Balicki. Chciałbym, abyście państwo oddali mu swoją dobrą energię tą, którą się dzielił, ze wszystkimi przez lata swojej pracy – powiedział ze sceny.

Śmierć dziennikarza na profilu Jastrząb Post skomentowała Julia Wieniawa:

Nie wierzę…

W odejście kolegi nie może również uwierzyć Nina Tyrka – koleżanka prezentera z programu Taniec z gwiazdami, który współtworzył.

Nie mogę w to uwierzyć…

Wzruszający wpis na swoim Instastory opublikował także Jacek Jeschke:

Piotruś, nie wierzę. Spoczywaj w pokoju piękna duszo

Rodzinie Piotra Balickiego składamy serdeczne wyrazy współczucia.


Piotr Balicki

Piotr Balicki

Piotr Balicki

Piotr Balicki

Piotr Balicki

Piotr Balicki

Komentarze

  • Gośćz pisze:

    Weroniko, autorko tego tytułu wstydź się!!!!! Czy ty rozumiesz polski język? Moim zdaniem nie! A przynajmniej nie masz pojęcia o składni zdania!!! Przez swoją indolencje uśmierciła tym tytułem M.Prokopa. Powinnaś go za to przeprosić i więcej nic nie pisać bo to wstyd!!!!!!!!!!!!

  • Gośćxx pisze:

    Weroniko, autorko tego tytułu wstydź się!!!!! Czy ty rozumiesz polski język? Moim zdaniem nie! A przynajmniej nie masz pojęcia o składni zdania!!! Przez swoją indolencje uśmierciła tym tytułem M.Prokopa. Powinnaś go za to przeprosić i więcej nic nie pisać bo to wstyd!!!!!!!!!!!!

  • Gość pisze:

    Wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×