Szukaj

„Kevin sam w domu” rozbił bank! W święta nie miał sobie równych! Kultowy hit z najwyższą oglądalnością od 2004 roku

Kevin sam w domu oglądalność w Polsce

Kevin sam w domu oglądalność w Polsce

Oglądalność telewizji w święta 2018

Kevin sam w domu, Titanic, Rolnik szuka żony – znamy oglądalność telewizji w święta Bożego Narodzenia 2018. Co było największym hitem? Który film obejrzało najwięcej widzów? W czym tkwi fenomen Kevina?

Kevin sam w domu – ile osób obejrzało film w święta?

Święta za nami, zatem czas dowiedzieć się, który film przyciągnął przed telewizory największe grono widzów. Tak jak można było przypuszczać, niekwestionowanym hitem Bożego Narodzenia okazał się Kevin sam w domu. 24 grudnia wieczorem przed telewizorami aż ponad 4,5 miliona Polaków wybrało przygody niesfornego Kevina McCallistera.

W czym tkwi fenomen produkcji, która co roku przyciąga przed ekrany miliony widzów? Temat na łamach Bussines Insider Polska skomentował medioznawca:

Chcemy oglądać to, co już widzieliśmy, co jest sprawdzone. Oglądamy filmy, w których chórem możemy powtarzać pewne kwestie, to buduje wspólnotę – uważa prof. Wiesław Godzic z Uniwersytetu SWPS.

Słabość Polaków do Kevina wynika z jeszcze jednego powodu – tradycji zaszczepionej w nas od lat 90., gdy Ameryka była dla większości synonimem lepszego życia:

Chcemy oglądać to, co już widzieliśmy, co jest sprawdzone. Oglądamy filmy, w których chórem możemy powtarzać pewne kwestie, to buduje wspólnotę.

Wirtualne Media zwracają uwagę, że w tym roku kultowy świąteczny film zanotował najwyższą oglądalność od 2004 roku. A co uplasowało się na kolejnych miejscach?

Oglądalność telewizji w święta

Polacy w trakcie świąt chętnie włączyli Rolnik szuka żony. Specjalne wydanie odcinka z udziałem uczestników ze wszystkich edycji śledziło 3,28 mln widzów. Na podium znalazło się także ostatnie świąteczne wydanie Teleexpressu z 26 grudnia – 2,9 mln osób obejrzało najważniejsze wiadomości w kraju i na świecie w ekspresowym skrócie. Jeśli zaś chodzi o filmy, w pierwszej 10 uplasował się tylko jeszcze jeden klasyk – Titanic. Historia nieszczęśliwej miłości podzielona na dwie części przyciągnęła w obu przypadkach ponad 2,3 mln widzów – pierwszą obejrzało 2,32, a drugą 2,31.

Oglądaliście któryś z tych świątecznych hitów?

Tego na pewno nie wiedzieliście o filmie „Kevin sam w domu”! Zaskakujące fakty o świątecznym hicie!

„Kevin sam w domu” i jego niesamowite metamorfozy! Nie do wiary, jak zmieniał się słynny Macaulay Culkin

To był złoty strzał! Zagrał przez kilka sekund w „Titanicu” i do dzisiaj zarabia kokosy!


Kevin sam w domu - 24 grudnia - Polsat 20:00

Kevin sam w domu - 24 grudnia - Polsat 20:00

Ostatni posiłek na Titanicu

Ostatni posiłek na Titanicu

Kevin sam w domu - święta

Kevin sam w domu - święta

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×